Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | taitaneet | Monikko | taitaneeni |
| Monikko | taitaneesi | Monikko | taitaneemme |
| Monikko | taitaneenne | Monikko | taitaneensa |
| Genetiivi | taitaneen | Genetiivi | taitaneeni |
| Genetiivi | taitaneesi | Genetiivi | taitaneemme |
| Genetiivi | taitaneenne | Genetiivi | taitaneensa |
| Monikon genetiivi | taitaneiden | Monikon genetiivi | taitaneitten |
| Monikon genetiivi | taitaneideni | Monikon genetiivi | taitaneitteni |
| Monikon genetiivi | taitaneidesi | Monikon genetiivi | taitaneittesi |
| Monikon genetiivi | taitaneidemme | Monikon genetiivi | taitaneittemme |
| Monikon genetiivi | taitaneidenne | Monikon genetiivi | taitaneittenne |
| Monikon genetiivi | taitaneidensa | Monikon genetiivi | taitaneittensa |
| Partitiivi | taitanutta | Partitiivi | taitanuttani |
| Partitiivi | taitanuttasi | Partitiivi | taitanuttamme |
| Partitiivi | taitanuttanne | Partitiivi | taitanuttaan |
| Partitiivi | taitanuttansa | Monikon partitiivi | taitaneita |
| Monikon partitiivi | taitaneitani | Monikon partitiivi | taitaneitasi |
| Monikon partitiivi | taitaneitamme | Monikon partitiivi | taitaneitanne |
| Monikon partitiivi | taitaneitaan | Monikon partitiivi | taitaneitansa |
| Inessiivi | taitaneessa | Inessiivi | taitaneessani |
| Inessiivi | taitaneessasi | Inessiivi | taitaneessamme |
| Inessiivi | taitaneessanne | Inessiivi | taitaneessaan |
| Inessiivi | taitaneessansa | Monikon inessiivi | taitaneissa |
| Monikon inessiivi | taitaneissani | Monikon inessiivi | taitaneissasi |
| Monikon inessiivi | taitaneissamme | Monikon inessiivi | taitaneissanne |
| Monikon inessiivi | taitaneissaan | Monikon inessiivi | taitaneissansa |
| Elatiivi | taitaneesta | Elatiivi | taitaneestani |
| Elatiivi | taitaneestasi | Elatiivi | taitaneestamme |
| Elatiivi | taitaneestanne | Elatiivi | taitaneestaan |
| Elatiivi | taitaneestansa | Monikon elatiivi | taitaneista |
| Monikon elatiivi | taitaneistani | Monikon elatiivi | taitaneistasi |
| Monikon elatiivi | taitaneistamme | Monikon elatiivi | taitaneistanne |
| Monikon elatiivi | taitaneistaan | Monikon elatiivi | taitaneistansa |
| Illatiivi | taitaneeseen | Illatiivi | taitaneeseeni |
| Illatiivi | taitaneeseesi | Illatiivi | taitaneeseemme |
| Illatiivi | taitaneeseenne | Illatiivi | taitaneeseensa |
| Monikon illatiivi | taitaneisiin | Monikon illatiivi | taitaneihin |
| Monikon illatiivi | taitaneisiini | Monikon illatiivi | taitaneihini |
| Monikon illatiivi | taitaneisiisi | Monikon illatiivi | taitaneihisi |
| Monikon illatiivi | taitaneisiimme | Monikon illatiivi | taitaneihimme |
| Monikon illatiivi | taitaneisiinne | Monikon illatiivi | taitaneihinne |
| Monikon illatiivi | taitaneisiinsa | Monikon illatiivi | taitaneihinsa |
| Adessiivi | taitaneella | Adessiivi | taitaneellani |
| Adessiivi | taitaneellasi | Adessiivi | taitaneellamme |
| Adessiivi | taitaneellanne | Adessiivi | taitaneellaan |
| Adessiivi | taitaneellansa | Monikon adessiivi | taitaneilla |
| Monikon adessiivi | taitaneillani | Monikon adessiivi | taitaneillasi |
| Monikon adessiivi | taitaneillamme | Monikon adessiivi | taitaneillanne |
| Monikon adessiivi | taitaneillaan | Monikon adessiivi | taitaneillansa |
| Ablatiivi | taitaneelta | Ablatiivi | taitaneeltani |
| Ablatiivi | taitaneeltasi | Ablatiivi | taitaneeltamme |
| Ablatiivi | taitaneeltanne | Ablatiivi | taitaneeltaan |
| Ablatiivi | taitaneeltansa | Monikon ablatiivi | taitaneilta |
| Monikon ablatiivi | taitaneiltani | Monikon ablatiivi | taitaneiltasi |
| Monikon ablatiivi | taitaneiltamme | Monikon ablatiivi | taitaneiltanne |
| Monikon ablatiivi | taitaneiltaan | Monikon ablatiivi | taitaneiltansa |
| Allatiivi | taitaneelle | Allatiivi | taitaneelleni |
| Allatiivi | taitaneellesi | Allatiivi | taitaneellemme |
| Allatiivi | taitaneellenne | Allatiivi | taitaneelleen |
| Allatiivi | taitaneellensa | Monikon allatiivi | taitaneille |
| Monikon allatiivi | taitaneilleni | Monikon allatiivi | taitaneillesi |
| Monikon allatiivi | taitaneillemme | Monikon allatiivi | taitaneillenne |
| Monikon allatiivi | taitaneilleen | Monikon allatiivi | taitaneillensa |
| Essiivi | taitaneena | Essiivi | taitaneenani |
| Essiivi | taitaneenasi | Essiivi | taitaneenamme |
| Essiivi | taitaneenanne | Essiivi | taitaneenaan |
| Essiivi | taitaneenansa | Monikon essiivi | taitaneina |
| Monikon essiivi | taitaneinani | Monikon essiivi | taitaneinasi |
| Monikon essiivi | taitaneinamme | Monikon essiivi | taitaneinanne |
| Monikon essiivi | taitaneinaan | Monikon essiivi | taitaneinansa |
| Translatiivi | taitaneeksi | Translatiivi | taitaneekseni |
| Translatiivi | taitaneeksesi | Translatiivi | taitaneeksemme |
| Translatiivi | taitaneeksenne | Translatiivi | taitaneekseen |
| Translatiivi | taitaneeksensa | Monikon translatiivi | taitaneiksi |
| Monikon translatiivi | taitaneikseni | Monikon translatiivi | taitaneiksesi |
| Monikon translatiivi | taitaneiksemme | Monikon translatiivi | taitaneiksenne |
| Monikon translatiivi | taitaneikseen | Monikon translatiivi | taitaneiksensa |
| Monikon instruktiivi | taitanein | Abessiivi | taitaneetta |
| Abessiivi | taitaneettani | Abessiivi | taitaneettasi |
| Abessiivi | taitaneettamme | Abessiivi | taitaneettanne |
| Abessiivi | taitaneettaan | Abessiivi | taitaneettansa |
| Monikon abessiivi | taitaneitta | Monikon abessiivi | taitaneittani |
| Monikon abessiivi | taitaneittasi | Monikon abessiivi | taitaneittamme |
| Monikon abessiivi | taitaneittanne | Monikon abessiivi | taitaneittaan |
| Monikon abessiivi | taitaneittansa | Monikon komitatiivi | taitaneine |
| Monikon komitatiivi | taitaneineni | Monikon komitatiivi | taitaneinesi |
| Monikon komitatiivi | taitaneinemme | Monikon komitatiivi | taitaneinenne |
| Monikon komitatiivi | taitaneineen | Monikon komitatiivi | taitaneinensa |
| Monikon akkusatiivi | taitaneet | Monikon akkusatiivi | taitaneeni |
| Monikon akkusatiivi | taitaneesi | Monikon akkusatiivi | taitaneemme |
| Monikon akkusatiivi | taitaneenne | Monikon akkusatiivi | taitaneensa |
| Akkusatiivi | taitaneeni | Akkusatiivi | taitaneesi |
| Akkusatiivi | taitaneemme | Akkusatiivi | taitaneenne |
| Akkusatiivi | taitaneensa |