Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | vapaaillat | Genetiivi | vapaaillan |
| Monikon genetiivi | vapaailtojen | Partitiivi | vapaailtaa |
| Monikon partitiivi | vapaailtoja | Inessiivi | vapaaillassa |
| Monikon inessiivi | vapaailloissa | Elatiivi | vapaaillasta |
| Monikon elatiivi | vapaailloista | Illatiivi | vapaailtaan |
| Monikon illatiivi | vapaailtoihin | Adessiivi | vapaaillalla |
| Monikon adessiivi | vapaailloilla | Ablatiivi | vapaaillalta |
| Monikon ablatiivi | vapaailloilta | Allatiivi | vapaaillalle |
| Monikon allatiivi | vapaailloille | Essiivi | vapaailtana |
| Monikon essiivi | vapaailtoina | Translatiivi | vapaaillaksi |
| Monikon translatiivi | vapaailloiksi | Monikon instruktiivi | vapaailloin |
| Abessiivi | vapaaillatta | Monikon abessiivi | vapaailloitta |
| Monikon akkusatiivi | vapaaillat |