Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | rakkikoirat | Genetiivi | rakkikoiran |
| Monikon genetiivi | rakkikoirien | Partitiivi | rakkikoiraa |
| Monikon partitiivi | rakkikoiria | Inessiivi | rakkikoirassa |
| Monikon inessiivi | rakkikoirissa | Elatiivi | rakkikoirasta |
| Monikon elatiivi | rakkikoirista | Illatiivi | rakkikoiraan |
| Monikon illatiivi | rakkikoiriin | Adessiivi | rakkikoiralla |
| Monikon adessiivi | rakkikoirilla | Ablatiivi | rakkikoiralta |
| Monikon ablatiivi | rakkikoirilta | Allatiivi | rakkikoiralle |
| Monikon allatiivi | rakkikoirille | Essiivi | rakkikoirana |
| Monikon essiivi | rakkikoirina | Translatiivi | rakkikoiraksi |
| Monikon translatiivi | rakkikoiriksi | Monikon instruktiivi | rakkikoirin |
| Abessiivi | rakkikoiratta | Monikon abessiivi | rakkikoiritta |
| Monikon akkusatiivi | rakkikoirat |