Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkosäännellytMonikkosäänneltyni
MonikkosäänneltysiMonikkosäänneltymme
MonikkosäänneltynneMonikkosäänneltynsä
GenetiivisäännellynGenetiivisäänneltyni
GenetiivisäänneltysiGenetiivisäänneltymme
GenetiivisäänneltynneGenetiivisäänneltynsä
Monikon genetiivisäänneltyjenMonikon genetiivisäänneltyjeni
Monikon genetiivisäänneltyjesiMonikon genetiivisäänneltyjemme
Monikon genetiivisäänneltyjenneMonikon genetiivisäänneltyjensä
PartitiivisäänneltyäPartitiivisäänneltyäni
PartitiivisäänneltyäsiPartitiivisäänneltyämme
PartitiivisäänneltyännePartitiivisäänneltyään
PartitiivisäänneltyänsäMonikon partitiivisäänneltyjä
Monikon partitiivisäänneltyjäniMonikon partitiivisäänneltyjäsi
Monikon partitiivisäänneltyjämmeMonikon partitiivisäänneltyjänne
Monikon partitiivisäänneltyjäänMonikon partitiivisäänneltyjänsä
InessiivisäännellyssäInessiivisäännellyssäni
InessiivisäännellyssäsiInessiivisäännellyssämme
InessiivisäännellyssänneInessiivisäännellyssään
InessiivisäännellyssänsäMonikon inessiivisäännellyissä
Monikon inessiivisäännellyissäniMonikon inessiivisäännellyissäsi
Monikon inessiivisäännellyissämmeMonikon inessiivisäännellyissänne
Monikon inessiivisäännellyissäänMonikon inessiivisäännellyissänsä
ElatiivisäännellystäElatiivisäännellystäni
ElatiivisäännellystäsiElatiivisäännellystämme
ElatiivisäännellystänneElatiivisäännellystään
ElatiivisäännellystänsäMonikon elatiivisäännellyistä
Monikon elatiivisäännellyistäniMonikon elatiivisäännellyistäsi
Monikon elatiivisäännellyistämmeMonikon elatiivisäännellyistänne
Monikon elatiivisäännellyistäänMonikon elatiivisäännellyistänsä
IllatiivisäänneltyynIllatiivisäänneltyyni
IllatiivisäänneltyysiIllatiivisäänneltyymme
IllatiivisäänneltyynneIllatiivisäänneltyynsä
Monikon illatiivisäänneltyihinMonikon illatiivisäänneltyihini
Monikon illatiivisäänneltyihisiMonikon illatiivisäänneltyihimme
Monikon illatiivisäänneltyihinneMonikon illatiivisäänneltyihinsä
AdessiivisäännellylläAdessiivisäännellylläni
AdessiivisäännellylläsiAdessiivisäännellyllämme
AdessiivisäännellyllänneAdessiivisäännellyllään
AdessiivisäännellyllänsäMonikon adessiivisäännellyillä
Monikon adessiivisäännellyilläniMonikon adessiivisäännellyilläsi
Monikon adessiivisäännellyillämmeMonikon adessiivisäännellyillänne
Monikon adessiivisäännellyilläänMonikon adessiivisäännellyillänsä
AblatiivisäännellyltäAblatiivisäännellyltäni
AblatiivisäännellyltäsiAblatiivisäännellyltämme
AblatiivisäännellyltänneAblatiivisäännellyltään
AblatiivisäännellyltänsäMonikon ablatiivisäännellyiltä
Monikon ablatiivisäännellyiltäniMonikon ablatiivisäännellyiltäsi
Monikon ablatiivisäännellyiltämmeMonikon ablatiivisäännellyiltänne
Monikon ablatiivisäännellyiltäänMonikon ablatiivisäännellyiltänsä
AllatiivisäännellylleAllatiivisäännellylleni
AllatiivisäännellyllesiAllatiivisäännellyllemme
AllatiivisäännellyllenneAllatiivisäännellylleen
AllatiivisäännellyllensäMonikon allatiivisäännellyille
Monikon allatiivisäännellyilleniMonikon allatiivisäännellyillesi
Monikon allatiivisäännellyillemmeMonikon allatiivisäännellyillenne
Monikon allatiivisäännellyilleenMonikon allatiivisäännellyillensä
EssiivisäänneltynäEssiivisäänneltynäni
EssiivisäänneltynäsiEssiivisäänneltynämme
EssiivisäänneltynänneEssiivisäänneltynään
EssiivisäänneltynänsäMonikon essiivisäänneltyinä
Monikon essiivisäänneltyinäniMonikon essiivisäänneltyinäsi
Monikon essiivisäänneltyinämmeMonikon essiivisäänneltyinänne
Monikon essiivisäänneltyinäänMonikon essiivisäänneltyinänsä
TranslatiivisäännellyksiTranslatiivisäännellykseni
TranslatiivisäännellyksesiTranslatiivisäännellyksemme
TranslatiivisäännellyksenneTranslatiivisäännellykseen
TranslatiivisäännellyksensäMonikon translatiivisäännellyiksi
Monikon translatiivisäännellyikseniMonikon translatiivisäännellyiksesi
Monikon translatiivisäännellyiksemmeMonikon translatiivisäännellyiksenne
Monikon translatiivisäännellyikseenMonikon translatiivisäännellyiksensä
Monikon instruktiivisäännellyinAbessiivisäännellyttä
AbessiivisäännellyttäniAbessiivisäännellyttäsi
AbessiivisäännellyttämmeAbessiivisäännellyttänne
AbessiivisäännellyttäänAbessiivisäännellyttänsä
Monikon abessiivisäännellyittäMonikon abessiivisäännellyittäni
Monikon abessiivisäännellyittäsiMonikon abessiivisäännellyittämme
Monikon abessiivisäännellyittänneMonikon abessiivisäännellyittään
Monikon abessiivisäännellyittänsäMonikon komitatiivisäänneltyine
Monikon komitatiivisäänneltyineniMonikon komitatiivisäänneltyinesi
Monikon komitatiivisäänneltyinemmeMonikon komitatiivisäänneltyinenne
Monikon komitatiivisäänneltyineenMonikon komitatiivisäänneltyinensä
Monikon akkusatiivisäännellytMonikon akkusatiivisäänneltyni
Monikon akkusatiivisäänneltysiMonikon akkusatiivisäänneltymme
Monikon akkusatiivisäänneltynneMonikon akkusatiivisäänneltynsä
AkkusatiivisäänneltyniAkkusatiivisäänneltysi
AkkusatiivisäänneltymmeAkkusatiivisäänneltynne
Akkusatiivisäänneltynsä