Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Monikkoväärät negatiivisetGenetiiviväärän negatiivisen
Monikon genetiiviväärien negatiivistenMonikon genetiiviväärien negatiivisien
Partitiiviväärää negatiivistaMonikon partitiivivääriä negatiivisia
Inessiiviväärässä negatiivisessaMonikon inessiiviväärissä negatiivisissa
Elatiiviväärästä negatiivisestaMonikon elatiivivääristä negatiivisista
Illatiiviväärään negatiiviseenMonikon illatiivivääriin negatiivisiin
Adessiiviväärällä negatiivisellaMonikon adessiiviväärillä negatiivisilla
Ablatiiviväärältä negatiiviseltaMonikon ablatiivivääriltä negatiivisilta
Allatiiviväärälle negatiiviselleMonikon allatiiviväärille negatiivisille
Essiivivääränä negatiivisenaMonikon essiiviväärinä negatiivisina
Translatiivivääräksi negatiiviseksiMonikon translatiivivääriksi negatiivisiksi
Monikon instruktiiviväärin negatiivisinAbessiiviväärättä negatiivisetta
Monikon abessiiviväärittä negatiivisittaMonikon akkusatiiviväärät negatiiviset