Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | varsistot | Genetiivi | varsiston |
| Monikon genetiivi | varsistojen | Monikon genetiivi | varsistoiden |
| Monikon genetiivi | varsistoitten | Partitiivi | varsistoa |
| Monikon partitiivi | varsistoja | Monikon partitiivi | varsistoita |
| Inessiivi | varsistossa | Monikon inessiivi | varsistoissa |
| Elatiivi | varsistosta | Monikon elatiivi | varsistoista |
| Illatiivi | varsistoon | Monikon illatiivi | varsistoihin |
| Adessiivi | varsistolla | Monikon adessiivi | varsistoilla |
| Ablatiivi | varsistolta | Monikon ablatiivi | varsistoilta |
| Allatiivi | varsistolle | Monikon allatiivi | varsistoille |
| Essiivi | varsistona | Monikon essiivi | varsistoina |
| Translatiivi | varsistoksi | Monikon translatiivi | varsistoiksi |
| Monikon instruktiivi | varsistoin | Abessiivi | varsistotta |
| Monikon abessiivi | varsistoitta | Monikon akkusatiivi | varsistot |