Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | hirtehiset | Monikko | hirtehiseni |
| Monikko | hirtehisesi | Monikko | hirtehisemme |
| Monikko | hirtehisenne | Monikko | hirtehisensä |
| Genetiivi | hirtehisen | Genetiivi | hirtehiseni |
| Genetiivi | hirtehisesi | Genetiivi | hirtehisemme |
| Genetiivi | hirtehisenne | Genetiivi | hirtehisensä |
| Monikon genetiivi | hirtehisten | Monikon genetiivi | hirtehisien |
| Monikon genetiivi | hirtehisteni | Monikon genetiivi | hirtehisieni |
| Monikon genetiivi | hirtehistesi | Monikon genetiivi | hirtehisiesi |
| Monikon genetiivi | hirtehistemme | Monikon genetiivi | hirtehisiemme |
| Monikon genetiivi | hirtehistenne | Monikon genetiivi | hirtehisienne |
| Monikon genetiivi | hirtehistensä | Monikon genetiivi | hirtehisiensä |
| Partitiivi | hirtehistä | Partitiivi | hirtehistäni |
| Partitiivi | hirtehistäsi | Partitiivi | hirtehistämme |
| Partitiivi | hirtehistänne | Partitiivi | hirtehistään |
| Partitiivi | hirtehistänsä | Monikon partitiivi | hirtehisiä |
| Monikon partitiivi | hirtehisiäni | Monikon partitiivi | hirtehisiäsi |
| Monikon partitiivi | hirtehisiämme | Monikon partitiivi | hirtehisiänne |
| Monikon partitiivi | hirtehisiään | Monikon partitiivi | hirtehisiänsä |
| Inessiivi | hirtehisessä | Inessiivi | hirtehisessäni |
| Inessiivi | hirtehisessäsi | Inessiivi | hirtehisessämme |
| Inessiivi | hirtehisessänne | Inessiivi | hirtehisessään |
| Inessiivi | hirtehisessänsä | Monikon inessiivi | hirtehisissä |
| Monikon inessiivi | hirtehisissäni | Monikon inessiivi | hirtehisissäsi |
| Monikon inessiivi | hirtehisissämme | Monikon inessiivi | hirtehisissänne |
| Monikon inessiivi | hirtehisissään | Monikon inessiivi | hirtehisissänsä |
| Elatiivi | hirtehisestä | Elatiivi | hirtehisestäni |
| Elatiivi | hirtehisestäsi | Elatiivi | hirtehisestämme |
| Elatiivi | hirtehisestänne | Elatiivi | hirtehisestään |
| Elatiivi | hirtehisestänsä | Monikon elatiivi | hirtehisistä |
| Monikon elatiivi | hirtehisistäni | Monikon elatiivi | hirtehisistäsi |
| Monikon elatiivi | hirtehisistämme | Monikon elatiivi | hirtehisistänne |
| Monikon elatiivi | hirtehisistään | Monikon elatiivi | hirtehisistänsä |
| Illatiivi | hirtehiseen | Illatiivi | hirtehiseeni |
| Illatiivi | hirtehiseesi | Illatiivi | hirtehiseemme |
| Illatiivi | hirtehiseenne | Illatiivi | hirtehiseensä |
| Monikon illatiivi | hirtehisiin | Monikon illatiivi | hirtehisiini |
| Monikon illatiivi | hirtehisiisi | Monikon illatiivi | hirtehisiimme |
| Monikon illatiivi | hirtehisiinne | Monikon illatiivi | hirtehisiinsä |
| Adessiivi | hirtehisellä | Adessiivi | hirtehiselläni |
| Adessiivi | hirtehiselläsi | Adessiivi | hirtehisellämme |
| Adessiivi | hirtehisellänne | Adessiivi | hirtehisellään |
| Adessiivi | hirtehisellänsä | Monikon adessiivi | hirtehisillä |
| Monikon adessiivi | hirtehisilläni | Monikon adessiivi | hirtehisilläsi |
| Monikon adessiivi | hirtehisillämme | Monikon adessiivi | hirtehisillänne |
| Monikon adessiivi | hirtehisillään | Monikon adessiivi | hirtehisillänsä |
| Ablatiivi | hirtehiseltä | Ablatiivi | hirtehiseltäni |
| Ablatiivi | hirtehiseltäsi | Ablatiivi | hirtehiseltämme |
| Ablatiivi | hirtehiseltänne | Ablatiivi | hirtehiseltään |
| Ablatiivi | hirtehiseltänsä | Monikon ablatiivi | hirtehisiltä |
| Monikon ablatiivi | hirtehisiltäni | Monikon ablatiivi | hirtehisiltäsi |
| Monikon ablatiivi | hirtehisiltämme | Monikon ablatiivi | hirtehisiltänne |
| Monikon ablatiivi | hirtehisiltään | Monikon ablatiivi | hirtehisiltänsä |
| Allatiivi | hirtehiselle | Allatiivi | hirtehiselleni |
| Allatiivi | hirtehisellesi | Allatiivi | hirtehisellemme |
| Allatiivi | hirtehisellenne | Allatiivi | hirtehiselleen |
| Allatiivi | hirtehisellensä | Monikon allatiivi | hirtehisille |
| Monikon allatiivi | hirtehisilleni | Monikon allatiivi | hirtehisillesi |
| Monikon allatiivi | hirtehisillemme | Monikon allatiivi | hirtehisillenne |
| Monikon allatiivi | hirtehisilleen | Monikon allatiivi | hirtehisillensä |
| Essiivi | hirtehisenä | Essiivi | hirtehisenäni |
| Essiivi | hirtehisenäsi | Essiivi | hirtehisenämme |
| Essiivi | hirtehisenänne | Essiivi | hirtehisenään |
| Essiivi | hirtehisenänsä | Monikon essiivi | hirtehisinä |
| Monikon essiivi | hirtehisinäni | Monikon essiivi | hirtehisinäsi |
| Monikon essiivi | hirtehisinämme | Monikon essiivi | hirtehisinänne |
| Monikon essiivi | hirtehisinään | Monikon essiivi | hirtehisinänsä |
| Translatiivi | hirtehiseksi | Translatiivi | hirtehisekseni |
| Translatiivi | hirtehiseksesi | Translatiivi | hirtehiseksemme |
| Translatiivi | hirtehiseksenne | Translatiivi | hirtehisekseen |
| Translatiivi | hirtehiseksensä | Monikon translatiivi | hirtehisiksi |
| Monikon translatiivi | hirtehisikseni | Monikon translatiivi | hirtehisiksesi |
| Monikon translatiivi | hirtehisiksemme | Monikon translatiivi | hirtehisiksenne |
| Monikon translatiivi | hirtehisikseen | Monikon translatiivi | hirtehisiksensä |
| Monikon instruktiivi | hirtehisin | Abessiivi | hirtehisettä |
| Abessiivi | hirtehisettäni | Abessiivi | hirtehisettäsi |
| Abessiivi | hirtehisettämme | Abessiivi | hirtehisettänne |
| Abessiivi | hirtehisettään | Abessiivi | hirtehisettänsä |
| Monikon abessiivi | hirtehisittä | Monikon abessiivi | hirtehisittäni |
| Monikon abessiivi | hirtehisittäsi | Monikon abessiivi | hirtehisittämme |
| Monikon abessiivi | hirtehisittänne | Monikon abessiivi | hirtehisittään |
| Monikon abessiivi | hirtehisittänsä | Monikon komitatiivi | hirtehisine |
| Monikon komitatiivi | hirtehisineni | Monikon komitatiivi | hirtehisinesi |
| Monikon komitatiivi | hirtehisinemme | Monikon komitatiivi | hirtehisinenne |
| Monikon komitatiivi | hirtehisineen | Monikon komitatiivi | hirtehisinensä |
| Monikon akkusatiivi | hirtehiset | Monikon akkusatiivi | hirtehiseni |
| Monikon akkusatiivi | hirtehisesi | Monikon akkusatiivi | hirtehisemme |
| Monikon akkusatiivi | hirtehisenne | Monikon akkusatiivi | hirtehisensä |
| Akkusatiivi | hirtehiseni | Akkusatiivi | hirtehisesi |
| Akkusatiivi | hirtehisemme | Akkusatiivi | hirtehisenne |
| Akkusatiivi | hirtehisensä |