Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | määrääjät | Genetiivi | määrääjän |
| Monikon genetiivi | määrääjien | Partitiivi | määrääjää |
| Monikon partitiivi | määrääjiä | Inessiivi | määrääjässä |
| Monikon inessiivi | määrääjissä | Elatiivi | määrääjästä |
| Monikon elatiivi | määrääjistä | Illatiivi | määrääjään |
| Monikon illatiivi | määrääjiin | Adessiivi | määrääjällä |
| Monikon adessiivi | määrääjillä | Ablatiivi | määrääjältä |
| Monikon ablatiivi | määrääjiltä | Allatiivi | määrääjälle |
| Monikon allatiivi | määrääjille | Essiivi | määrääjänä |
| Monikon essiivi | määrääjinä | Translatiivi | määrääjäksi |
| Monikon translatiivi | määrääjiksi | Monikon instruktiivi | määrääjin |
| Abessiivi | määrääjättä | Monikon abessiivi | määrääjittä |
| Monikon akkusatiivi | määrääjät |