Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Yritit hakea fraasilla, joka sisältää useita sanoja. Parempien hakutulosten saamiseksi kokeile hakea sanoja erikseen: haukkua, maanrakoon
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | haukun maanrakoon | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | haukut maanrakoon |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | haukkuu maanrakoon | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | haukumme maanrakoon |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | haukutte maanrakoon | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | haukkuvat maanrakoon |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | haukuin maanrakoon | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | haukuit maanrakoon |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | haukkui maanrakoon | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | haukuimme maanrakoon |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | haukuitte maanrakoon | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | haukkuivat maanrakoon |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | haukkuisin maanrakoon | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | haukkuisit maanrakoon |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | haukkuisi maanrakoon | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | haukkuisimme maanrakoon |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | haukkuisitte maanrakoon | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | haukkuisivat maanrakoon |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | hauku maanrakoon | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | haukkukoon maanrakoon |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | haukkukaamme maanrakoon | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | haukkukaa maanrakoon |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | haukkukoot maanrakoon | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | haukkunen maanrakoon |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | haukkunet maanrakoon | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | haukkunee maanrakoon |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | haukkunemme maanrakoon | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | haukkunette maanrakoon |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | haukkunevat maanrakoon |