Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkolatinaisetMonikkolatinaiseni
MonikkolatinaisesiMonikkolatinaisemme
MonikkolatinaisenneMonikkolatinaisensa
GenetiivilatinaisenGenetiivilatinaiseni
GenetiivilatinaisesiGenetiivilatinaisemme
GenetiivilatinaisenneGenetiivilatinaisensa
Monikon genetiivilatinaistenMonikon genetiivilatinaisien
Monikon genetiivilatinaisteniMonikon genetiivilatinaisieni
Monikon genetiivilatinaistesiMonikon genetiivilatinaisiesi
Monikon genetiivilatinaistemmeMonikon genetiivilatinaisiemme
Monikon genetiivilatinaistenneMonikon genetiivilatinaisienne
Monikon genetiivilatinaistensaMonikon genetiivilatinaisiensa
PartitiivilatinaistaPartitiivilatinaistani
PartitiivilatinaistasiPartitiivilatinaistamme
PartitiivilatinaistannePartitiivilatinaistaan
PartitiivilatinaistansaMonikon partitiivilatinaisia
Monikon partitiivilatinaisianiMonikon partitiivilatinaisiasi
Monikon partitiivilatinaisiammeMonikon partitiivilatinaisianne
Monikon partitiivilatinaisiaanMonikon partitiivilatinaisiansa
InessiivilatinaisessaInessiivilatinaisessani
InessiivilatinaisessasiInessiivilatinaisessamme
InessiivilatinaisessanneInessiivilatinaisessaan
InessiivilatinaisessansaMonikon inessiivilatinaisissa
Monikon inessiivilatinaisissaniMonikon inessiivilatinaisissasi
Monikon inessiivilatinaisissammeMonikon inessiivilatinaisissanne
Monikon inessiivilatinaisissaanMonikon inessiivilatinaisissansa
ElatiivilatinaisestaElatiivilatinaisestani
ElatiivilatinaisestasiElatiivilatinaisestamme
ElatiivilatinaisestanneElatiivilatinaisestaan
ElatiivilatinaisestansaMonikon elatiivilatinaisista
Monikon elatiivilatinaisistaniMonikon elatiivilatinaisistasi
Monikon elatiivilatinaisistammeMonikon elatiivilatinaisistanne
Monikon elatiivilatinaisistaanMonikon elatiivilatinaisistansa
IllatiivilatinaiseenIllatiivilatinaiseeni
IllatiivilatinaiseesiIllatiivilatinaiseemme
IllatiivilatinaiseenneIllatiivilatinaiseensa
Monikon illatiivilatinaisiinMonikon illatiivilatinaisiini
Monikon illatiivilatinaisiisiMonikon illatiivilatinaisiimme
Monikon illatiivilatinaisiinneMonikon illatiivilatinaisiinsa
AdessiivilatinaisellaAdessiivilatinaisellani
AdessiivilatinaisellasiAdessiivilatinaisellamme
AdessiivilatinaisellanneAdessiivilatinaisellaan
AdessiivilatinaisellansaMonikon adessiivilatinaisilla
Monikon adessiivilatinaisillaniMonikon adessiivilatinaisillasi
Monikon adessiivilatinaisillammeMonikon adessiivilatinaisillanne
Monikon adessiivilatinaisillaanMonikon adessiivilatinaisillansa
AblatiivilatinaiseltaAblatiivilatinaiseltani
AblatiivilatinaiseltasiAblatiivilatinaiseltamme
AblatiivilatinaiseltanneAblatiivilatinaiseltaan
AblatiivilatinaiseltansaMonikon ablatiivilatinaisilta
Monikon ablatiivilatinaisiltaniMonikon ablatiivilatinaisiltasi
Monikon ablatiivilatinaisiltammeMonikon ablatiivilatinaisiltanne
Monikon ablatiivilatinaisiltaanMonikon ablatiivilatinaisiltansa
AllatiivilatinaiselleAllatiivilatinaiselleni
AllatiivilatinaisellesiAllatiivilatinaisellemme
AllatiivilatinaisellenneAllatiivilatinaiselleen
AllatiivilatinaisellensaMonikon allatiivilatinaisille
Monikon allatiivilatinaisilleniMonikon allatiivilatinaisillesi
Monikon allatiivilatinaisillemmeMonikon allatiivilatinaisillenne
Monikon allatiivilatinaisilleenMonikon allatiivilatinaisillensa
EssiivilatinaisenaEssiivilatinaisenani
EssiivilatinaisenasiEssiivilatinaisenamme
EssiivilatinaisenanneEssiivilatinaisenaan
EssiivilatinaisenansaMonikon essiivilatinaisina
Monikon essiivilatinaisinaniMonikon essiivilatinaisinasi
Monikon essiivilatinaisinammeMonikon essiivilatinaisinanne
Monikon essiivilatinaisinaanMonikon essiivilatinaisinansa
TranslatiivilatinaiseksiTranslatiivilatinaisekseni
TranslatiivilatinaiseksesiTranslatiivilatinaiseksemme
TranslatiivilatinaiseksenneTranslatiivilatinaisekseen
TranslatiivilatinaiseksensaMonikon translatiivilatinaisiksi
Monikon translatiivilatinaisikseniMonikon translatiivilatinaisiksesi
Monikon translatiivilatinaisiksemmeMonikon translatiivilatinaisiksenne
Monikon translatiivilatinaisikseenMonikon translatiivilatinaisiksensa
Monikon instruktiivilatinaisinAbessiivilatinaisetta
AbessiivilatinaisettaniAbessiivilatinaisettasi
AbessiivilatinaisettammeAbessiivilatinaisettanne
AbessiivilatinaisettaanAbessiivilatinaisettansa
Monikon abessiivilatinaisittaMonikon abessiivilatinaisittani
Monikon abessiivilatinaisittasiMonikon abessiivilatinaisittamme
Monikon abessiivilatinaisittanneMonikon abessiivilatinaisittaan
Monikon abessiivilatinaisittansaMonikon komitatiivilatinaisine
Monikon komitatiivilatinaisineniMonikon komitatiivilatinaisinesi
Monikon komitatiivilatinaisinemmeMonikon komitatiivilatinaisinenne
Monikon komitatiivilatinaisineenMonikon komitatiivilatinaisinensa
KomparatiivilatinaisempiSuperlatiivilatinaisin
Monikon akkusatiivilatinaisetMonikon akkusatiivilatinaiseni
Monikon akkusatiivilatinaisesiMonikon akkusatiivilatinaisemme
Monikon akkusatiivilatinaisenneMonikon akkusatiivilatinaisensa
AkkusatiivilatinaiseniAkkusatiivilatinaisesi
AkkusatiivilatinaisemmeAkkusatiivilatinaisenne
Akkusatiivilatinaisensa

Luokat