Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | transmiehet | Genetiivi | transmiehen |
| Monikon genetiivi | transmiesten | Monikon genetiivi | transmiehien |
| Partitiivi | transmiestä | Monikon partitiivi | transmiehiä |
| Inessiivi | transmiehessä | Monikon inessiivi | transmiehissä |
| Elatiivi | transmiehestä | Monikon elatiivi | transmiehistä |
| Illatiivi | transmieheen | Monikon illatiivi | transmiehiin |
| Adessiivi | transmiehellä | Monikon adessiivi | transmiehillä |
| Ablatiivi | transmieheltä | Monikon ablatiivi | transmiehiltä |
| Allatiivi | transmiehelle | Monikon allatiivi | transmiehille |
| Essiivi | transmiehenä | Monikon essiivi | transmiehinä |
| Translatiivi | transmieheksi | Monikon translatiivi | transmiehiksi |
| Monikon instruktiivi | transmiehin | Abessiivi | transmiehettä |
| Monikon abessiivi | transmiehittä | Monikon akkusatiivi | transmiehet |