| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | muff |
| espanja | manguito |
| hollanti | mof |
| italia | manicotto |
| portugali | regalo |
| puola | mufka |
| ranska | manchon, boa |
| saksa | Muff |
| tšekki | rukávník |
| unkari | muff |
| venäjä | муфта (mufta) |
| Monikko | puuhkat | Genetiivi | puuhkan |
| Monikon genetiivi | puuhkien | Partitiivi | puuhkaa |
| Monikon partitiivi | puuhkia | Inessiivi | puuhkassa |
| Monikon inessiivi | puuhkissa | Elatiivi | puuhkasta |
| Monikon elatiivi | puuhkista | Illatiivi | puuhkaan |
| Monikon illatiivi | puuhkiin | Adessiivi | puuhkalla |
| Monikon adessiivi | puuhkilla | Ablatiivi | puuhkalta |
| Monikon ablatiivi | puuhkilta | Allatiivi | puuhkalle |
| Monikon allatiivi | puuhkille | Essiivi | puuhkana |
| Monikon essiivi | puuhkina | Translatiivi | puuhkaksi |
| Monikon translatiivi | puuhkiksi | Monikon instruktiivi | puuhkin |
| Abessiivi | puuhkatta | Monikon abessiivi | puuhkitta |
| Monikon akkusatiivi | puuhkat |