Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
adolescent
viro
teismeline
Määritelmät
Adjektiivit
sellainen, joka elää
murrosikää
.
Substantiivit
murrosiässä
oleva
nuori
.
Taivutusmuodot
Monikko
murrosikäiset
Monikko
murrosikäiseni
Monikko
murrosikäisesi
Monikko
murrosikäisemme
Monikko
murrosikäisenne
Monikko
murrosikäisensä
Genetiivi
murrosikäisen
Genetiivi
murrosikäiseni
Genetiivi
murrosikäisesi
Genetiivi
murrosikäisemme
Genetiivi
murrosikäisenne
Genetiivi
murrosikäisensä
Monikon genetiivi
murrosikäisten
Monikon genetiivi
murrosikäisien
Monikon genetiivi
murrosikäisteni
Monikon genetiivi
murrosikäisieni
Monikon genetiivi
murrosikäistesi
Monikon genetiivi
murrosikäisiesi
Monikon genetiivi
murrosikäistemme
Monikon genetiivi
murrosikäisiemme
Monikon genetiivi
murrosikäistenne
Monikon genetiivi
murrosikäisienne
Monikon genetiivi
murrosikäistensä
Monikon genetiivi
murrosikäisiensä
Partitiivi
murrosikäistä
Partitiivi
murrosikäistäni
Partitiivi
murrosikäistäsi
Partitiivi
murrosikäistämme
Partitiivi
murrosikäistänne
Partitiivi
murrosikäistään
Partitiivi
murrosikäistänsä
Monikon partitiivi
murrosikäisiä
Monikon partitiivi
murrosikäisiäni
Monikon partitiivi
murrosikäisiäsi
Monikon partitiivi
murrosikäisiämme
Monikon partitiivi
murrosikäisiänne
Monikon partitiivi
murrosikäisiään
Monikon partitiivi
murrosikäisiänsä
Inessiivi
murrosikäisessä
Inessiivi
murrosikäisessäni
Inessiivi
murrosikäisessäsi
Inessiivi
murrosikäisessämme
Inessiivi
murrosikäisessänne
Inessiivi
murrosikäisessään
Inessiivi
murrosikäisessänsä
Monikon inessiivi
murrosikäisissä
Monikon inessiivi
murrosikäisissäni
Monikon inessiivi
murrosikäisissäsi
Monikon inessiivi
murrosikäisissämme
Monikon inessiivi
murrosikäisissänne
Monikon inessiivi
murrosikäisissään
Monikon inessiivi
murrosikäisissänsä
Elatiivi
murrosikäisestä
Elatiivi
murrosikäisestäni
Elatiivi
murrosikäisestäsi
Elatiivi
murrosikäisestämme
Elatiivi
murrosikäisestänne
Elatiivi
murrosikäisestään
Elatiivi
murrosikäisestänsä
Monikon elatiivi
murrosikäisistä
Monikon elatiivi
murrosikäisistäni
Monikon elatiivi
murrosikäisistäsi
Monikon elatiivi
murrosikäisistämme
Monikon elatiivi
murrosikäisistänne
Monikon elatiivi
murrosikäisistään
Monikon elatiivi
murrosikäisistänsä
Illatiivi
murrosikäiseen
Illatiivi
murrosikäiseeni
Illatiivi
murrosikäiseesi
Illatiivi
murrosikäiseemme
Illatiivi
murrosikäiseenne
Illatiivi
murrosikäiseensä
Monikon illatiivi
murrosikäisiin
Monikon illatiivi
murrosikäisiini
Monikon illatiivi
murrosikäisiisi
Monikon illatiivi
murrosikäisiimme
Monikon illatiivi
murrosikäisiinne
Monikon illatiivi
murrosikäisiinsä
Adessiivi
murrosikäisellä
Adessiivi
murrosikäiselläni
Adessiivi
murrosikäiselläsi
Adessiivi
murrosikäisellämme
Adessiivi
murrosikäisellänne
Adessiivi
murrosikäisellään
Adessiivi
murrosikäisellänsä
Monikon adessiivi
murrosikäisillä
Monikon adessiivi
murrosikäisilläni
Monikon adessiivi
murrosikäisilläsi
Monikon adessiivi
murrosikäisillämme
Monikon adessiivi
murrosikäisillänne
Monikon adessiivi
murrosikäisillään
Monikon adessiivi
murrosikäisillänsä
Ablatiivi
murrosikäiseltä
Ablatiivi
murrosikäiseltäni
Ablatiivi
murrosikäiseltäsi
Ablatiivi
murrosikäiseltämme
Ablatiivi
murrosikäiseltänne
Ablatiivi
murrosikäiseltään
Ablatiivi
murrosikäiseltänsä
Monikon ablatiivi
murrosikäisiltä
Monikon ablatiivi
murrosikäisiltäni
Monikon ablatiivi
murrosikäisiltäsi
Monikon ablatiivi
murrosikäisiltämme
Monikon ablatiivi
murrosikäisiltänne
Monikon ablatiivi
murrosikäisiltään
Monikon ablatiivi
murrosikäisiltänsä
Allatiivi
murrosikäiselle
Allatiivi
murrosikäiselleni
Allatiivi
murrosikäisellesi
Allatiivi
murrosikäisellemme
Allatiivi
murrosikäisellenne
Allatiivi
murrosikäiselleen
Allatiivi
murrosikäisellensä
Monikon allatiivi
murrosikäisille
Monikon allatiivi
murrosikäisilleni
Monikon allatiivi
murrosikäisillesi
Monikon allatiivi
murrosikäisillemme
Monikon allatiivi
murrosikäisillenne
Monikon allatiivi
murrosikäisilleen
Monikon allatiivi
murrosikäisillensä
Essiivi
murrosikäisenä
Essiivi
murrosikäisenäni
Essiivi
murrosikäisenäsi
Essiivi
murrosikäisenämme
Essiivi
murrosikäisenänne
Essiivi
murrosikäisenään
Essiivi
murrosikäisenänsä
Monikon essiivi
murrosikäisinä
Monikon essiivi
murrosikäisinäni
Monikon essiivi
murrosikäisinäsi
Monikon essiivi
murrosikäisinämme
Monikon essiivi
murrosikäisinänne
Monikon essiivi
murrosikäisinään
Monikon essiivi
murrosikäisinänsä
Translatiivi
murrosikäiseksi
Translatiivi
murrosikäisekseni
Translatiivi
murrosikäiseksesi
Translatiivi
murrosikäiseksemme
Translatiivi
murrosikäiseksenne
Translatiivi
murrosikäisekseen
Translatiivi
murrosikäiseksensä
Monikon translatiivi
murrosikäisiksi
Monikon translatiivi
murrosikäisikseni
Monikon translatiivi
murrosikäisiksesi
Monikon translatiivi
murrosikäisiksemme
Monikon translatiivi
murrosikäisiksenne
Monikon translatiivi
murrosikäisikseen
Monikon translatiivi
murrosikäisiksensä
Monikon instruktiivi
murrosikäisin
Abessiivi
murrosikäisettä
Abessiivi
murrosikäisettäni
Abessiivi
murrosikäisettäsi
Abessiivi
murrosikäisettämme
Abessiivi
murrosikäisettänne
Abessiivi
murrosikäisettään
Abessiivi
murrosikäisettänsä
Monikon abessiivi
murrosikäisittä
Monikon abessiivi
murrosikäisittäni
Monikon abessiivi
murrosikäisittäsi
Monikon abessiivi
murrosikäisittämme
Monikon abessiivi
murrosikäisittänne
Monikon abessiivi
murrosikäisittään
Monikon abessiivi
murrosikäisittänsä
Monikon komitatiivi
murrosikäisine
Monikon komitatiivi
murrosikäisineni
Monikon komitatiivi
murrosikäisinesi
Monikon komitatiivi
murrosikäisinemme
Monikon komitatiivi
murrosikäisinenne
Monikon komitatiivi
murrosikäisineen
Monikon komitatiivi
murrosikäisinensä
Monikon akkusatiivi
murrosikäiset
Monikon akkusatiivi
murrosikäiseni
Monikon akkusatiivi
murrosikäisesi
Monikon akkusatiivi
murrosikäisemme
Monikon akkusatiivi
murrosikäisenne
Monikon akkusatiivi
murrosikäisensä
Akkusatiivi
murrosikäiseni
Akkusatiivi
murrosikäisesi
Akkusatiivi
murrosikäisemme
Akkusatiivi
murrosikäisenne
Akkusatiivi
murrosikäisensä