Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Monikkosieni-itiötGenetiivisieni-itiön
Monikon genetiivisieni-itiöidenMonikon genetiivisieni-itiöitten
Partitiivisieni-itiötäMonikon partitiivisieni-itiöitä
Inessiivisieni-itiössäMonikon inessiivisieni-itiöissä
Elatiivisieni-itiöstäMonikon elatiivisieni-itiöistä
Illatiivisieni-itiöönMonikon illatiivisieni-itiöihin
Adessiivisieni-itiölläMonikon adessiivisieni-itiöillä
Ablatiivisieni-itiöltäMonikon ablatiivisieni-itiöiltä
Allatiivisieni-itiölleMonikon allatiivisieni-itiöille
Essiivisieni-itiönäMonikon essiivisieni-itiöinä
Translatiivisieni-itiöksiMonikon translatiivisieni-itiöiksi
Monikon instruktiivisieni-itiöinAbessiivisieni-itiöttä
Monikon abessiivisieni-itiöittäMonikon akkusatiivisieni-itiöt