Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
ruotsispäcka

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenssilavoinYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenssilavoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenssilavoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenssilavoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenssilavoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenssilavoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektisilavoinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektisilavoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektisilavoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektisilavoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektisilavoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektisilavoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenssilavoisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenssilavoisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenssilavoisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenssilavoisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenssilavoisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenssilavoisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenssilavoiYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenssilavoikoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenssilavoikaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenssilavoikaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenssilavoikootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenssilavoinen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenssilavoinetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenssilavoinee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenssilavoinemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenssilavoinette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenssilavoinevat

Luokat