| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | glancer |
| Monikko | pälyilijät | Genetiivi | pälyilijän |
| Monikon genetiivi | pälyilijöiden | Monikon genetiivi | pälyilijöitten |
| Partitiivi | pälyilijää | Monikon partitiivi | pälyilijöitä |
| Inessiivi | pälyilijässä | Monikon inessiivi | pälyilijöissä |
| Elatiivi | pälyilijästä | Monikon elatiivi | pälyilijöistä |
| Illatiivi | pälyilijään | Monikon illatiivi | pälyilijöihin |
| Adessiivi | pälyilijällä | Monikon adessiivi | pälyilijöillä |
| Ablatiivi | pälyilijältä | Monikon ablatiivi | pälyilijöiltä |
| Allatiivi | pälyilijälle | Monikon allatiivi | pälyilijöille |
| Essiivi | pälyilijänä | Monikon essiivi | pälyilijöinä |
| Translatiivi | pälyilijäksi | Monikon translatiivi | pälyilijöiksi |
| Monikon instruktiivi | pälyilijöin | Abessiivi | pälyilijättä |
| Monikon abessiivi | pälyilijöittä | Monikon akkusatiivi | pälyilijät |