Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | vaimeimmat | Monikko | vaimeimpani |
| Monikko | vaimeimpasi | Monikko | vaimeimpamme |
| Monikko | vaimeimpanne | Monikko | vaimeimpansa |
| Genetiivi | vaimeimman | Genetiivi | vaimeimpani |
| Genetiivi | vaimeimpasi | Genetiivi | vaimeimpamme |
| Genetiivi | vaimeimpanne | Genetiivi | vaimeimpansa |
| Monikon genetiivi | vaimeimpien | Monikon genetiivi | vaimeinten |
| Monikon genetiivi | vaimeimpieni | Monikon genetiivi | vaimeinteni |
| Monikon genetiivi | vaimeimpiesi | Monikon genetiivi | vaimeintesi |
| Monikon genetiivi | vaimeimpiemme | Monikon genetiivi | vaimeintemme |
| Monikon genetiivi | vaimeimpienne | Monikon genetiivi | vaimeintenne |
| Monikon genetiivi | vaimeimpiensa | Monikon genetiivi | vaimeintensa |
| Partitiivi | vaimeinta | Partitiivi | vaimeintani |
| Partitiivi | vaimeintasi | Partitiivi | vaimeintamme |
| Partitiivi | vaimeintanne | Partitiivi | vaimeintaan |
| Partitiivi | vaimeintansa | Monikon partitiivi | vaimeimpia |
| Monikon partitiivi | vaimeimpiani | Monikon partitiivi | vaimeimpiasi |
| Monikon partitiivi | vaimeimpiamme | Monikon partitiivi | vaimeimpianne |
| Monikon partitiivi | vaimeimpiaan | Monikon partitiivi | vaimeimpiansa |
| Inessiivi | vaimeimmassa | Inessiivi | vaimeimmassani |
| Inessiivi | vaimeimmassasi | Inessiivi | vaimeimmassamme |
| Inessiivi | vaimeimmassanne | Inessiivi | vaimeimmassaan |
| Inessiivi | vaimeimmassansa | Monikon inessiivi | vaimeimmissa |
| Monikon inessiivi | vaimeimmissani | Monikon inessiivi | vaimeimmissasi |
| Monikon inessiivi | vaimeimmissamme | Monikon inessiivi | vaimeimmissanne |
| Monikon inessiivi | vaimeimmissaan | Monikon inessiivi | vaimeimmissansa |
| Elatiivi | vaimeimmasta | Elatiivi | vaimeimmastani |
| Elatiivi | vaimeimmastasi | Elatiivi | vaimeimmastamme |
| Elatiivi | vaimeimmastanne | Elatiivi | vaimeimmastaan |
| Elatiivi | vaimeimmastansa | Monikon elatiivi | vaimeimmista |
| Monikon elatiivi | vaimeimmistani | Monikon elatiivi | vaimeimmistasi |
| Monikon elatiivi | vaimeimmistamme | Monikon elatiivi | vaimeimmistanne |
| Monikon elatiivi | vaimeimmistaan | Monikon elatiivi | vaimeimmistansa |
| Illatiivi | vaimeimpaan | Illatiivi | vaimeimpaani |
| Illatiivi | vaimeimpaasi | Illatiivi | vaimeimpaamme |
| Illatiivi | vaimeimpaanne | Illatiivi | vaimeimpaansa |
| Monikon illatiivi | vaimeimpiin | Monikon illatiivi | vaimeimpiini |
| Monikon illatiivi | vaimeimpiisi | Monikon illatiivi | vaimeimpiimme |
| Monikon illatiivi | vaimeimpiinne | Monikon illatiivi | vaimeimpiinsa |
| Adessiivi | vaimeimmalla | Adessiivi | vaimeimmallani |
| Adessiivi | vaimeimmallasi | Adessiivi | vaimeimmallamme |
| Adessiivi | vaimeimmallanne | Adessiivi | vaimeimmallaan |
| Adessiivi | vaimeimmallansa | Monikon adessiivi | vaimeimmilla |
| Monikon adessiivi | vaimeimmillani | Monikon adessiivi | vaimeimmillasi |
| Monikon adessiivi | vaimeimmillamme | Monikon adessiivi | vaimeimmillanne |
| Monikon adessiivi | vaimeimmillaan | Monikon adessiivi | vaimeimmillansa |
| Ablatiivi | vaimeimmalta | Ablatiivi | vaimeimmaltani |
| Ablatiivi | vaimeimmaltasi | Ablatiivi | vaimeimmaltamme |
| Ablatiivi | vaimeimmaltanne | Ablatiivi | vaimeimmaltaan |
| Ablatiivi | vaimeimmaltansa | Monikon ablatiivi | vaimeimmilta |
| Monikon ablatiivi | vaimeimmiltani | Monikon ablatiivi | vaimeimmiltasi |
| Monikon ablatiivi | vaimeimmiltamme | Monikon ablatiivi | vaimeimmiltanne |
| Monikon ablatiivi | vaimeimmiltaan | Monikon ablatiivi | vaimeimmiltansa |
| Allatiivi | vaimeimmalle | Allatiivi | vaimeimmalleni |
| Allatiivi | vaimeimmallesi | Allatiivi | vaimeimmallemme |
| Allatiivi | vaimeimmallenne | Allatiivi | vaimeimmalleen |
| Allatiivi | vaimeimmallensa | Monikon allatiivi | vaimeimmille |
| Monikon allatiivi | vaimeimmilleni | Monikon allatiivi | vaimeimmillesi |
| Monikon allatiivi | vaimeimmillemme | Monikon allatiivi | vaimeimmillenne |
| Monikon allatiivi | vaimeimmilleen | Monikon allatiivi | vaimeimmillensa |
| Essiivi | vaimeimpana | Essiivi | vaimeimpanani |
| Essiivi | vaimeimpanasi | Essiivi | vaimeimpanamme |
| Essiivi | vaimeimpananne | Essiivi | vaimeimpanaan |
| Essiivi | vaimeimpanansa | Monikon essiivi | vaimeimpina |
| Monikon essiivi | vaimeimpinani | Monikon essiivi | vaimeimpinasi |
| Monikon essiivi | vaimeimpinamme | Monikon essiivi | vaimeimpinanne |
| Monikon essiivi | vaimeimpinaan | Monikon essiivi | vaimeimpinansa |
| Translatiivi | vaimeimmaksi | Translatiivi | vaimeimmakseni |
| Translatiivi | vaimeimmaksesi | Translatiivi | vaimeimmaksemme |
| Translatiivi | vaimeimmaksenne | Translatiivi | vaimeimmakseen |
| Translatiivi | vaimeimmaksensa | Monikon translatiivi | vaimeimmiksi |
| Monikon translatiivi | vaimeimmikseni | Monikon translatiivi | vaimeimmiksesi |
| Monikon translatiivi | vaimeimmiksemme | Monikon translatiivi | vaimeimmiksenne |
| Monikon translatiivi | vaimeimmikseen | Monikon translatiivi | vaimeimmiksensa |
| Monikon instruktiivi | vaimeimmin | Abessiivi | vaimeimmatta |
| Abessiivi | vaimeimmattani | Abessiivi | vaimeimmattasi |
| Abessiivi | vaimeimmattamme | Abessiivi | vaimeimmattanne |
| Abessiivi | vaimeimmattaan | Abessiivi | vaimeimmattansa |
| Monikon abessiivi | vaimeimmitta | Monikon abessiivi | vaimeimmittani |
| Monikon abessiivi | vaimeimmittasi | Monikon abessiivi | vaimeimmittamme |
| Monikon abessiivi | vaimeimmittanne | Monikon abessiivi | vaimeimmittaan |
| Monikon abessiivi | vaimeimmittansa | Monikon komitatiivi | vaimeimpine |
| Monikon komitatiivi | vaimeimpineni | Monikon komitatiivi | vaimeimpinesi |
| Monikon komitatiivi | vaimeimpinemme | Monikon komitatiivi | vaimeimpinenne |
| Monikon komitatiivi | vaimeimpineen | Monikon komitatiivi | vaimeimpinensa |
| Monikon akkusatiivi | vaimeimmat | Monikon akkusatiivi | vaimeimpani |
| Monikon akkusatiivi | vaimeimpasi | Monikon akkusatiivi | vaimeimpamme |
| Monikon akkusatiivi | vaimeimpanne | Monikon akkusatiivi | vaimeimpansa |
| Akkusatiivi | vaimeimpani | Akkusatiivi | vaimeimpasi |
| Akkusatiivi | vaimeimpamme | Akkusatiivi | vaimeimpanne |
| Akkusatiivi | vaimeimpansa |