Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | tappaneet | Monikko | tappaneeni |
| Monikko | tappaneesi | Monikko | tappaneemme |
| Monikko | tappaneenne | Monikko | tappaneensa |
| Genetiivi | tappaneen | Genetiivi | tappaneeni |
| Genetiivi | tappaneesi | Genetiivi | tappaneemme |
| Genetiivi | tappaneenne | Genetiivi | tappaneensa |
| Monikon genetiivi | tappaneiden | Monikon genetiivi | tappaneitten |
| Monikon genetiivi | tappaneideni | Monikon genetiivi | tappaneitteni |
| Monikon genetiivi | tappaneidesi | Monikon genetiivi | tappaneittesi |
| Monikon genetiivi | tappaneidemme | Monikon genetiivi | tappaneittemme |
| Monikon genetiivi | tappaneidenne | Monikon genetiivi | tappaneittenne |
| Monikon genetiivi | tappaneidensa | Monikon genetiivi | tappaneittensa |
| Partitiivi | tappanutta | Partitiivi | tappanuttani |
| Partitiivi | tappanuttasi | Partitiivi | tappanuttamme |
| Partitiivi | tappanuttanne | Partitiivi | tappanuttaan |
| Partitiivi | tappanuttansa | Monikon partitiivi | tappaneita |
| Monikon partitiivi | tappaneitani | Monikon partitiivi | tappaneitasi |
| Monikon partitiivi | tappaneitamme | Monikon partitiivi | tappaneitanne |
| Monikon partitiivi | tappaneitaan | Monikon partitiivi | tappaneitansa |
| Inessiivi | tappaneessa | Inessiivi | tappaneessani |
| Inessiivi | tappaneessasi | Inessiivi | tappaneessamme |
| Inessiivi | tappaneessanne | Inessiivi | tappaneessaan |
| Inessiivi | tappaneessansa | Monikon inessiivi | tappaneissa |
| Monikon inessiivi | tappaneissani | Monikon inessiivi | tappaneissasi |
| Monikon inessiivi | tappaneissamme | Monikon inessiivi | tappaneissanne |
| Monikon inessiivi | tappaneissaan | Monikon inessiivi | tappaneissansa |
| Elatiivi | tappaneesta | Elatiivi | tappaneestani |
| Elatiivi | tappaneestasi | Elatiivi | tappaneestamme |
| Elatiivi | tappaneestanne | Elatiivi | tappaneestaan |
| Elatiivi | tappaneestansa | Monikon elatiivi | tappaneista |
| Monikon elatiivi | tappaneistani | Monikon elatiivi | tappaneistasi |
| Monikon elatiivi | tappaneistamme | Monikon elatiivi | tappaneistanne |
| Monikon elatiivi | tappaneistaan | Monikon elatiivi | tappaneistansa |
| Illatiivi | tappaneeseen | Illatiivi | tappaneeseeni |
| Illatiivi | tappaneeseesi | Illatiivi | tappaneeseemme |
| Illatiivi | tappaneeseenne | Illatiivi | tappaneeseensa |
| Monikon illatiivi | tappaneisiin | Monikon illatiivi | tappaneihin |
| Monikon illatiivi | tappaneisiini | Monikon illatiivi | tappaneihini |
| Monikon illatiivi | tappaneisiisi | Monikon illatiivi | tappaneihisi |
| Monikon illatiivi | tappaneisiimme | Monikon illatiivi | tappaneihimme |
| Monikon illatiivi | tappaneisiinne | Monikon illatiivi | tappaneihinne |
| Monikon illatiivi | tappaneisiinsa | Monikon illatiivi | tappaneihinsa |
| Adessiivi | tappaneella | Adessiivi | tappaneellani |
| Adessiivi | tappaneellasi | Adessiivi | tappaneellamme |
| Adessiivi | tappaneellanne | Adessiivi | tappaneellaan |
| Adessiivi | tappaneellansa | Monikon adessiivi | tappaneilla |
| Monikon adessiivi | tappaneillani | Monikon adessiivi | tappaneillasi |
| Monikon adessiivi | tappaneillamme | Monikon adessiivi | tappaneillanne |
| Monikon adessiivi | tappaneillaan | Monikon adessiivi | tappaneillansa |
| Ablatiivi | tappaneelta | Ablatiivi | tappaneeltani |
| Ablatiivi | tappaneeltasi | Ablatiivi | tappaneeltamme |
| Ablatiivi | tappaneeltanne | Ablatiivi | tappaneeltaan |
| Ablatiivi | tappaneeltansa | Monikon ablatiivi | tappaneilta |
| Monikon ablatiivi | tappaneiltani | Monikon ablatiivi | tappaneiltasi |
| Monikon ablatiivi | tappaneiltamme | Monikon ablatiivi | tappaneiltanne |
| Monikon ablatiivi | tappaneiltaan | Monikon ablatiivi | tappaneiltansa |
| Allatiivi | tappaneelle | Allatiivi | tappaneelleni |
| Allatiivi | tappaneellesi | Allatiivi | tappaneellemme |
| Allatiivi | tappaneellenne | Allatiivi | tappaneelleen |
| Allatiivi | tappaneellensa | Monikon allatiivi | tappaneille |
| Monikon allatiivi | tappaneilleni | Monikon allatiivi | tappaneillesi |
| Monikon allatiivi | tappaneillemme | Monikon allatiivi | tappaneillenne |
| Monikon allatiivi | tappaneilleen | Monikon allatiivi | tappaneillensa |
| Essiivi | tappaneena | Essiivi | tappaneenani |
| Essiivi | tappaneenasi | Essiivi | tappaneenamme |
| Essiivi | tappaneenanne | Essiivi | tappaneenaan |
| Essiivi | tappaneenansa | Monikon essiivi | tappaneina |
| Monikon essiivi | tappaneinani | Monikon essiivi | tappaneinasi |
| Monikon essiivi | tappaneinamme | Monikon essiivi | tappaneinanne |
| Monikon essiivi | tappaneinaan | Monikon essiivi | tappaneinansa |
| Translatiivi | tappaneeksi | Translatiivi | tappaneekseni |
| Translatiivi | tappaneeksesi | Translatiivi | tappaneeksemme |
| Translatiivi | tappaneeksenne | Translatiivi | tappaneekseen |
| Translatiivi | tappaneeksensa | Monikon translatiivi | tappaneiksi |
| Monikon translatiivi | tappaneikseni | Monikon translatiivi | tappaneiksesi |
| Monikon translatiivi | tappaneiksemme | Monikon translatiivi | tappaneiksenne |
| Monikon translatiivi | tappaneikseen | Monikon translatiivi | tappaneiksensa |
| Monikon instruktiivi | tappanein | Abessiivi | tappaneetta |
| Abessiivi | tappaneettani | Abessiivi | tappaneettasi |
| Abessiivi | tappaneettamme | Abessiivi | tappaneettanne |
| Abessiivi | tappaneettaan | Abessiivi | tappaneettansa |
| Monikon abessiivi | tappaneitta | Monikon abessiivi | tappaneittani |
| Monikon abessiivi | tappaneittasi | Monikon abessiivi | tappaneittamme |
| Monikon abessiivi | tappaneittanne | Monikon abessiivi | tappaneittaan |
| Monikon abessiivi | tappaneittansa | Monikon komitatiivi | tappaneine |
| Monikon komitatiivi | tappaneineni | Monikon komitatiivi | tappaneinesi |
| Monikon komitatiivi | tappaneinemme | Monikon komitatiivi | tappaneinenne |
| Monikon komitatiivi | tappaneineen | Monikon komitatiivi | tappaneinensa |
| Monikon akkusatiivi | tappaneet | Monikon akkusatiivi | tappaneeni |
| Monikon akkusatiivi | tappaneesi | Monikon akkusatiivi | tappaneemme |
| Monikon akkusatiivi | tappaneenne | Monikon akkusatiivi | tappaneensa |
| Akkusatiivi | tappaneeni | Akkusatiivi | tappaneesi |
| Akkusatiivi | tappaneemme | Akkusatiivi | tappaneenne |
| Akkusatiivi | tappaneensa |