Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | mummilat | Genetiivi | mummilan |
| Monikon genetiivi | mummiloiden | Monikon genetiivi | mummiloitten |
| Partitiivi | mummilaa | Monikon partitiivi | mummiloita |
| Inessiivi | mummilassa | Monikon inessiivi | mummiloissa |
| Elatiivi | mummilasta | Monikon elatiivi | mummiloista |
| Illatiivi | mummilaan | Monikon illatiivi | mummiloihin |
| Adessiivi | mummilalla | Monikon adessiivi | mummiloilla |
| Ablatiivi | mummilalta | Monikon ablatiivi | mummiloilta |
| Allatiivi | mummilalle | Monikon allatiivi | mummiloille |
| Essiivi | mummilana | Monikon essiivi | mummiloina |
| Translatiivi | mummilaksi | Monikon translatiivi | mummiloiksi |
| Monikon instruktiivi | mummiloin | Abessiivi | mummilatta |
| Monikon abessiivi | mummiloitta | Monikon akkusatiivi | mummilat |