Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkolahjovatMonikkolahjovani
MonikkolahjovasiMonikkolahjovamme
MonikkolahjovanneMonikkolahjovansa
GenetiivilahjovanGenetiivilahjovani
GenetiivilahjovasiGenetiivilahjovamme
GenetiivilahjovanneGenetiivilahjovansa
Monikon genetiivilahjovienMonikon genetiivilahjovieni
Monikon genetiivilahjoviesiMonikon genetiivilahjoviemme
Monikon genetiivilahjovienneMonikon genetiivilahjoviensa
PartitiivilahjovaaPartitiivilahjovaani
PartitiivilahjovaasiPartitiivilahjovaamme
PartitiivilahjovaannePartitiivilahjovaansa
Monikon partitiivilahjoviaMonikon partitiivilahjoviani
Monikon partitiivilahjoviasiMonikon partitiivilahjoviamme
Monikon partitiivilahjovianneMonikon partitiivilahjoviaan
Monikon partitiivilahjoviansaInessiivilahjovassa
InessiivilahjovassaniInessiivilahjovassasi
InessiivilahjovassammeInessiivilahjovassanne
InessiivilahjovassaanInessiivilahjovassansa
Monikon inessiivilahjovissaMonikon inessiivilahjovissani
Monikon inessiivilahjovissasiMonikon inessiivilahjovissamme
Monikon inessiivilahjovissanneMonikon inessiivilahjovissaan
Monikon inessiivilahjovissansaElatiivilahjovasta
ElatiivilahjovastaniElatiivilahjovastasi
ElatiivilahjovastammeElatiivilahjovastanne
ElatiivilahjovastaanElatiivilahjovastansa
Monikon elatiivilahjovistaMonikon elatiivilahjovistani
Monikon elatiivilahjovistasiMonikon elatiivilahjovistamme
Monikon elatiivilahjovistanneMonikon elatiivilahjovistaan
Monikon elatiivilahjovistansaIllatiivilahjovaan
IllatiivilahjovaaniIllatiivilahjovaasi
IllatiivilahjovaammeIllatiivilahjovaanne
IllatiivilahjovaansaMonikon illatiivilahjoviin
Monikon illatiivilahjoviiniMonikon illatiivilahjoviisi
Monikon illatiivilahjoviimmeMonikon illatiivilahjoviinne
Monikon illatiivilahjoviinsaAdessiivilahjovalla
AdessiivilahjovallaniAdessiivilahjovallasi
AdessiivilahjovallammeAdessiivilahjovallanne
AdessiivilahjovallaanAdessiivilahjovallansa
Monikon adessiivilahjovillaMonikon adessiivilahjovillani
Monikon adessiivilahjovillasiMonikon adessiivilahjovillamme
Monikon adessiivilahjovillanneMonikon adessiivilahjovillaan
Monikon adessiivilahjovillansaAblatiivilahjovalta
AblatiivilahjovaltaniAblatiivilahjovaltasi
AblatiivilahjovaltammeAblatiivilahjovaltanne
AblatiivilahjovaltaanAblatiivilahjovaltansa
Monikon ablatiivilahjoviltaMonikon ablatiivilahjoviltani
Monikon ablatiivilahjoviltasiMonikon ablatiivilahjoviltamme
Monikon ablatiivilahjoviltanneMonikon ablatiivilahjoviltaan
Monikon ablatiivilahjoviltansaAllatiivilahjovalle
AllatiivilahjovalleniAllatiivilahjovallesi
AllatiivilahjovallemmeAllatiivilahjovallenne
AllatiivilahjovalleenAllatiivilahjovallensa
Monikon allatiivilahjovilleMonikon allatiivilahjovilleni
Monikon allatiivilahjovillesiMonikon allatiivilahjovillemme
Monikon allatiivilahjovillenneMonikon allatiivilahjovilleen
Monikon allatiivilahjovillensaEssiivilahjovana
EssiivilahjovananiEssiivilahjovanasi
EssiivilahjovanammeEssiivilahjovananne
EssiivilahjovanaanEssiivilahjovanansa
Monikon essiivilahjovinaMonikon essiivilahjovinani
Monikon essiivilahjovinasiMonikon essiivilahjovinamme
Monikon essiivilahjovinanneMonikon essiivilahjovinaan
Monikon essiivilahjovinansaTranslatiivilahjovaksi
TranslatiivilahjovakseniTranslatiivilahjovaksesi
TranslatiivilahjovaksemmeTranslatiivilahjovaksenne
TranslatiivilahjovakseenTranslatiivilahjovaksensa
Monikon translatiivilahjoviksiMonikon translatiivilahjovikseni
Monikon translatiivilahjoviksesiMonikon translatiivilahjoviksemme
Monikon translatiivilahjoviksenneMonikon translatiivilahjovikseen
Monikon translatiivilahjoviksensaMonikon instruktiivilahjovin
AbessiivilahjovattaAbessiivilahjovattani
AbessiivilahjovattasiAbessiivilahjovattamme
AbessiivilahjovattanneAbessiivilahjovattaan
AbessiivilahjovattansaMonikon abessiivilahjovitta
Monikon abessiivilahjovittaniMonikon abessiivilahjovittasi
Monikon abessiivilahjovittammeMonikon abessiivilahjovittanne
Monikon abessiivilahjovittaanMonikon abessiivilahjovittansa
Monikon komitatiivilahjovineMonikon komitatiivilahjovineni
Monikon komitatiivilahjovinesiMonikon komitatiivilahjovinemme
Monikon komitatiivilahjovinenneMonikon komitatiivilahjovineen
Monikon komitatiivilahjovinensaMonikon akkusatiivilahjovat
Monikon akkusatiivilahjovaniMonikon akkusatiivilahjovasi
Monikon akkusatiivilahjovammeMonikon akkusatiivilahjovanne
Monikon akkusatiivilahjovansaAkkusatiivilahjovani
AkkusatiivilahjovasiAkkusatiivilahjovamme
AkkusatiivilahjovanneAkkusatiivilahjovansa