Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
Punic
latina
pūnicus
Määritelmät
Adjektiivi
puunlaisiin
tai
puunin
kieleen liittyvä
Substantiivi
Karthagon
foinikialainen
Esimerkit
puunilaissodat
puunilaiset kirjaimet
Taivutusmuodot
Monikko
puunilaiset
Monikko
puunilaiseni
Monikko
puunilaisesi
Monikko
puunilaisemme
Monikko
puunilaisenne
Monikko
puunilaisensa
Genetiivi
puunilaisen
Genetiivi
puunilaiseni
Genetiivi
puunilaisesi
Genetiivi
puunilaisemme
Genetiivi
puunilaisenne
Genetiivi
puunilaisensa
Monikon genetiivi
puunilaisten
Monikon genetiivi
puunilaisien
Monikon genetiivi
puunilaisteni
Monikon genetiivi
puunilaisieni
Monikon genetiivi
puunilaistesi
Monikon genetiivi
puunilaisiesi
Monikon genetiivi
puunilaistemme
Monikon genetiivi
puunilaisiemme
Monikon genetiivi
puunilaistenne
Monikon genetiivi
puunilaisienne
Monikon genetiivi
puunilaistensa
Monikon genetiivi
puunilaisiensa
Partitiivi
puunilaista
Partitiivi
puunilaistani
Partitiivi
puunilaistasi
Partitiivi
puunilaistamme
Partitiivi
puunilaistanne
Partitiivi
puunilaistaan
Partitiivi
puunilaistansa
Monikon partitiivi
puunilaisia
Monikon partitiivi
puunilaisiani
Monikon partitiivi
puunilaisiasi
Monikon partitiivi
puunilaisiamme
Monikon partitiivi
puunilaisianne
Monikon partitiivi
puunilaisiaan
Monikon partitiivi
puunilaisiansa
Inessiivi
puunilaisessa
Inessiivi
puunilaisessani
Inessiivi
puunilaisessasi
Inessiivi
puunilaisessamme
Inessiivi
puunilaisessanne
Inessiivi
puunilaisessaan
Inessiivi
puunilaisessansa
Monikon inessiivi
puunilaisissa
Monikon inessiivi
puunilaisissani
Monikon inessiivi
puunilaisissasi
Monikon inessiivi
puunilaisissamme
Monikon inessiivi
puunilaisissanne
Monikon inessiivi
puunilaisissaan
Monikon inessiivi
puunilaisissansa
Elatiivi
puunilaisesta
Elatiivi
puunilaisestani
Elatiivi
puunilaisestasi
Elatiivi
puunilaisestamme
Elatiivi
puunilaisestanne
Elatiivi
puunilaisestaan
Elatiivi
puunilaisestansa
Monikon elatiivi
puunilaisista
Monikon elatiivi
puunilaisistani
Monikon elatiivi
puunilaisistasi
Monikon elatiivi
puunilaisistamme
Monikon elatiivi
puunilaisistanne
Monikon elatiivi
puunilaisistaan
Monikon elatiivi
puunilaisistansa
Illatiivi
puunilaiseen
Illatiivi
puunilaiseeni
Illatiivi
puunilaiseesi
Illatiivi
puunilaiseemme
Illatiivi
puunilaiseenne
Illatiivi
puunilaiseensa
Monikon illatiivi
puunilaisiin
Monikon illatiivi
puunilaisiini
Monikon illatiivi
puunilaisiisi
Monikon illatiivi
puunilaisiimme
Monikon illatiivi
puunilaisiinne
Monikon illatiivi
puunilaisiinsa
Adessiivi
puunilaisella
Adessiivi
puunilaisellani
Adessiivi
puunilaisellasi
Adessiivi
puunilaisellamme
Adessiivi
puunilaisellanne
Adessiivi
puunilaisellaan
Adessiivi
puunilaisellansa
Monikon adessiivi
puunilaisilla
Monikon adessiivi
puunilaisillani
Monikon adessiivi
puunilaisillasi
Monikon adessiivi
puunilaisillamme
Monikon adessiivi
puunilaisillanne
Monikon adessiivi
puunilaisillaan
Monikon adessiivi
puunilaisillansa
Ablatiivi
puunilaiselta
Ablatiivi
puunilaiseltani
Ablatiivi
puunilaiseltasi
Ablatiivi
puunilaiseltamme
Ablatiivi
puunilaiseltanne
Ablatiivi
puunilaiseltaan
Ablatiivi
puunilaiseltansa
Monikon ablatiivi
puunilaisilta
Monikon ablatiivi
puunilaisiltani
Monikon ablatiivi
puunilaisiltasi
Monikon ablatiivi
puunilaisiltamme
Monikon ablatiivi
puunilaisiltanne
Monikon ablatiivi
puunilaisiltaan
Monikon ablatiivi
puunilaisiltansa
Allatiivi
puunilaiselle
Allatiivi
puunilaiselleni
Allatiivi
puunilaisellesi
Allatiivi
puunilaisellemme
Allatiivi
puunilaisellenne
Allatiivi
puunilaiselleen
Allatiivi
puunilaisellensa
Monikon allatiivi
puunilaisille
Monikon allatiivi
puunilaisilleni
Monikon allatiivi
puunilaisillesi
Monikon allatiivi
puunilaisillemme
Monikon allatiivi
puunilaisillenne
Monikon allatiivi
puunilaisilleen
Monikon allatiivi
puunilaisillensa
Essiivi
puunilaisena
Essiivi
puunilaisenani
Essiivi
puunilaisenasi
Essiivi
puunilaisenamme
Essiivi
puunilaisenanne
Essiivi
puunilaisenaan
Essiivi
puunilaisenansa
Monikon essiivi
puunilaisina
Monikon essiivi
puunilaisinani
Monikon essiivi
puunilaisinasi
Monikon essiivi
puunilaisinamme
Monikon essiivi
puunilaisinanne
Monikon essiivi
puunilaisinaan
Monikon essiivi
puunilaisinansa
Translatiivi
puunilaiseksi
Translatiivi
puunilaisekseni
Translatiivi
puunilaiseksesi
Translatiivi
puunilaiseksemme
Translatiivi
puunilaiseksenne
Translatiivi
puunilaisekseen
Translatiivi
puunilaiseksensa
Monikon translatiivi
puunilaisiksi
Monikon translatiivi
puunilaisikseni
Monikon translatiivi
puunilaisiksesi
Monikon translatiivi
puunilaisiksemme
Monikon translatiivi
puunilaisiksenne
Monikon translatiivi
puunilaisikseen
Monikon translatiivi
puunilaisiksensa
Monikon instruktiivi
puunilaisin
Abessiivi
puunilaisetta
Abessiivi
puunilaisettani
Abessiivi
puunilaisettasi
Abessiivi
puunilaisettamme
Abessiivi
puunilaisettanne
Abessiivi
puunilaisettaan
Abessiivi
puunilaisettansa
Monikon abessiivi
puunilaisitta
Monikon abessiivi
puunilaisittani
Monikon abessiivi
puunilaisittasi
Monikon abessiivi
puunilaisittamme
Monikon abessiivi
puunilaisittanne
Monikon abessiivi
puunilaisittaan
Monikon abessiivi
puunilaisittansa
Monikon komitatiivi
puunilaisine
Monikon komitatiivi
puunilaisineni
Monikon komitatiivi
puunilaisinesi
Monikon komitatiivi
puunilaisinemme
Monikon komitatiivi
puunilaisinenne
Monikon komitatiivi
puunilaisineen
Monikon komitatiivi
puunilaisinensa
Monikon akkusatiivi
puunilaiset
Monikon akkusatiivi
puunilaiseni
Monikon akkusatiivi
puunilaisesi
Monikon akkusatiivi
puunilaisemme
Monikon akkusatiivi
puunilaisenne
Monikon akkusatiivi
puunilaisensa
Akkusatiivi
puunilaiseni
Akkusatiivi
puunilaisesi
Akkusatiivi
puunilaisemme
Akkusatiivi
puunilaisenne
Akkusatiivi
puunilaisensa