Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | makkarakeitot | Genetiivi | makkarakeiton |
| Monikon genetiivi | makkarakeittojen | Partitiivi | makkarakeittoa |
| Monikon partitiivi | makkarakeittoja | Inessiivi | makkarakeitossa |
| Monikon inessiivi | makkarakeitoissa | Elatiivi | makkarakeitosta |
| Monikon elatiivi | makkarakeitoista | Illatiivi | makkarakeittoon |
| Monikon illatiivi | makkarakeittoihin | Adessiivi | makkarakeitolla |
| Monikon adessiivi | makkarakeitoilla | Ablatiivi | makkarakeitolta |
| Monikon ablatiivi | makkarakeitoilta | Allatiivi | makkarakeitolle |
| Monikon allatiivi | makkarakeitoille | Essiivi | makkarakeittona |
| Monikon essiivi | makkarakeittoina | Translatiivi | makkarakeitoksi |
| Monikon translatiivi | makkarakeitoiksi | Monikon instruktiivi | makkarakeitoin |
| Abessiivi | makkarakeitotta | Monikon abessiivi | makkarakeitoitta |
| Monikon akkusatiivi | makkarakeitot |