| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | non-stop, nonstop |
| japani | 直行 (chokkō), ノンストップ (nonsutoppu) |
| puola | nieprzerwany, bezpośredni |
| ranska | sans arrêt |
| saksa | durchgehend, ununterbrochen |
| venäjä | безостановочный (bezostanovotšnyi) |
| Monikko | tauottomat | Monikko | tauottomani |
| Monikko | tauottomasi | Monikko | tauottomamme |
| Monikko | tauottomanne | Monikko | tauottomansa |
| Genetiivi | tauottoman | Genetiivi | tauottomani |
| Genetiivi | tauottomasi | Genetiivi | tauottomamme |
| Genetiivi | tauottomanne | Genetiivi | tauottomansa |
| Monikon genetiivi | tauottomien | Monikon genetiivi | tauottomieni |
| Monikon genetiivi | tauottomiesi | Monikon genetiivi | tauottomiemme |
| Monikon genetiivi | tauottomienne | Monikon genetiivi | tauottomiensa |
| Partitiivi | tauotonta | Partitiivi | tauotontani |
| Partitiivi | tauotontasi | Partitiivi | tauotontamme |
| Partitiivi | tauotontanne | Partitiivi | tauotontaan |
| Partitiivi | tauotontansa | Monikon partitiivi | tauottomia |
| Monikon partitiivi | tauottomiani | Monikon partitiivi | tauottomiasi |
| Monikon partitiivi | tauottomiamme | Monikon partitiivi | tauottomianne |
| Monikon partitiivi | tauottomiaan | Monikon partitiivi | tauottomiansa |
| Inessiivi | tauottomassa | Inessiivi | tauottomassani |
| Inessiivi | tauottomassasi | Inessiivi | tauottomassamme |
| Inessiivi | tauottomassanne | Inessiivi | tauottomassaan |
| Inessiivi | tauottomassansa | Monikon inessiivi | tauottomissa |
| Monikon inessiivi | tauottomissani | Monikon inessiivi | tauottomissasi |
| Monikon inessiivi | tauottomissamme | Monikon inessiivi | tauottomissanne |
| Monikon inessiivi | tauottomissaan | Monikon inessiivi | tauottomissansa |
| Elatiivi | tauottomasta | Elatiivi | tauottomastani |
| Elatiivi | tauottomastasi | Elatiivi | tauottomastamme |
| Elatiivi | tauottomastanne | Elatiivi | tauottomastaan |
| Elatiivi | tauottomastansa | Monikon elatiivi | tauottomista |
| Monikon elatiivi | tauottomistani | Monikon elatiivi | tauottomistasi |
| Monikon elatiivi | tauottomistamme | Monikon elatiivi | tauottomistanne |
| Monikon elatiivi | tauottomistaan | Monikon elatiivi | tauottomistansa |
| Illatiivi | tauottomaan | Illatiivi | tauottomaani |
| Illatiivi | tauottomaasi | Illatiivi | tauottomaamme |
| Illatiivi | tauottomaanne | Illatiivi | tauottomaansa |
| Monikon illatiivi | tauottomiin | Monikon illatiivi | tauottomiini |
| Monikon illatiivi | tauottomiisi | Monikon illatiivi | tauottomiimme |
| Monikon illatiivi | tauottomiinne | Monikon illatiivi | tauottomiinsa |
| Adessiivi | tauottomalla | Adessiivi | tauottomallani |
| Adessiivi | tauottomallasi | Adessiivi | tauottomallamme |
| Adessiivi | tauottomallanne | Adessiivi | tauottomallaan |
| Adessiivi | tauottomallansa | Monikon adessiivi | tauottomilla |
| Monikon adessiivi | tauottomillani | Monikon adessiivi | tauottomillasi |
| Monikon adessiivi | tauottomillamme | Monikon adessiivi | tauottomillanne |
| Monikon adessiivi | tauottomillaan | Monikon adessiivi | tauottomillansa |
| Ablatiivi | tauottomalta | Ablatiivi | tauottomaltani |
| Ablatiivi | tauottomaltasi | Ablatiivi | tauottomaltamme |
| Ablatiivi | tauottomaltanne | Ablatiivi | tauottomaltaan |
| Ablatiivi | tauottomaltansa | Monikon ablatiivi | tauottomilta |
| Monikon ablatiivi | tauottomiltani | Monikon ablatiivi | tauottomiltasi |
| Monikon ablatiivi | tauottomiltamme | Monikon ablatiivi | tauottomiltanne |
| Monikon ablatiivi | tauottomiltaan | Monikon ablatiivi | tauottomiltansa |
| Allatiivi | tauottomalle | Allatiivi | tauottomalleni |
| Allatiivi | tauottomallesi | Allatiivi | tauottomallemme |
| Allatiivi | tauottomallenne | Allatiivi | tauottomalleen |
| Allatiivi | tauottomallensa | Monikon allatiivi | tauottomille |
| Monikon allatiivi | tauottomilleni | Monikon allatiivi | tauottomillesi |
| Monikon allatiivi | tauottomillemme | Monikon allatiivi | tauottomillenne |
| Monikon allatiivi | tauottomilleen | Monikon allatiivi | tauottomillensa |
| Essiivi | tauottomana | Essiivi | tauottomanani |
| Essiivi | tauottomanasi | Essiivi | tauottomanamme |
| Essiivi | tauottomananne | Essiivi | tauottomanaan |
| Essiivi | tauottomanansa | Monikon essiivi | tauottomina |
| Monikon essiivi | tauottominani | Monikon essiivi | tauottominasi |
| Monikon essiivi | tauottominamme | Monikon essiivi | tauottominanne |
| Monikon essiivi | tauottominaan | Monikon essiivi | tauottominansa |
| Translatiivi | tauottomaksi | Translatiivi | tauottomakseni |
| Translatiivi | tauottomaksesi | Translatiivi | tauottomaksemme |
| Translatiivi | tauottomaksenne | Translatiivi | tauottomakseen |
| Translatiivi | tauottomaksensa | Monikon translatiivi | tauottomiksi |
| Monikon translatiivi | tauottomikseni | Monikon translatiivi | tauottomiksesi |
| Monikon translatiivi | tauottomiksemme | Monikon translatiivi | tauottomiksenne |
| Monikon translatiivi | tauottomikseen | Monikon translatiivi | tauottomiksensa |
| Monikon instruktiivi | tauottomin | Abessiivi | tauottomatta |
| Abessiivi | tauottomattani | Abessiivi | tauottomattasi |
| Abessiivi | tauottomattamme | Abessiivi | tauottomattanne |
| Abessiivi | tauottomattaan | Abessiivi | tauottomattansa |
| Monikon abessiivi | tauottomitta | Monikon abessiivi | tauottomittani |
| Monikon abessiivi | tauottomittasi | Monikon abessiivi | tauottomittamme |
| Monikon abessiivi | tauottomittanne | Monikon abessiivi | tauottomittaan |
| Monikon abessiivi | tauottomittansa | Monikon komitatiivi | tauottomine |
| Monikon komitatiivi | tauottomineni | Monikon komitatiivi | tauottominesi |
| Monikon komitatiivi | tauottominemme | Monikon komitatiivi | tauottominenne |
| Monikon komitatiivi | tauottomineen | Monikon komitatiivi | tauottominensa |
| Monikon akkusatiivi | tauottomat | Monikon akkusatiivi | tauottomani |
| Monikon akkusatiivi | tauottomasi | Monikon akkusatiivi | tauottomamme |
| Monikon akkusatiivi | tauottomanne | Monikon akkusatiivi | tauottomansa |
| Akkusatiivi | tauottomani | Akkusatiivi | tauottomasi |
| Akkusatiivi | tauottomamme | Akkusatiivi | tauottomanne |
| Akkusatiivi | tauottomansa |