Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskiihkoanYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenskiihkoat
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenskiihkoaaMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskiihkoamme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenskiihkoatteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenskiihkoavat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikiihkosinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektikiihkosit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikiihkosiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikiihkosimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektikiihkositteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikiihkosivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskiihkoisinYksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskiihkoaisin
Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesenskiihkoaisitYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenskiihkoisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenskiihkoaisiYksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenskiihkoisi
Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskiihkoaisimmeMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskiihkoisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenskiihkoaisitteMonikon toisen persoonan konditionaalin preesenskiihkoisitte
Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenskiihkoaisivatMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenskiihkoisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenskiihkoaYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenskiihkotkoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenskiihkotkaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenskiihkotkaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenskiihkotkootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskiihkonnen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenskiihkonnetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenskiihkonnee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskiihkonnemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenskiihkonnette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenskiihkonnevat

Luokat