Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | lahjovat | Monikko | lahjovani |
| Monikko | lahjovasi | Monikko | lahjovamme |
| Monikko | lahjovanne | Monikko | lahjovansa |
| Genetiivi | lahjovan | Genetiivi | lahjovani |
| Genetiivi | lahjovasi | Genetiivi | lahjovamme |
| Genetiivi | lahjovanne | Genetiivi | lahjovansa |
| Monikon genetiivi | lahjovien | Monikon genetiivi | lahjovieni |
| Monikon genetiivi | lahjoviesi | Monikon genetiivi | lahjoviemme |
| Monikon genetiivi | lahjovienne | Monikon genetiivi | lahjoviensa |
| Partitiivi | lahjovaa | Partitiivi | lahjovaani |
| Partitiivi | lahjovaasi | Partitiivi | lahjovaamme |
| Partitiivi | lahjovaanne | Partitiivi | lahjovaansa |
| Monikon partitiivi | lahjovia | Monikon partitiivi | lahjoviani |
| Monikon partitiivi | lahjoviasi | Monikon partitiivi | lahjoviamme |
| Monikon partitiivi | lahjovianne | Monikon partitiivi | lahjoviaan |
| Monikon partitiivi | lahjoviansa | Inessiivi | lahjovassa |
| Inessiivi | lahjovassani | Inessiivi | lahjovassasi |
| Inessiivi | lahjovassamme | Inessiivi | lahjovassanne |
| Inessiivi | lahjovassaan | Inessiivi | lahjovassansa |
| Monikon inessiivi | lahjovissa | Monikon inessiivi | lahjovissani |
| Monikon inessiivi | lahjovissasi | Monikon inessiivi | lahjovissamme |
| Monikon inessiivi | lahjovissanne | Monikon inessiivi | lahjovissaan |
| Monikon inessiivi | lahjovissansa | Elatiivi | lahjovasta |
| Elatiivi | lahjovastani | Elatiivi | lahjovastasi |
| Elatiivi | lahjovastamme | Elatiivi | lahjovastanne |
| Elatiivi | lahjovastaan | Elatiivi | lahjovastansa |
| Monikon elatiivi | lahjovista | Monikon elatiivi | lahjovistani |
| Monikon elatiivi | lahjovistasi | Monikon elatiivi | lahjovistamme |
| Monikon elatiivi | lahjovistanne | Monikon elatiivi | lahjovistaan |
| Monikon elatiivi | lahjovistansa | Illatiivi | lahjovaan |
| Illatiivi | lahjovaani | Illatiivi | lahjovaasi |
| Illatiivi | lahjovaamme | Illatiivi | lahjovaanne |
| Illatiivi | lahjovaansa | Monikon illatiivi | lahjoviin |
| Monikon illatiivi | lahjoviini | Monikon illatiivi | lahjoviisi |
| Monikon illatiivi | lahjoviimme | Monikon illatiivi | lahjoviinne |
| Monikon illatiivi | lahjoviinsa | Adessiivi | lahjovalla |
| Adessiivi | lahjovallani | Adessiivi | lahjovallasi |
| Adessiivi | lahjovallamme | Adessiivi | lahjovallanne |
| Adessiivi | lahjovallaan | Adessiivi | lahjovallansa |
| Monikon adessiivi | lahjovilla | Monikon adessiivi | lahjovillani |
| Monikon adessiivi | lahjovillasi | Monikon adessiivi | lahjovillamme |
| Monikon adessiivi | lahjovillanne | Monikon adessiivi | lahjovillaan |
| Monikon adessiivi | lahjovillansa | Ablatiivi | lahjovalta |
| Ablatiivi | lahjovaltani | Ablatiivi | lahjovaltasi |
| Ablatiivi | lahjovaltamme | Ablatiivi | lahjovaltanne |
| Ablatiivi | lahjovaltaan | Ablatiivi | lahjovaltansa |
| Monikon ablatiivi | lahjovilta | Monikon ablatiivi | lahjoviltani |
| Monikon ablatiivi | lahjoviltasi | Monikon ablatiivi | lahjoviltamme |
| Monikon ablatiivi | lahjoviltanne | Monikon ablatiivi | lahjoviltaan |
| Monikon ablatiivi | lahjoviltansa | Allatiivi | lahjovalle |
| Allatiivi | lahjovalleni | Allatiivi | lahjovallesi |
| Allatiivi | lahjovallemme | Allatiivi | lahjovallenne |
| Allatiivi | lahjovalleen | Allatiivi | lahjovallensa |
| Monikon allatiivi | lahjoville | Monikon allatiivi | lahjovilleni |
| Monikon allatiivi | lahjovillesi | Monikon allatiivi | lahjovillemme |
| Monikon allatiivi | lahjovillenne | Monikon allatiivi | lahjovilleen |
| Monikon allatiivi | lahjovillensa | Essiivi | lahjovana |
| Essiivi | lahjovanani | Essiivi | lahjovanasi |
| Essiivi | lahjovanamme | Essiivi | lahjovananne |
| Essiivi | lahjovanaan | Essiivi | lahjovanansa |
| Monikon essiivi | lahjovina | Monikon essiivi | lahjovinani |
| Monikon essiivi | lahjovinasi | Monikon essiivi | lahjovinamme |
| Monikon essiivi | lahjovinanne | Monikon essiivi | lahjovinaan |
| Monikon essiivi | lahjovinansa | Translatiivi | lahjovaksi |
| Translatiivi | lahjovakseni | Translatiivi | lahjovaksesi |
| Translatiivi | lahjovaksemme | Translatiivi | lahjovaksenne |
| Translatiivi | lahjovakseen | Translatiivi | lahjovaksensa |
| Monikon translatiivi | lahjoviksi | Monikon translatiivi | lahjovikseni |
| Monikon translatiivi | lahjoviksesi | Monikon translatiivi | lahjoviksemme |
| Monikon translatiivi | lahjoviksenne | Monikon translatiivi | lahjovikseen |
| Monikon translatiivi | lahjoviksensa | Monikon instruktiivi | lahjovin |
| Abessiivi | lahjovatta | Abessiivi | lahjovattani |
| Abessiivi | lahjovattasi | Abessiivi | lahjovattamme |
| Abessiivi | lahjovattanne | Abessiivi | lahjovattaan |
| Abessiivi | lahjovattansa | Monikon abessiivi | lahjovitta |
| Monikon abessiivi | lahjovittani | Monikon abessiivi | lahjovittasi |
| Monikon abessiivi | lahjovittamme | Monikon abessiivi | lahjovittanne |
| Monikon abessiivi | lahjovittaan | Monikon abessiivi | lahjovittansa |
| Monikon komitatiivi | lahjovine | Monikon komitatiivi | lahjovineni |
| Monikon komitatiivi | lahjovinesi | Monikon komitatiivi | lahjovinemme |
| Monikon komitatiivi | lahjovinenne | Monikon komitatiivi | lahjovineen |
| Monikon komitatiivi | lahjovinensa | Monikon akkusatiivi | lahjovat |
| Monikon akkusatiivi | lahjovani | Monikon akkusatiivi | lahjovasi |
| Monikon akkusatiivi | lahjovamme | Monikon akkusatiivi | lahjovanne |
| Monikon akkusatiivi | lahjovansa | Akkusatiivi | lahjovani |
| Akkusatiivi | lahjovasi | Akkusatiivi | lahjovamme |
| Akkusatiivi | lahjovanne | Akkusatiivi | lahjovansa |