Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Määritelmät

Adjektiivi

  1. harkitsemaan kykenevä

Taivutusmuodot

MonikkoharkintakykyisetMonikkoharkintakykyiseni
MonikkoharkintakykyisesiMonikkoharkintakykyisemme
MonikkoharkintakykyisenneMonikkoharkintakykyisensä
GenetiiviharkintakykyisenGenetiiviharkintakykyiseni
GenetiiviharkintakykyisesiGenetiiviharkintakykyisemme
GenetiiviharkintakykyisenneGenetiiviharkintakykyisensä
Monikon genetiiviharkintakykyistenMonikon genetiiviharkintakykyisien
Monikon genetiiviharkintakykyisteniMonikon genetiiviharkintakykyisieni
Monikon genetiiviharkintakykyistesiMonikon genetiiviharkintakykyisiesi
Monikon genetiiviharkintakykyistemmeMonikon genetiiviharkintakykyisiemme
Monikon genetiiviharkintakykyistenneMonikon genetiiviharkintakykyisienne
Monikon genetiiviharkintakykyistensäMonikon genetiiviharkintakykyisiensä
PartitiiviharkintakykyistäPartitiiviharkintakykyistäni
PartitiiviharkintakykyistäsiPartitiiviharkintakykyistämme
PartitiiviharkintakykyistännePartitiiviharkintakykyistään
PartitiiviharkintakykyistänsäMonikon partitiiviharkintakykyisiä
Monikon partitiiviharkintakykyisiäniMonikon partitiiviharkintakykyisiäsi
Monikon partitiiviharkintakykyisiämmeMonikon partitiiviharkintakykyisiänne
Monikon partitiiviharkintakykyisiäänMonikon partitiiviharkintakykyisiänsä
InessiiviharkintakykyisessäInessiiviharkintakykyisessäni
InessiiviharkintakykyisessäsiInessiiviharkintakykyisessämme
InessiiviharkintakykyisessänneInessiiviharkintakykyisessään
InessiiviharkintakykyisessänsäMonikon inessiiviharkintakykyisissä
Monikon inessiiviharkintakykyisissäniMonikon inessiiviharkintakykyisissäsi
Monikon inessiiviharkintakykyisissämmeMonikon inessiiviharkintakykyisissänne
Monikon inessiiviharkintakykyisissäänMonikon inessiiviharkintakykyisissänsä
ElatiiviharkintakykyisestäElatiiviharkintakykyisestäni
ElatiiviharkintakykyisestäsiElatiiviharkintakykyisestämme
ElatiiviharkintakykyisestänneElatiiviharkintakykyisestään
ElatiiviharkintakykyisestänsäMonikon elatiiviharkintakykyisistä
Monikon elatiiviharkintakykyisistäniMonikon elatiiviharkintakykyisistäsi
Monikon elatiiviharkintakykyisistämmeMonikon elatiiviharkintakykyisistänne
Monikon elatiiviharkintakykyisistäänMonikon elatiiviharkintakykyisistänsä
IllatiiviharkintakykyiseenIllatiiviharkintakykyiseeni
IllatiiviharkintakykyiseesiIllatiiviharkintakykyiseemme
IllatiiviharkintakykyiseenneIllatiiviharkintakykyiseensä
Monikon illatiiviharkintakykyisiinMonikon illatiiviharkintakykyisiini
Monikon illatiiviharkintakykyisiisiMonikon illatiiviharkintakykyisiimme
Monikon illatiiviharkintakykyisiinneMonikon illatiiviharkintakykyisiinsä
AdessiiviharkintakykyiselläAdessiiviharkintakykyiselläni
AdessiiviharkintakykyiselläsiAdessiiviharkintakykyisellämme
AdessiiviharkintakykyisellänneAdessiiviharkintakykyisellään
AdessiiviharkintakykyisellänsäMonikon adessiiviharkintakykyisillä
Monikon adessiiviharkintakykyisilläniMonikon adessiiviharkintakykyisilläsi
Monikon adessiiviharkintakykyisillämmeMonikon adessiiviharkintakykyisillänne
Monikon adessiiviharkintakykyisilläänMonikon adessiiviharkintakykyisillänsä
AblatiiviharkintakykyiseltäAblatiiviharkintakykyiseltäni
AblatiiviharkintakykyiseltäsiAblatiiviharkintakykyiseltämme
AblatiiviharkintakykyiseltänneAblatiiviharkintakykyiseltään
AblatiiviharkintakykyiseltänsäMonikon ablatiiviharkintakykyisiltä
Monikon ablatiiviharkintakykyisiltäniMonikon ablatiiviharkintakykyisiltäsi
Monikon ablatiiviharkintakykyisiltämmeMonikon ablatiiviharkintakykyisiltänne
Monikon ablatiiviharkintakykyisiltäänMonikon ablatiiviharkintakykyisiltänsä
AllatiiviharkintakykyiselleAllatiiviharkintakykyiselleni
AllatiiviharkintakykyisellesiAllatiiviharkintakykyisellemme
AllatiiviharkintakykyisellenneAllatiiviharkintakykyiselleen
AllatiiviharkintakykyisellensäMonikon allatiiviharkintakykyisille
Monikon allatiiviharkintakykyisilleniMonikon allatiiviharkintakykyisillesi
Monikon allatiiviharkintakykyisillemmeMonikon allatiiviharkintakykyisillenne
Monikon allatiiviharkintakykyisilleenMonikon allatiiviharkintakykyisillensä
EssiiviharkintakykyisenäEssiiviharkintakykyisenäni
EssiiviharkintakykyisenäsiEssiiviharkintakykyisenämme
EssiiviharkintakykyisenänneEssiiviharkintakykyisenään
EssiiviharkintakykyisenänsäMonikon essiiviharkintakykyisinä
Monikon essiiviharkintakykyisinäniMonikon essiiviharkintakykyisinäsi
Monikon essiiviharkintakykyisinämmeMonikon essiiviharkintakykyisinänne
Monikon essiiviharkintakykyisinäänMonikon essiiviharkintakykyisinänsä
TranslatiiviharkintakykyiseksiTranslatiiviharkintakykyisekseni
TranslatiiviharkintakykyiseksesiTranslatiiviharkintakykyiseksemme
TranslatiiviharkintakykyiseksenneTranslatiiviharkintakykyisekseen
TranslatiiviharkintakykyiseksensäMonikon translatiiviharkintakykyisiksi
Monikon translatiiviharkintakykyisikseniMonikon translatiiviharkintakykyisiksesi
Monikon translatiiviharkintakykyisiksemmeMonikon translatiiviharkintakykyisiksenne
Monikon translatiiviharkintakykyisikseenMonikon translatiiviharkintakykyisiksensä
Monikon instruktiiviharkintakykyisinAbessiiviharkintakykyisettä
AbessiiviharkintakykyisettäniAbessiiviharkintakykyisettäsi
AbessiiviharkintakykyisettämmeAbessiiviharkintakykyisettänne
AbessiiviharkintakykyisettäänAbessiiviharkintakykyisettänsä
Monikon abessiiviharkintakykyisittäMonikon abessiiviharkintakykyisittäni
Monikon abessiiviharkintakykyisittäsiMonikon abessiiviharkintakykyisittämme
Monikon abessiiviharkintakykyisittänneMonikon abessiiviharkintakykyisittään
Monikon abessiiviharkintakykyisittänsäMonikon komitatiiviharkintakykyisine
Monikon komitatiiviharkintakykyisineniMonikon komitatiiviharkintakykyisinesi
Monikon komitatiiviharkintakykyisinemmeMonikon komitatiiviharkintakykyisinenne
Monikon komitatiiviharkintakykyisineenMonikon komitatiiviharkintakykyisinensä
Monikon akkusatiiviharkintakykyisetMonikon akkusatiiviharkintakykyiseni
Monikon akkusatiiviharkintakykyisesiMonikon akkusatiiviharkintakykyisemme
Monikon akkusatiiviharkintakykyisenneMonikon akkusatiiviharkintakykyisensä
AkkusatiiviharkintakykyiseniAkkusatiiviharkintakykyisesi
AkkusatiiviharkintakykyisemmeAkkusatiiviharkintakykyisenne
Akkusatiiviharkintakykyisensä