| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | Siamese Fireback |
| Monikko | savufasaanit | Genetiivi | savufasaanin |
| Monikon genetiivi | savufasaanien | Monikon genetiivi | savufasaaneiden |
| Monikon genetiivi | savufasaaneitten | Partitiivi | savufasaania |
| Monikon partitiivi | savufasaaneita | Monikon partitiivi | savufasaaneja |
| Inessiivi | savufasaanissa | Monikon inessiivi | savufasaaneissa |
| Elatiivi | savufasaanista | Monikon elatiivi | savufasaaneista |
| Illatiivi | savufasaaniin | Monikon illatiivi | savufasaaneihin |
| Adessiivi | savufasaanilla | Monikon adessiivi | savufasaaneilla |
| Ablatiivi | savufasaanilta | Monikon ablatiivi | savufasaaneilta |
| Allatiivi | savufasaanille | Monikon allatiivi | savufasaaneille |
| Essiivi | savufasaanina | Monikon essiivi | savufasaaneina |
| Translatiivi | savufasaaniksi | Monikon translatiivi | savufasaaneiksi |
| Monikon instruktiivi | savufasaanein | Abessiivi | savufasaanitta |
| Monikon abessiivi | savufasaaneitta | Monikon akkusatiivi | savufasaanit |