Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | rasialliset | Genetiivi | rasiallisen |
| Monikon genetiivi | rasiallisten | Monikon genetiivi | rasiallisien |
| Partitiivi | rasiallista | Monikon partitiivi | rasiallisia |
| Inessiivi | rasiallisessa | Monikon inessiivi | rasiallisissa |
| Elatiivi | rasiallisesta | Monikon elatiivi | rasiallisista |
| Illatiivi | rasialliseen | Monikon illatiivi | rasiallisiin |
| Adessiivi | rasiallisella | Monikon adessiivi | rasiallisilla |
| Ablatiivi | rasialliselta | Monikon ablatiivi | rasiallisilta |
| Allatiivi | rasialliselle | Monikon allatiivi | rasiallisille |
| Essiivi | rasiallisena | Monikon essiivi | rasiallisina |
| Translatiivi | rasialliseksi | Monikon translatiivi | rasiallisiksi |
| Monikon instruktiivi | rasiallisin | Abessiivi | rasiallisetta |
| Monikon abessiivi | rasiallisitta | Monikon akkusatiivi | rasialliset |