Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
ranska
quintuple
ruotsi
femdubbel
Taivutusmuodot
Monikko
viisinkertaiset
Monikko
viisinkertaiseni
Monikko
viisinkertaisesi
Monikko
viisinkertaisemme
Monikko
viisinkertaisenne
Monikko
viisinkertaisensa
Genetiivi
viisinkertaisen
Genetiivi
viisinkertaiseni
Genetiivi
viisinkertaisesi
Genetiivi
viisinkertaisemme
Genetiivi
viisinkertaisenne
Genetiivi
viisinkertaisensa
Monikon genetiivi
viisinkertaisten
Monikon genetiivi
viisinkertaisien
Monikon genetiivi
viisinkertaisteni
Monikon genetiivi
viisinkertaisieni
Monikon genetiivi
viisinkertaistesi
Monikon genetiivi
viisinkertaisiesi
Monikon genetiivi
viisinkertaistemme
Monikon genetiivi
viisinkertaisiemme
Monikon genetiivi
viisinkertaistenne
Monikon genetiivi
viisinkertaisienne
Monikon genetiivi
viisinkertaistensa
Monikon genetiivi
viisinkertaisiensa
Partitiivi
viisinkertaista
Partitiivi
viisinkertaistani
Partitiivi
viisinkertaistasi
Partitiivi
viisinkertaistamme
Partitiivi
viisinkertaistanne
Partitiivi
viisinkertaistaan
Partitiivi
viisinkertaistansa
Monikon partitiivi
viisinkertaisia
Monikon partitiivi
viisinkertaisiani
Monikon partitiivi
viisinkertaisiasi
Monikon partitiivi
viisinkertaisiamme
Monikon partitiivi
viisinkertaisianne
Monikon partitiivi
viisinkertaisiaan
Monikon partitiivi
viisinkertaisiansa
Inessiivi
viisinkertaisessa
Inessiivi
viisinkertaisessani
Inessiivi
viisinkertaisessasi
Inessiivi
viisinkertaisessamme
Inessiivi
viisinkertaisessanne
Inessiivi
viisinkertaisessaan
Inessiivi
viisinkertaisessansa
Monikon inessiivi
viisinkertaisissa
Monikon inessiivi
viisinkertaisissani
Monikon inessiivi
viisinkertaisissasi
Monikon inessiivi
viisinkertaisissamme
Monikon inessiivi
viisinkertaisissanne
Monikon inessiivi
viisinkertaisissaan
Monikon inessiivi
viisinkertaisissansa
Elatiivi
viisinkertaisesta
Elatiivi
viisinkertaisestani
Elatiivi
viisinkertaisestasi
Elatiivi
viisinkertaisestamme
Elatiivi
viisinkertaisestanne
Elatiivi
viisinkertaisestaan
Elatiivi
viisinkertaisestansa
Monikon elatiivi
viisinkertaisista
Monikon elatiivi
viisinkertaisistani
Monikon elatiivi
viisinkertaisistasi
Monikon elatiivi
viisinkertaisistamme
Monikon elatiivi
viisinkertaisistanne
Monikon elatiivi
viisinkertaisistaan
Monikon elatiivi
viisinkertaisistansa
Illatiivi
viisinkertaiseen
Illatiivi
viisinkertaiseeni
Illatiivi
viisinkertaiseesi
Illatiivi
viisinkertaiseemme
Illatiivi
viisinkertaiseenne
Illatiivi
viisinkertaiseensa
Monikon illatiivi
viisinkertaisiin
Monikon illatiivi
viisinkertaisiini
Monikon illatiivi
viisinkertaisiisi
Monikon illatiivi
viisinkertaisiimme
Monikon illatiivi
viisinkertaisiinne
Monikon illatiivi
viisinkertaisiinsa
Adessiivi
viisinkertaisella
Adessiivi
viisinkertaisellani
Adessiivi
viisinkertaisellasi
Adessiivi
viisinkertaisellamme
Adessiivi
viisinkertaisellanne
Adessiivi
viisinkertaisellaan
Adessiivi
viisinkertaisellansa
Monikon adessiivi
viisinkertaisilla
Monikon adessiivi
viisinkertaisillani
Monikon adessiivi
viisinkertaisillasi
Monikon adessiivi
viisinkertaisillamme
Monikon adessiivi
viisinkertaisillanne
Monikon adessiivi
viisinkertaisillaan
Monikon adessiivi
viisinkertaisillansa
Ablatiivi
viisinkertaiselta
Ablatiivi
viisinkertaiseltani
Ablatiivi
viisinkertaiseltasi
Ablatiivi
viisinkertaiseltamme
Ablatiivi
viisinkertaiseltanne
Ablatiivi
viisinkertaiseltaan
Ablatiivi
viisinkertaiseltansa
Monikon ablatiivi
viisinkertaisilta
Monikon ablatiivi
viisinkertaisiltani
Monikon ablatiivi
viisinkertaisiltasi
Monikon ablatiivi
viisinkertaisiltamme
Monikon ablatiivi
viisinkertaisiltanne
Monikon ablatiivi
viisinkertaisiltaan
Monikon ablatiivi
viisinkertaisiltansa
Allatiivi
viisinkertaiselle
Allatiivi
viisinkertaiselleni
Allatiivi
viisinkertaisellesi
Allatiivi
viisinkertaisellemme
Allatiivi
viisinkertaisellenne
Allatiivi
viisinkertaiselleen
Allatiivi
viisinkertaisellensa
Monikon allatiivi
viisinkertaisille
Monikon allatiivi
viisinkertaisilleni
Monikon allatiivi
viisinkertaisillesi
Monikon allatiivi
viisinkertaisillemme
Monikon allatiivi
viisinkertaisillenne
Monikon allatiivi
viisinkertaisilleen
Monikon allatiivi
viisinkertaisillensa
Essiivi
viisinkertaisena
Essiivi
viisinkertaisenani
Essiivi
viisinkertaisenasi
Essiivi
viisinkertaisenamme
Essiivi
viisinkertaisenanne
Essiivi
viisinkertaisenaan
Essiivi
viisinkertaisenansa
Monikon essiivi
viisinkertaisina
Monikon essiivi
viisinkertaisinani
Monikon essiivi
viisinkertaisinasi
Monikon essiivi
viisinkertaisinamme
Monikon essiivi
viisinkertaisinanne
Monikon essiivi
viisinkertaisinaan
Monikon essiivi
viisinkertaisinansa
Translatiivi
viisinkertaiseksi
Translatiivi
viisinkertaisekseni
Translatiivi
viisinkertaiseksesi
Translatiivi
viisinkertaiseksemme
Translatiivi
viisinkertaiseksenne
Translatiivi
viisinkertaisekseen
Translatiivi
viisinkertaiseksensa
Monikon translatiivi
viisinkertaisiksi
Monikon translatiivi
viisinkertaisikseni
Monikon translatiivi
viisinkertaisiksesi
Monikon translatiivi
viisinkertaisiksemme
Monikon translatiivi
viisinkertaisiksenne
Monikon translatiivi
viisinkertaisikseen
Monikon translatiivi
viisinkertaisiksensa
Monikon instruktiivi
viisinkertaisin
Abessiivi
viisinkertaisetta
Abessiivi
viisinkertaisettani
Abessiivi
viisinkertaisettasi
Abessiivi
viisinkertaisettamme
Abessiivi
viisinkertaisettanne
Abessiivi
viisinkertaisettaan
Abessiivi
viisinkertaisettansa
Monikon abessiivi
viisinkertaisitta
Monikon abessiivi
viisinkertaisittani
Monikon abessiivi
viisinkertaisittasi
Monikon abessiivi
viisinkertaisittamme
Monikon abessiivi
viisinkertaisittanne
Monikon abessiivi
viisinkertaisittaan
Monikon abessiivi
viisinkertaisittansa
Monikon komitatiivi
viisinkertaisine
Monikon komitatiivi
viisinkertaisineni
Monikon komitatiivi
viisinkertaisinesi
Monikon komitatiivi
viisinkertaisinemme
Monikon komitatiivi
viisinkertaisinenne
Monikon komitatiivi
viisinkertaisineen
Monikon komitatiivi
viisinkertaisinensa
Monikon akkusatiivi
viisinkertaiset
Monikon akkusatiivi
viisinkertaiseni
Monikon akkusatiivi
viisinkertaisesi
Monikon akkusatiivi
viisinkertaisemme
Monikon akkusatiivi
viisinkertaisenne
Monikon akkusatiivi
viisinkertaisensa
Akkusatiivi
viisinkertaiseni
Akkusatiivi
viisinkertaisesi
Akkusatiivi
viisinkertaisemme
Akkusatiivi
viisinkertaisenne
Akkusatiivi
viisinkertaisensa