Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | murkinoin | Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | murkinoitsen |
| Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | murkinoit | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | murkinoitset |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | murkinoitsee | Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | murkinoi |
| Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | murkinoimme | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | murkinoitsemme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | murkinoitte | Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | murkinoitsette |
| Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | murkinoivat | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | murkinoitsevat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | murkinoin | Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | murkinoitsin |
| Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | murkinoit | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | murkinoitsit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | murkinoi | Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | murkinoitsi |
| Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | murkinoimme | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | murkinoitsimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | murkinoitte | Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | murkinoitsitte |
| Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | murkinoivat | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | murkinoitsivat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | murkinoisin | Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | murkinoitsisin |
| Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | murkinoisit | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | murkinoitsisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | murkinoisi | Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | murkinoitsisi |
| Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | murkinoisimme | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | murkinoitsisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | murkinoisitte | Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | murkinoitsisitte |
| Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | murkinoisivat | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | murkinoitsisivat |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | murkinoi | Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | murkinoitse |
| Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | murkinoikoon | Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | murkinoikaamme |
| Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | murkinoikaa | Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | murkinoikoot |
| Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | murkinoinen | Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | murkinoinet |
| Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | murkinoinee | Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | murkinoinemme |
| Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | murkinoinette | Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | murkinoinevat |