Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | viidetneljättä | Genetiivi | viidenneljättä |
| Monikon genetiivi | viisienneljättä | Partitiivi | viittäneljättä |
| Monikon partitiivi | viisiäneljättä | Inessiivi | viidessäneljättä |
| Monikon inessiivi | viisissäneljättä | Elatiivi | viidestäneljättä |
| Monikon elatiivi | viisistäneljättä | Illatiivi | viiteenneljättä |
| Monikon illatiivi | viisiinneljättä | Adessiivi | viidelläneljättä |
| Monikon adessiivi | viisilläneljättä | Ablatiivi | viideltäneljättä |
| Monikon ablatiivi | viisiltäneljättä | Allatiivi | viidelleneljättä |
| Monikon allatiivi | viisilleneljättä | Essiivi | viitenäneljättä |
| Monikon essiivi | viisinäneljättä | Translatiivi | viideksineljättä |
| Monikon translatiivi | viisiksineljättä | Abessiivi | viidettäneljättä |
| Monikon abessiivi | viisittäneljättä | Monikon komitatiivi | viisineneljättä |
| Monikon akkusatiivi | viidetneljättä |