Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
ranskaquintuple
ruotsifemdubbel

Taivutusmuodot

MonikkoviisinkertaisetMonikkoviisinkertaiseni
MonikkoviisinkertaisesiMonikkoviisinkertaisemme
MonikkoviisinkertaisenneMonikkoviisinkertaisensa
GenetiiviviisinkertaisenGenetiiviviisinkertaiseni
GenetiiviviisinkertaisesiGenetiiviviisinkertaisemme
GenetiiviviisinkertaisenneGenetiiviviisinkertaisensa
Monikon genetiiviviisinkertaistenMonikon genetiiviviisinkertaisien
Monikon genetiiviviisinkertaisteniMonikon genetiiviviisinkertaisieni
Monikon genetiiviviisinkertaistesiMonikon genetiiviviisinkertaisiesi
Monikon genetiiviviisinkertaistemmeMonikon genetiiviviisinkertaisiemme
Monikon genetiiviviisinkertaistenneMonikon genetiiviviisinkertaisienne
Monikon genetiiviviisinkertaistensaMonikon genetiiviviisinkertaisiensa
PartitiiviviisinkertaistaPartitiiviviisinkertaistani
PartitiiviviisinkertaistasiPartitiiviviisinkertaistamme
PartitiiviviisinkertaistannePartitiiviviisinkertaistaan
PartitiiviviisinkertaistansaMonikon partitiiviviisinkertaisia
Monikon partitiiviviisinkertaisianiMonikon partitiiviviisinkertaisiasi
Monikon partitiiviviisinkertaisiammeMonikon partitiiviviisinkertaisianne
Monikon partitiiviviisinkertaisiaanMonikon partitiiviviisinkertaisiansa
InessiiviviisinkertaisessaInessiiviviisinkertaisessani
InessiiviviisinkertaisessasiInessiiviviisinkertaisessamme
InessiiviviisinkertaisessanneInessiiviviisinkertaisessaan
InessiiviviisinkertaisessansaMonikon inessiiviviisinkertaisissa
Monikon inessiiviviisinkertaisissaniMonikon inessiiviviisinkertaisissasi
Monikon inessiiviviisinkertaisissammeMonikon inessiiviviisinkertaisissanne
Monikon inessiiviviisinkertaisissaanMonikon inessiiviviisinkertaisissansa
ElatiiviviisinkertaisestaElatiiviviisinkertaisestani
ElatiiviviisinkertaisestasiElatiiviviisinkertaisestamme
ElatiiviviisinkertaisestanneElatiiviviisinkertaisestaan
ElatiiviviisinkertaisestansaMonikon elatiiviviisinkertaisista
Monikon elatiiviviisinkertaisistaniMonikon elatiiviviisinkertaisistasi
Monikon elatiiviviisinkertaisistammeMonikon elatiiviviisinkertaisistanne
Monikon elatiiviviisinkertaisistaanMonikon elatiiviviisinkertaisistansa
IllatiiviviisinkertaiseenIllatiiviviisinkertaiseeni
IllatiiviviisinkertaiseesiIllatiiviviisinkertaiseemme
IllatiiviviisinkertaiseenneIllatiiviviisinkertaiseensa
Monikon illatiiviviisinkertaisiinMonikon illatiiviviisinkertaisiini
Monikon illatiiviviisinkertaisiisiMonikon illatiiviviisinkertaisiimme
Monikon illatiiviviisinkertaisiinneMonikon illatiiviviisinkertaisiinsa
AdessiiviviisinkertaisellaAdessiiviviisinkertaisellani
AdessiiviviisinkertaisellasiAdessiiviviisinkertaisellamme
AdessiiviviisinkertaisellanneAdessiiviviisinkertaisellaan
AdessiiviviisinkertaisellansaMonikon adessiiviviisinkertaisilla
Monikon adessiiviviisinkertaisillaniMonikon adessiiviviisinkertaisillasi
Monikon adessiiviviisinkertaisillammeMonikon adessiiviviisinkertaisillanne
Monikon adessiiviviisinkertaisillaanMonikon adessiiviviisinkertaisillansa
AblatiiviviisinkertaiseltaAblatiiviviisinkertaiseltani
AblatiiviviisinkertaiseltasiAblatiiviviisinkertaiseltamme
AblatiiviviisinkertaiseltanneAblatiiviviisinkertaiseltaan
AblatiiviviisinkertaiseltansaMonikon ablatiiviviisinkertaisilta
Monikon ablatiiviviisinkertaisiltaniMonikon ablatiiviviisinkertaisiltasi
Monikon ablatiiviviisinkertaisiltammeMonikon ablatiiviviisinkertaisiltanne
Monikon ablatiiviviisinkertaisiltaanMonikon ablatiiviviisinkertaisiltansa
AllatiiviviisinkertaiselleAllatiiviviisinkertaiselleni
AllatiiviviisinkertaisellesiAllatiiviviisinkertaisellemme
AllatiiviviisinkertaisellenneAllatiiviviisinkertaiselleen
AllatiiviviisinkertaisellensaMonikon allatiiviviisinkertaisille
Monikon allatiiviviisinkertaisilleniMonikon allatiiviviisinkertaisillesi
Monikon allatiiviviisinkertaisillemmeMonikon allatiiviviisinkertaisillenne
Monikon allatiiviviisinkertaisilleenMonikon allatiiviviisinkertaisillensa
EssiiviviisinkertaisenaEssiiviviisinkertaisenani
EssiiviviisinkertaisenasiEssiiviviisinkertaisenamme
EssiiviviisinkertaisenanneEssiiviviisinkertaisenaan
EssiiviviisinkertaisenansaMonikon essiiviviisinkertaisina
Monikon essiiviviisinkertaisinaniMonikon essiiviviisinkertaisinasi
Monikon essiiviviisinkertaisinammeMonikon essiiviviisinkertaisinanne
Monikon essiiviviisinkertaisinaanMonikon essiiviviisinkertaisinansa
TranslatiiviviisinkertaiseksiTranslatiiviviisinkertaisekseni
TranslatiiviviisinkertaiseksesiTranslatiiviviisinkertaiseksemme
TranslatiiviviisinkertaiseksenneTranslatiiviviisinkertaisekseen
TranslatiiviviisinkertaiseksensaMonikon translatiiviviisinkertaisiksi
Monikon translatiiviviisinkertaisikseniMonikon translatiiviviisinkertaisiksesi
Monikon translatiiviviisinkertaisiksemmeMonikon translatiiviviisinkertaisiksenne
Monikon translatiiviviisinkertaisikseenMonikon translatiiviviisinkertaisiksensa
Monikon instruktiiviviisinkertaisinAbessiiviviisinkertaisetta
AbessiiviviisinkertaisettaniAbessiiviviisinkertaisettasi
AbessiiviviisinkertaisettammeAbessiiviviisinkertaisettanne
AbessiiviviisinkertaisettaanAbessiiviviisinkertaisettansa
Monikon abessiiviviisinkertaisittaMonikon abessiiviviisinkertaisittani
Monikon abessiiviviisinkertaisittasiMonikon abessiiviviisinkertaisittamme
Monikon abessiiviviisinkertaisittanneMonikon abessiiviviisinkertaisittaan
Monikon abessiiviviisinkertaisittansaMonikon komitatiiviviisinkertaisine
Monikon komitatiiviviisinkertaisineniMonikon komitatiiviviisinkertaisinesi
Monikon komitatiiviviisinkertaisinemmeMonikon komitatiiviviisinkertaisinenne
Monikon komitatiiviviisinkertaisineenMonikon komitatiiviviisinkertaisinensa
Monikon akkusatiiviviisinkertaisetMonikon akkusatiiviviisinkertaiseni
Monikon akkusatiiviviisinkertaisesiMonikon akkusatiiviviisinkertaisemme
Monikon akkusatiiviviisinkertaisenneMonikon akkusatiiviviisinkertaisensa
AkkusatiiviviisinkertaiseniAkkusatiiviviisinkertaisesi
AkkusatiiviviisinkertaisemmeAkkusatiiviviisinkertaisenne
Akkusatiiviviisinkertaisensa