Sanakirja.org
Dark Mode
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Määritelmät
Adjektiivi
harkitsemaan
kykenevä
Samankaltaisia sanoja
harkinta-ajan
harkintaan
harkintakyky
harkintakyvyttömästi
harkintakyvytön
harkintamarginaali
harkintanäyte
havaintokykyinen
Taivutusmuodot
Monikko
harkintakykyiset
Monikko
harkintakykyiseni
Monikko
harkintakykyisesi
Monikko
harkintakykyisemme
Monikko
harkintakykyisenne
Monikko
harkintakykyisensä
Genetiivi
harkintakykyisen
Genetiivi
harkintakykyiseni
Genetiivi
harkintakykyisesi
Genetiivi
harkintakykyisemme
Genetiivi
harkintakykyisenne
Genetiivi
harkintakykyisensä
Monikon genetiivi
harkintakykyisten
Monikon genetiivi
harkintakykyisien
Monikon genetiivi
harkintakykyisteni
Monikon genetiivi
harkintakykyisieni
Monikon genetiivi
harkintakykyistesi
Monikon genetiivi
harkintakykyisiesi
Monikon genetiivi
harkintakykyistemme
Monikon genetiivi
harkintakykyisiemme
Monikon genetiivi
harkintakykyistenne
Monikon genetiivi
harkintakykyisienne
Monikon genetiivi
harkintakykyistensä
Monikon genetiivi
harkintakykyisiensä
Partitiivi
harkintakykyistä
Partitiivi
harkintakykyistäni
Partitiivi
harkintakykyistäsi
Partitiivi
harkintakykyistämme
Partitiivi
harkintakykyistänne
Partitiivi
harkintakykyistään
Partitiivi
harkintakykyistänsä
Monikon partitiivi
harkintakykyisiä
Monikon partitiivi
harkintakykyisiäni
Monikon partitiivi
harkintakykyisiäsi
Monikon partitiivi
harkintakykyisiämme
Monikon partitiivi
harkintakykyisiänne
Monikon partitiivi
harkintakykyisiään
Monikon partitiivi
harkintakykyisiänsä
Inessiivi
harkintakykyisessä
Inessiivi
harkintakykyisessäni
Inessiivi
harkintakykyisessäsi
Inessiivi
harkintakykyisessämme
Inessiivi
harkintakykyisessänne
Inessiivi
harkintakykyisessään
Inessiivi
harkintakykyisessänsä
Monikon inessiivi
harkintakykyisissä
Monikon inessiivi
harkintakykyisissäni
Monikon inessiivi
harkintakykyisissäsi
Monikon inessiivi
harkintakykyisissämme
Monikon inessiivi
harkintakykyisissänne
Monikon inessiivi
harkintakykyisissään
Monikon inessiivi
harkintakykyisissänsä
Elatiivi
harkintakykyisestä
Elatiivi
harkintakykyisestäni
Elatiivi
harkintakykyisestäsi
Elatiivi
harkintakykyisestämme
Elatiivi
harkintakykyisestänne
Elatiivi
harkintakykyisestään
Elatiivi
harkintakykyisestänsä
Monikon elatiivi
harkintakykyisistä
Monikon elatiivi
harkintakykyisistäni
Monikon elatiivi
harkintakykyisistäsi
Monikon elatiivi
harkintakykyisistämme
Monikon elatiivi
harkintakykyisistänne
Monikon elatiivi
harkintakykyisistään
Monikon elatiivi
harkintakykyisistänsä
Illatiivi
harkintakykyiseen
Illatiivi
harkintakykyiseeni
Illatiivi
harkintakykyiseesi
Illatiivi
harkintakykyiseemme
Illatiivi
harkintakykyiseenne
Illatiivi
harkintakykyiseensä
Monikon illatiivi
harkintakykyisiin
Monikon illatiivi
harkintakykyisiini
Monikon illatiivi
harkintakykyisiisi
Monikon illatiivi
harkintakykyisiimme
Monikon illatiivi
harkintakykyisiinne
Monikon illatiivi
harkintakykyisiinsä
Adessiivi
harkintakykyisellä
Adessiivi
harkintakykyiselläni
Adessiivi
harkintakykyiselläsi
Adessiivi
harkintakykyisellämme
Adessiivi
harkintakykyisellänne
Adessiivi
harkintakykyisellään
Adessiivi
harkintakykyisellänsä
Monikon adessiivi
harkintakykyisillä
Monikon adessiivi
harkintakykyisilläni
Monikon adessiivi
harkintakykyisilläsi
Monikon adessiivi
harkintakykyisillämme
Monikon adessiivi
harkintakykyisillänne
Monikon adessiivi
harkintakykyisillään
Monikon adessiivi
harkintakykyisillänsä
Ablatiivi
harkintakykyiseltä
Ablatiivi
harkintakykyiseltäni
Ablatiivi
harkintakykyiseltäsi
Ablatiivi
harkintakykyiseltämme
Ablatiivi
harkintakykyiseltänne
Ablatiivi
harkintakykyiseltään
Ablatiivi
harkintakykyiseltänsä
Monikon ablatiivi
harkintakykyisiltä
Monikon ablatiivi
harkintakykyisiltäni
Monikon ablatiivi
harkintakykyisiltäsi
Monikon ablatiivi
harkintakykyisiltämme
Monikon ablatiivi
harkintakykyisiltänne
Monikon ablatiivi
harkintakykyisiltään
Monikon ablatiivi
harkintakykyisiltänsä
Allatiivi
harkintakykyiselle
Allatiivi
harkintakykyiselleni
Allatiivi
harkintakykyisellesi
Allatiivi
harkintakykyisellemme
Allatiivi
harkintakykyisellenne
Allatiivi
harkintakykyiselleen
Allatiivi
harkintakykyisellensä
Monikon allatiivi
harkintakykyisille
Monikon allatiivi
harkintakykyisilleni
Monikon allatiivi
harkintakykyisillesi
Monikon allatiivi
harkintakykyisillemme
Monikon allatiivi
harkintakykyisillenne
Monikon allatiivi
harkintakykyisilleen
Monikon allatiivi
harkintakykyisillensä
Essiivi
harkintakykyisenä
Essiivi
harkintakykyisenäni
Essiivi
harkintakykyisenäsi
Essiivi
harkintakykyisenämme
Essiivi
harkintakykyisenänne
Essiivi
harkintakykyisenään
Essiivi
harkintakykyisenänsä
Monikon essiivi
harkintakykyisinä
Monikon essiivi
harkintakykyisinäni
Monikon essiivi
harkintakykyisinäsi
Monikon essiivi
harkintakykyisinämme
Monikon essiivi
harkintakykyisinänne
Monikon essiivi
harkintakykyisinään
Monikon essiivi
harkintakykyisinänsä
Translatiivi
harkintakykyiseksi
Translatiivi
harkintakykyisekseni
Translatiivi
harkintakykyiseksesi
Translatiivi
harkintakykyiseksemme
Translatiivi
harkintakykyiseksenne
Translatiivi
harkintakykyisekseen
Translatiivi
harkintakykyiseksensä
Monikon translatiivi
harkintakykyisiksi
Monikon translatiivi
harkintakykyisikseni
Monikon translatiivi
harkintakykyisiksesi
Monikon translatiivi
harkintakykyisiksemme
Monikon translatiivi
harkintakykyisiksenne
Monikon translatiivi
harkintakykyisikseen
Monikon translatiivi
harkintakykyisiksensä
Monikon instruktiivi
harkintakykyisin
Abessiivi
harkintakykyisettä
Abessiivi
harkintakykyisettäni
Abessiivi
harkintakykyisettäsi
Abessiivi
harkintakykyisettämme
Abessiivi
harkintakykyisettänne
Abessiivi
harkintakykyisettään
Abessiivi
harkintakykyisettänsä
Monikon abessiivi
harkintakykyisittä
Monikon abessiivi
harkintakykyisittäni
Monikon abessiivi
harkintakykyisittäsi
Monikon abessiivi
harkintakykyisittämme
Monikon abessiivi
harkintakykyisittänne
Monikon abessiivi
harkintakykyisittään
Monikon abessiivi
harkintakykyisittänsä
Monikon komitatiivi
harkintakykyisine
Monikon komitatiivi
harkintakykyisineni
Monikon komitatiivi
harkintakykyisinesi
Monikon komitatiivi
harkintakykyisinemme
Monikon komitatiivi
harkintakykyisinenne
Monikon komitatiivi
harkintakykyisineen
Monikon komitatiivi
harkintakykyisinensä
Monikon akkusatiivi
harkintakykyiset
Monikon akkusatiivi
harkintakykyiseni
Monikon akkusatiivi
harkintakykyisesi
Monikon akkusatiivi
harkintakykyisemme
Monikon akkusatiivi
harkintakykyisenne
Monikon akkusatiivi
harkintakykyisensä
Akkusatiivi
harkintakykyiseni
Akkusatiivi
harkintakykyisesi
Akkusatiivi
harkintakykyisemme
Akkusatiivi
harkintakykyisenne
Akkusatiivi
harkintakykyisensä