| Monikko | täyt | Genetiivi | täyn |
| Monikon genetiivi | täkyjen | Partitiivi | täkyä |
| Monikon partitiivi | täkyjä | Inessiivi | täyssä |
| Monikon inessiivi | täyissä | Elatiivi | täystä |
| Monikon elatiivi | täyistä | Illatiivi | täkyyn |
| Monikon illatiivi | täkyihin | Adessiivi | täyllä |
| Monikon adessiivi | täyillä | Ablatiivi | täyltä |
| Monikon ablatiivi | täyiltä | Allatiivi | täylle |
| Monikon allatiivi | täyille | Essiivi | täkynä |
| Monikon essiivi | täkyinä | Translatiivi | täyksi |
| Monikon translatiivi | täyiksi | Monikon instruktiivi | täyin |
| Abessiivi | täyttä | Monikon abessiivi | täyittä |
| Monikon akkusatiivi | täyt |