Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Yritit hakea fraasilla, joka sisältää useita sanoja. Parempien hakutulosten saamiseksi kokeile hakea sanoja erikseen: väärä, negatiivinen
| Monikko | väärät negatiiviset | Genetiivi | väärän negatiivisen |
| Monikon genetiivi | väärien negatiivisten | Monikon genetiivi | väärien negatiivisien |
| Partitiivi | väärää negatiivista | Monikon partitiivi | vääriä negatiivisia |
| Inessiivi | väärässä negatiivisessa | Monikon inessiivi | väärissä negatiivisissa |
| Elatiivi | väärästä negatiivisesta | Monikon elatiivi | vääristä negatiivisista |
| Illatiivi | väärään negatiiviseen | Monikon illatiivi | vääriin negatiivisiin |
| Adessiivi | väärällä negatiivisella | Monikon adessiivi | väärillä negatiivisilla |
| Ablatiivi | väärältä negatiiviselta | Monikon ablatiivi | vääriltä negatiivisilta |
| Allatiivi | väärälle negatiiviselle | Monikon allatiivi | väärille negatiivisille |
| Essiivi | vääränä negatiivisena | Monikon essiivi | väärinä negatiivisina |
| Translatiivi | vääräksi negatiiviseksi | Monikon translatiivi | vääriksi negatiivisiksi |
| Monikon instruktiivi | väärin negatiivisin | Abessiivi | väärättä negatiivisetta |
| Monikon abessiivi | väärittä negatiivisitta | Monikon akkusatiivi | väärät negatiiviset |