Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | talkoolaiset | Genetiivi | talkoolaisen |
| Monikon genetiivi | talkoolaisten | Monikon genetiivi | talkoolaisien |
| Partitiivi | talkoolaista | Monikon partitiivi | talkoolaisia |
| Inessiivi | talkoolaisessa | Monikon inessiivi | talkoolaisissa |
| Elatiivi | talkoolaisesta | Monikon elatiivi | talkoolaisista |
| Illatiivi | talkoolaiseen | Monikon illatiivi | talkoolaisiin |
| Adessiivi | talkoolaisella | Monikon adessiivi | talkoolaisilla |
| Ablatiivi | talkoolaiselta | Monikon ablatiivi | talkoolaisilta |
| Allatiivi | talkoolaiselle | Monikon allatiivi | talkoolaisille |
| Essiivi | talkoolaisena | Monikon essiivi | talkoolaisina |
| Translatiivi | talkoolaiseksi | Monikon translatiivi | talkoolaisiksi |
| Monikon instruktiivi | talkoolaisin | Abessiivi | talkoolaisetta |
| Monikon abessiivi | talkoolaisitta | Monikon akkusatiivi | talkoolaiset |