Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | latinaiset | Monikko | latinaiseni |
| Monikko | latinaisesi | Monikko | latinaisemme |
| Monikko | latinaisenne | Monikko | latinaisensa |
| Genetiivi | latinaisen | Genetiivi | latinaiseni |
| Genetiivi | latinaisesi | Genetiivi | latinaisemme |
| Genetiivi | latinaisenne | Genetiivi | latinaisensa |
| Monikon genetiivi | latinaisten | Monikon genetiivi | latinaisien |
| Monikon genetiivi | latinaisteni | Monikon genetiivi | latinaisieni |
| Monikon genetiivi | latinaistesi | Monikon genetiivi | latinaisiesi |
| Monikon genetiivi | latinaistemme | Monikon genetiivi | latinaisiemme |
| Monikon genetiivi | latinaistenne | Monikon genetiivi | latinaisienne |
| Monikon genetiivi | latinaistensa | Monikon genetiivi | latinaisiensa |
| Partitiivi | latinaista | Partitiivi | latinaistani |
| Partitiivi | latinaistasi | Partitiivi | latinaistamme |
| Partitiivi | latinaistanne | Partitiivi | latinaistaan |
| Partitiivi | latinaistansa | Monikon partitiivi | latinaisia |
| Monikon partitiivi | latinaisiani | Monikon partitiivi | latinaisiasi |
| Monikon partitiivi | latinaisiamme | Monikon partitiivi | latinaisianne |
| Monikon partitiivi | latinaisiaan | Monikon partitiivi | latinaisiansa |
| Inessiivi | latinaisessa | Inessiivi | latinaisessani |
| Inessiivi | latinaisessasi | Inessiivi | latinaisessamme |
| Inessiivi | latinaisessanne | Inessiivi | latinaisessaan |
| Inessiivi | latinaisessansa | Monikon inessiivi | latinaisissa |
| Monikon inessiivi | latinaisissani | Monikon inessiivi | latinaisissasi |
| Monikon inessiivi | latinaisissamme | Monikon inessiivi | latinaisissanne |
| Monikon inessiivi | latinaisissaan | Monikon inessiivi | latinaisissansa |
| Elatiivi | latinaisesta | Elatiivi | latinaisestani |
| Elatiivi | latinaisestasi | Elatiivi | latinaisestamme |
| Elatiivi | latinaisestanne | Elatiivi | latinaisestaan |
| Elatiivi | latinaisestansa | Monikon elatiivi | latinaisista |
| Monikon elatiivi | latinaisistani | Monikon elatiivi | latinaisistasi |
| Monikon elatiivi | latinaisistamme | Monikon elatiivi | latinaisistanne |
| Monikon elatiivi | latinaisistaan | Monikon elatiivi | latinaisistansa |
| Illatiivi | latinaiseen | Illatiivi | latinaiseeni |
| Illatiivi | latinaiseesi | Illatiivi | latinaiseemme |
| Illatiivi | latinaiseenne | Illatiivi | latinaiseensa |
| Monikon illatiivi | latinaisiin | Monikon illatiivi | latinaisiini |
| Monikon illatiivi | latinaisiisi | Monikon illatiivi | latinaisiimme |
| Monikon illatiivi | latinaisiinne | Monikon illatiivi | latinaisiinsa |
| Adessiivi | latinaisella | Adessiivi | latinaisellani |
| Adessiivi | latinaisellasi | Adessiivi | latinaisellamme |
| Adessiivi | latinaisellanne | Adessiivi | latinaisellaan |
| Adessiivi | latinaisellansa | Monikon adessiivi | latinaisilla |
| Monikon adessiivi | latinaisillani | Monikon adessiivi | latinaisillasi |
| Monikon adessiivi | latinaisillamme | Monikon adessiivi | latinaisillanne |
| Monikon adessiivi | latinaisillaan | Monikon adessiivi | latinaisillansa |
| Ablatiivi | latinaiselta | Ablatiivi | latinaiseltani |
| Ablatiivi | latinaiseltasi | Ablatiivi | latinaiseltamme |
| Ablatiivi | latinaiseltanne | Ablatiivi | latinaiseltaan |
| Ablatiivi | latinaiseltansa | Monikon ablatiivi | latinaisilta |
| Monikon ablatiivi | latinaisiltani | Monikon ablatiivi | latinaisiltasi |
| Monikon ablatiivi | latinaisiltamme | Monikon ablatiivi | latinaisiltanne |
| Monikon ablatiivi | latinaisiltaan | Monikon ablatiivi | latinaisiltansa |
| Allatiivi | latinaiselle | Allatiivi | latinaiselleni |
| Allatiivi | latinaisellesi | Allatiivi | latinaisellemme |
| Allatiivi | latinaisellenne | Allatiivi | latinaiselleen |
| Allatiivi | latinaisellensa | Monikon allatiivi | latinaisille |
| Monikon allatiivi | latinaisilleni | Monikon allatiivi | latinaisillesi |
| Monikon allatiivi | latinaisillemme | Monikon allatiivi | latinaisillenne |
| Monikon allatiivi | latinaisilleen | Monikon allatiivi | latinaisillensa |
| Essiivi | latinaisena | Essiivi | latinaisenani |
| Essiivi | latinaisenasi | Essiivi | latinaisenamme |
| Essiivi | latinaisenanne | Essiivi | latinaisenaan |
| Essiivi | latinaisenansa | Monikon essiivi | latinaisina |
| Monikon essiivi | latinaisinani | Monikon essiivi | latinaisinasi |
| Monikon essiivi | latinaisinamme | Monikon essiivi | latinaisinanne |
| Monikon essiivi | latinaisinaan | Monikon essiivi | latinaisinansa |
| Translatiivi | latinaiseksi | Translatiivi | latinaisekseni |
| Translatiivi | latinaiseksesi | Translatiivi | latinaiseksemme |
| Translatiivi | latinaiseksenne | Translatiivi | latinaisekseen |
| Translatiivi | latinaiseksensa | Monikon translatiivi | latinaisiksi |
| Monikon translatiivi | latinaisikseni | Monikon translatiivi | latinaisiksesi |
| Monikon translatiivi | latinaisiksemme | Monikon translatiivi | latinaisiksenne |
| Monikon translatiivi | latinaisikseen | Monikon translatiivi | latinaisiksensa |
| Monikon instruktiivi | latinaisin | Abessiivi | latinaisetta |
| Abessiivi | latinaisettani | Abessiivi | latinaisettasi |
| Abessiivi | latinaisettamme | Abessiivi | latinaisettanne |
| Abessiivi | latinaisettaan | Abessiivi | latinaisettansa |
| Monikon abessiivi | latinaisitta | Monikon abessiivi | latinaisittani |
| Monikon abessiivi | latinaisittasi | Monikon abessiivi | latinaisittamme |
| Monikon abessiivi | latinaisittanne | Monikon abessiivi | latinaisittaan |
| Monikon abessiivi | latinaisittansa | Monikon komitatiivi | latinaisine |
| Monikon komitatiivi | latinaisineni | Monikon komitatiivi | latinaisinesi |
| Monikon komitatiivi | latinaisinemme | Monikon komitatiivi | latinaisinenne |
| Monikon komitatiivi | latinaisineen | Monikon komitatiivi | latinaisinensa |
| Komparatiivi | latinaisempi | Superlatiivi | latinaisin |
| Monikon akkusatiivi | latinaiset | Monikon akkusatiivi | latinaiseni |
| Monikon akkusatiivi | latinaisesi | Monikon akkusatiivi | latinaisemme |
| Monikon akkusatiivi | latinaisenne | Monikon akkusatiivi | latinaisensa |
| Akkusatiivi | latinaiseni | Akkusatiivi | latinaisesi |
| Akkusatiivi | latinaisemme | Akkusatiivi | latinaisenne |
| Akkusatiivi | latinaisensa |