Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | graynvalaat | Genetiivi | graynvalaan |
| Monikon genetiivi | graynvalaiden | Monikon genetiivi | graynvalaitten |
| Partitiivi | graynvalasta | Monikon partitiivi | graynvalaita |
| Inessiivi | graynvalaassa | Monikon inessiivi | graynvalaissa |
| Elatiivi | graynvalaasta | Monikon elatiivi | graynvalaista |
| Illatiivi | graynvalaaseen | Monikon illatiivi | graynvalaisiin |
| Adessiivi | graynvalaalla | Monikon adessiivi | graynvalailla |
| Ablatiivi | graynvalaalta | Monikon ablatiivi | graynvalailta |
| Allatiivi | graynvalaalle | Monikon allatiivi | graynvalaille |
| Essiivi | graynvalaana | Monikon essiivi | graynvalaina |
| Translatiivi | graynvalaaksi | Monikon translatiivi | graynvalaiksi |
| Monikon instruktiivi | graynvalain | Abessiivi | graynvalaatta |
| Monikon abessiivi | graynvalaitta | Monikon akkusatiivi | graynvalaat |