Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | ählämit | Genetiivi | ählämin |
| Monikon genetiivi | ählämien | Monikon genetiivi | ählämeiden |
| Monikon genetiivi | ählämeitten | Partitiivi | ählämiä |
| Monikon partitiivi | ählämeitä | Monikon partitiivi | ählämejä |
| Inessiivi | ählämissä | Monikon inessiivi | ählämeissä |
| Elatiivi | ählämistä | Monikon elatiivi | ählämeistä |
| Illatiivi | ählämiin | Monikon illatiivi | ählämeihin |
| Adessiivi | ählämillä | Monikon adessiivi | ählämeillä |
| Ablatiivi | ählämiltä | Monikon ablatiivi | ählämeiltä |
| Allatiivi | ählämille | Monikon allatiivi | ählämeille |
| Essiivi | ähläminä | Monikon essiivi | ählämeinä |
| Translatiivi | ählämiksi | Monikon translatiivi | ählämeiksi |
| Monikon instruktiivi | ählämein | Abessiivi | ählämittä |
| Monikon abessiivi | ählämeittä | Monikon akkusatiivi | ählämit |