| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | setvin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | setvit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | setvii | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | setvimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | setvitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | setvivät |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | setvin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | setvit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | setvi | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | setvimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | setvitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | setvivät |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | setvisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | setvisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | setvisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | setvisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | setvisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | setvisivät |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | setvi | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | setviköön |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | setvikäämme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | setvikää |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | setvikööt | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | setvinen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | setvinet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | setvinee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | setvinemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | setvinette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | setvinevät | | |