Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkosieniasematGenetiivisieniaseman
Monikon genetiivisieniasemienPartitiivisieniasemaa
Monikon partitiivisieniasemiaInessiivisieniasemassa
Monikon inessiivisieniasemissaElatiivisieniasemasta
Monikon elatiivisieniasemistaIllatiivisieniasemaan
Monikon illatiivisieniasemiinAdessiivisieniasemalla
Monikon adessiivisieniasemillaAblatiivisieniasemalta
Monikon ablatiivisieniasemiltaAllatiivisieniasemalle
Monikon allatiivisieniasemilleEssiivisieniasemana
Monikon essiivisieniaseminaTranslatiivisieniasemaksi
Monikon translatiivisieniasemiksiMonikon instruktiivisieniasemin
AbessiivisieniasemattaMonikon abessiivisieniasemitta
Monikon akkusatiivisieniasemat