Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | mummat | Genetiivi | mumman |
| Monikon genetiivi | mummien | Partitiivi | mummaa |
| Monikon partitiivi | mummia | Inessiivi | mummassa |
| Monikon inessiivi | mummissa | Elatiivi | mummasta |
| Monikon elatiivi | mummista | Illatiivi | mummaan |
| Monikon illatiivi | mummiin | Adessiivi | mummalla |
| Monikon adessiivi | mummilla | Ablatiivi | mummalta |
| Monikon ablatiivi | mummilta | Allatiivi | mummalle |
| Monikon allatiivi | mummille | Essiivi | mummana |
| Monikon essiivi | mummina | Translatiivi | mummaksi |
| Monikon translatiivi | mummiksi | Monikon instruktiivi | mummin |
| Abessiivi | mummatta | Monikon abessiivi | mummitta |
| Monikon akkusatiivi | mummat |