Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Määritelmät

Substantiivit

  1. (hellittelymuoto) murrosikäinen

Taivutusmuodot

MonikkomurkkuikäisetMonikkomurkkuikäiseni
MonikkomurkkuikäisesiMonikkomurkkuikäisemme
MonikkomurkkuikäisenneMonikkomurkkuikäisensä
GenetiivimurkkuikäisenGenetiivimurkkuikäiseni
GenetiivimurkkuikäisesiGenetiivimurkkuikäisemme
GenetiivimurkkuikäisenneGenetiivimurkkuikäisensä
Monikon genetiivimurkkuikäistenMonikon genetiivimurkkuikäisien
Monikon genetiivimurkkuikäisteniMonikon genetiivimurkkuikäisieni
Monikon genetiivimurkkuikäistesiMonikon genetiivimurkkuikäisiesi
Monikon genetiivimurkkuikäistemmeMonikon genetiivimurkkuikäisiemme
Monikon genetiivimurkkuikäistenneMonikon genetiivimurkkuikäisienne
Monikon genetiivimurkkuikäistensäMonikon genetiivimurkkuikäisiensä
PartitiivimurkkuikäistäPartitiivimurkkuikäistäni
PartitiivimurkkuikäistäsiPartitiivimurkkuikäistämme
PartitiivimurkkuikäistännePartitiivimurkkuikäistään
PartitiivimurkkuikäistänsäMonikon partitiivimurkkuikäisiä
Monikon partitiivimurkkuikäisiäniMonikon partitiivimurkkuikäisiäsi
Monikon partitiivimurkkuikäisiämmeMonikon partitiivimurkkuikäisiänne
Monikon partitiivimurkkuikäisiäänMonikon partitiivimurkkuikäisiänsä
InessiivimurkkuikäisessäInessiivimurkkuikäisessäni
InessiivimurkkuikäisessäsiInessiivimurkkuikäisessämme
InessiivimurkkuikäisessänneInessiivimurkkuikäisessään
InessiivimurkkuikäisessänsäMonikon inessiivimurkkuikäisissä
Monikon inessiivimurkkuikäisissäniMonikon inessiivimurkkuikäisissäsi
Monikon inessiivimurkkuikäisissämmeMonikon inessiivimurkkuikäisissänne
Monikon inessiivimurkkuikäisissäänMonikon inessiivimurkkuikäisissänsä
ElatiivimurkkuikäisestäElatiivimurkkuikäisestäni
ElatiivimurkkuikäisestäsiElatiivimurkkuikäisestämme
ElatiivimurkkuikäisestänneElatiivimurkkuikäisestään
ElatiivimurkkuikäisestänsäMonikon elatiivimurkkuikäisistä
Monikon elatiivimurkkuikäisistäniMonikon elatiivimurkkuikäisistäsi
Monikon elatiivimurkkuikäisistämmeMonikon elatiivimurkkuikäisistänne
Monikon elatiivimurkkuikäisistäänMonikon elatiivimurkkuikäisistänsä
IllatiivimurkkuikäiseenIllatiivimurkkuikäiseeni
IllatiivimurkkuikäiseesiIllatiivimurkkuikäiseemme
IllatiivimurkkuikäiseenneIllatiivimurkkuikäiseensä
Monikon illatiivimurkkuikäisiinMonikon illatiivimurkkuikäisiini
Monikon illatiivimurkkuikäisiisiMonikon illatiivimurkkuikäisiimme
Monikon illatiivimurkkuikäisiinneMonikon illatiivimurkkuikäisiinsä
AdessiivimurkkuikäiselläAdessiivimurkkuikäiselläni
AdessiivimurkkuikäiselläsiAdessiivimurkkuikäisellämme
AdessiivimurkkuikäisellänneAdessiivimurkkuikäisellään
AdessiivimurkkuikäisellänsäMonikon adessiivimurkkuikäisillä
Monikon adessiivimurkkuikäisilläniMonikon adessiivimurkkuikäisilläsi
Monikon adessiivimurkkuikäisillämmeMonikon adessiivimurkkuikäisillänne
Monikon adessiivimurkkuikäisilläänMonikon adessiivimurkkuikäisillänsä
AblatiivimurkkuikäiseltäAblatiivimurkkuikäiseltäni
AblatiivimurkkuikäiseltäsiAblatiivimurkkuikäiseltämme
AblatiivimurkkuikäiseltänneAblatiivimurkkuikäiseltään
AblatiivimurkkuikäiseltänsäMonikon ablatiivimurkkuikäisiltä
Monikon ablatiivimurkkuikäisiltäniMonikon ablatiivimurkkuikäisiltäsi
Monikon ablatiivimurkkuikäisiltämmeMonikon ablatiivimurkkuikäisiltänne
Monikon ablatiivimurkkuikäisiltäänMonikon ablatiivimurkkuikäisiltänsä
AllatiivimurkkuikäiselleAllatiivimurkkuikäiselleni
AllatiivimurkkuikäisellesiAllatiivimurkkuikäisellemme
AllatiivimurkkuikäisellenneAllatiivimurkkuikäiselleen
AllatiivimurkkuikäisellensäMonikon allatiivimurkkuikäisille
Monikon allatiivimurkkuikäisilleniMonikon allatiivimurkkuikäisillesi
Monikon allatiivimurkkuikäisillemmeMonikon allatiivimurkkuikäisillenne
Monikon allatiivimurkkuikäisilleenMonikon allatiivimurkkuikäisillensä
EssiivimurkkuikäisenäEssiivimurkkuikäisenäni
EssiivimurkkuikäisenäsiEssiivimurkkuikäisenämme
EssiivimurkkuikäisenänneEssiivimurkkuikäisenään
EssiivimurkkuikäisenänsäMonikon essiivimurkkuikäisinä
Monikon essiivimurkkuikäisinäniMonikon essiivimurkkuikäisinäsi
Monikon essiivimurkkuikäisinämmeMonikon essiivimurkkuikäisinänne
Monikon essiivimurkkuikäisinäänMonikon essiivimurkkuikäisinänsä
TranslatiivimurkkuikäiseksiTranslatiivimurkkuikäisekseni
TranslatiivimurkkuikäiseksesiTranslatiivimurkkuikäiseksemme
TranslatiivimurkkuikäiseksenneTranslatiivimurkkuikäisekseen
TranslatiivimurkkuikäiseksensäMonikon translatiivimurkkuikäisiksi
Monikon translatiivimurkkuikäisikseniMonikon translatiivimurkkuikäisiksesi
Monikon translatiivimurkkuikäisiksemmeMonikon translatiivimurkkuikäisiksenne
Monikon translatiivimurkkuikäisikseenMonikon translatiivimurkkuikäisiksensä
Monikon instruktiivimurkkuikäisinAbessiivimurkkuikäisettä
AbessiivimurkkuikäisettäniAbessiivimurkkuikäisettäsi
AbessiivimurkkuikäisettämmeAbessiivimurkkuikäisettänne
AbessiivimurkkuikäisettäänAbessiivimurkkuikäisettänsä
Monikon abessiivimurkkuikäisittäMonikon abessiivimurkkuikäisittäni
Monikon abessiivimurkkuikäisittäsiMonikon abessiivimurkkuikäisittämme
Monikon abessiivimurkkuikäisittänneMonikon abessiivimurkkuikäisittään
Monikon abessiivimurkkuikäisittänsäMonikon komitatiivimurkkuikäisine
Monikon komitatiivimurkkuikäisineniMonikon komitatiivimurkkuikäisinesi
Monikon komitatiivimurkkuikäisinemmeMonikon komitatiivimurkkuikäisinenne
Monikon komitatiivimurkkuikäisineenMonikon komitatiivimurkkuikäisinensä
Monikon akkusatiivimurkkuikäisetMonikon akkusatiivimurkkuikäiseni
Monikon akkusatiivimurkkuikäisesiMonikon akkusatiivimurkkuikäisemme
Monikon akkusatiivimurkkuikäisenneMonikon akkusatiivimurkkuikäisensä
AkkusatiivimurkkuikäiseniAkkusatiivimurkkuikäisesi
AkkusatiivimurkkuikäisemmeAkkusatiivimurkkuikäisenne
Akkusatiivimurkkuikäisensä