Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Määritelmät

Adjektiivi

  1. hirtehishumoristinen

Taivutusmuodot

MonikkohirtehisetMonikkohirtehiseni
MonikkohirtehisesiMonikkohirtehisemme
MonikkohirtehisenneMonikkohirtehisensä
GenetiivihirtehisenGenetiivihirtehiseni
GenetiivihirtehisesiGenetiivihirtehisemme
GenetiivihirtehisenneGenetiivihirtehisensä
Monikon genetiivihirtehistenMonikon genetiivihirtehisien
Monikon genetiivihirtehisteniMonikon genetiivihirtehisieni
Monikon genetiivihirtehistesiMonikon genetiivihirtehisiesi
Monikon genetiivihirtehistemmeMonikon genetiivihirtehisiemme
Monikon genetiivihirtehistenneMonikon genetiivihirtehisienne
Monikon genetiivihirtehistensäMonikon genetiivihirtehisiensä
PartitiivihirtehistäPartitiivihirtehistäni
PartitiivihirtehistäsiPartitiivihirtehistämme
PartitiivihirtehistännePartitiivihirtehistään
PartitiivihirtehistänsäMonikon partitiivihirtehisiä
Monikon partitiivihirtehisiäniMonikon partitiivihirtehisiäsi
Monikon partitiivihirtehisiämmeMonikon partitiivihirtehisiänne
Monikon partitiivihirtehisiäänMonikon partitiivihirtehisiänsä
InessiivihirtehisessäInessiivihirtehisessäni
InessiivihirtehisessäsiInessiivihirtehisessämme
InessiivihirtehisessänneInessiivihirtehisessään
InessiivihirtehisessänsäMonikon inessiivihirtehisissä
Monikon inessiivihirtehisissäniMonikon inessiivihirtehisissäsi
Monikon inessiivihirtehisissämmeMonikon inessiivihirtehisissänne
Monikon inessiivihirtehisissäänMonikon inessiivihirtehisissänsä
ElatiivihirtehisestäElatiivihirtehisestäni
ElatiivihirtehisestäsiElatiivihirtehisestämme
ElatiivihirtehisestänneElatiivihirtehisestään
ElatiivihirtehisestänsäMonikon elatiivihirtehisistä
Monikon elatiivihirtehisistäniMonikon elatiivihirtehisistäsi
Monikon elatiivihirtehisistämmeMonikon elatiivihirtehisistänne
Monikon elatiivihirtehisistäänMonikon elatiivihirtehisistänsä
IllatiivihirtehiseenIllatiivihirtehiseeni
IllatiivihirtehiseesiIllatiivihirtehiseemme
IllatiivihirtehiseenneIllatiivihirtehiseensä
Monikon illatiivihirtehisiinMonikon illatiivihirtehisiini
Monikon illatiivihirtehisiisiMonikon illatiivihirtehisiimme
Monikon illatiivihirtehisiinneMonikon illatiivihirtehisiinsä
AdessiivihirtehiselläAdessiivihirtehiselläni
AdessiivihirtehiselläsiAdessiivihirtehisellämme
AdessiivihirtehisellänneAdessiivihirtehisellään
AdessiivihirtehisellänsäMonikon adessiivihirtehisillä
Monikon adessiivihirtehisilläniMonikon adessiivihirtehisilläsi
Monikon adessiivihirtehisillämmeMonikon adessiivihirtehisillänne
Monikon adessiivihirtehisilläänMonikon adessiivihirtehisillänsä
AblatiivihirtehiseltäAblatiivihirtehiseltäni
AblatiivihirtehiseltäsiAblatiivihirtehiseltämme
AblatiivihirtehiseltänneAblatiivihirtehiseltään
AblatiivihirtehiseltänsäMonikon ablatiivihirtehisiltä
Monikon ablatiivihirtehisiltäniMonikon ablatiivihirtehisiltäsi
Monikon ablatiivihirtehisiltämmeMonikon ablatiivihirtehisiltänne
Monikon ablatiivihirtehisiltäänMonikon ablatiivihirtehisiltänsä
AllatiivihirtehiselleAllatiivihirtehiselleni
AllatiivihirtehisellesiAllatiivihirtehisellemme
AllatiivihirtehisellenneAllatiivihirtehiselleen
AllatiivihirtehisellensäMonikon allatiivihirtehisille
Monikon allatiivihirtehisilleniMonikon allatiivihirtehisillesi
Monikon allatiivihirtehisillemmeMonikon allatiivihirtehisillenne
Monikon allatiivihirtehisilleenMonikon allatiivihirtehisillensä
EssiivihirtehisenäEssiivihirtehisenäni
EssiivihirtehisenäsiEssiivihirtehisenämme
EssiivihirtehisenänneEssiivihirtehisenään
EssiivihirtehisenänsäMonikon essiivihirtehisinä
Monikon essiivihirtehisinäniMonikon essiivihirtehisinäsi
Monikon essiivihirtehisinämmeMonikon essiivihirtehisinänne
Monikon essiivihirtehisinäänMonikon essiivihirtehisinänsä
TranslatiivihirtehiseksiTranslatiivihirtehisekseni
TranslatiivihirtehiseksesiTranslatiivihirtehiseksemme
TranslatiivihirtehiseksenneTranslatiivihirtehisekseen
TranslatiivihirtehiseksensäMonikon translatiivihirtehisiksi
Monikon translatiivihirtehisikseniMonikon translatiivihirtehisiksesi
Monikon translatiivihirtehisiksemmeMonikon translatiivihirtehisiksenne
Monikon translatiivihirtehisikseenMonikon translatiivihirtehisiksensä
Monikon instruktiivihirtehisinAbessiivihirtehisettä
AbessiivihirtehisettäniAbessiivihirtehisettäsi
AbessiivihirtehisettämmeAbessiivihirtehisettänne
AbessiivihirtehisettäänAbessiivihirtehisettänsä
Monikon abessiivihirtehisittäMonikon abessiivihirtehisittäni
Monikon abessiivihirtehisittäsiMonikon abessiivihirtehisittämme
Monikon abessiivihirtehisittänneMonikon abessiivihirtehisittään
Monikon abessiivihirtehisittänsäMonikon komitatiivihirtehisine
Monikon komitatiivihirtehisineniMonikon komitatiivihirtehisinesi
Monikon komitatiivihirtehisinemmeMonikon komitatiivihirtehisinenne
Monikon komitatiivihirtehisineenMonikon komitatiivihirtehisinensä
Monikon akkusatiivihirtehisetMonikon akkusatiivihirtehiseni
Monikon akkusatiivihirtehisesiMonikon akkusatiivihirtehisemme
Monikon akkusatiivihirtehisenneMonikon akkusatiivihirtehisensä
AkkusatiivihirtehiseniAkkusatiivihirtehisesi
AkkusatiivihirtehisemmeAkkusatiivihirtehisenne
Akkusatiivihirtehisensä