Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkopystypäisetMonikkopystypäiseni
MonikkopystypäisesiMonikkopystypäisemme
MonikkopystypäisenneMonikkopystypäisensä
GenetiivipystypäisenGenetiivipystypäiseni
GenetiivipystypäisesiGenetiivipystypäisemme
GenetiivipystypäisenneGenetiivipystypäisensä
Monikon genetiivipystypäistenMonikon genetiivipystypäisien
Monikon genetiivipystypäisteniMonikon genetiivipystypäisieni
Monikon genetiivipystypäistesiMonikon genetiivipystypäisiesi
Monikon genetiivipystypäistemmeMonikon genetiivipystypäisiemme
Monikon genetiivipystypäistenneMonikon genetiivipystypäisienne
Monikon genetiivipystypäistensäMonikon genetiivipystypäisiensä
PartitiivipystypäistäPartitiivipystypäistäni
PartitiivipystypäistäsiPartitiivipystypäistämme
PartitiivipystypäistännePartitiivipystypäistään
PartitiivipystypäistänsäMonikon partitiivipystypäisiä
Monikon partitiivipystypäisiäniMonikon partitiivipystypäisiäsi
Monikon partitiivipystypäisiämmeMonikon partitiivipystypäisiänne
Monikon partitiivipystypäisiäänMonikon partitiivipystypäisiänsä
InessiivipystypäisessäInessiivipystypäisessäni
InessiivipystypäisessäsiInessiivipystypäisessämme
InessiivipystypäisessänneInessiivipystypäisessään
InessiivipystypäisessänsäMonikon inessiivipystypäisissä
Monikon inessiivipystypäisissäniMonikon inessiivipystypäisissäsi
Monikon inessiivipystypäisissämmeMonikon inessiivipystypäisissänne
Monikon inessiivipystypäisissäänMonikon inessiivipystypäisissänsä
ElatiivipystypäisestäElatiivipystypäisestäni
ElatiivipystypäisestäsiElatiivipystypäisestämme
ElatiivipystypäisestänneElatiivipystypäisestään
ElatiivipystypäisestänsäMonikon elatiivipystypäisistä
Monikon elatiivipystypäisistäniMonikon elatiivipystypäisistäsi
Monikon elatiivipystypäisistämmeMonikon elatiivipystypäisistänne
Monikon elatiivipystypäisistäänMonikon elatiivipystypäisistänsä
IllatiivipystypäiseenIllatiivipystypäiseeni
IllatiivipystypäiseesiIllatiivipystypäiseemme
IllatiivipystypäiseenneIllatiivipystypäiseensä
Monikon illatiivipystypäisiinMonikon illatiivipystypäisiini
Monikon illatiivipystypäisiisiMonikon illatiivipystypäisiimme
Monikon illatiivipystypäisiinneMonikon illatiivipystypäisiinsä
AdessiivipystypäiselläAdessiivipystypäiselläni
AdessiivipystypäiselläsiAdessiivipystypäisellämme
AdessiivipystypäisellänneAdessiivipystypäisellään
AdessiivipystypäisellänsäMonikon adessiivipystypäisillä
Monikon adessiivipystypäisilläniMonikon adessiivipystypäisilläsi
Monikon adessiivipystypäisillämmeMonikon adessiivipystypäisillänne
Monikon adessiivipystypäisilläänMonikon adessiivipystypäisillänsä
AblatiivipystypäiseltäAblatiivipystypäiseltäni
AblatiivipystypäiseltäsiAblatiivipystypäiseltämme
AblatiivipystypäiseltänneAblatiivipystypäiseltään
AblatiivipystypäiseltänsäMonikon ablatiivipystypäisiltä
Monikon ablatiivipystypäisiltäniMonikon ablatiivipystypäisiltäsi
Monikon ablatiivipystypäisiltämmeMonikon ablatiivipystypäisiltänne
Monikon ablatiivipystypäisiltäänMonikon ablatiivipystypäisiltänsä
AllatiivipystypäiselleAllatiivipystypäiselleni
AllatiivipystypäisellesiAllatiivipystypäisellemme
AllatiivipystypäisellenneAllatiivipystypäiselleen
AllatiivipystypäisellensäMonikon allatiivipystypäisille
Monikon allatiivipystypäisilleniMonikon allatiivipystypäisillesi
Monikon allatiivipystypäisillemmeMonikon allatiivipystypäisillenne
Monikon allatiivipystypäisilleenMonikon allatiivipystypäisillensä
EssiivipystypäisenäEssiivipystypäisenäni
EssiivipystypäisenäsiEssiivipystypäisenämme
EssiivipystypäisenänneEssiivipystypäisenään
EssiivipystypäisenänsäMonikon essiivipystypäisinä
Monikon essiivipystypäisinäniMonikon essiivipystypäisinäsi
Monikon essiivipystypäisinämmeMonikon essiivipystypäisinänne
Monikon essiivipystypäisinäänMonikon essiivipystypäisinänsä
TranslatiivipystypäiseksiTranslatiivipystypäisekseni
TranslatiivipystypäiseksesiTranslatiivipystypäiseksemme
TranslatiivipystypäiseksenneTranslatiivipystypäisekseen
TranslatiivipystypäiseksensäMonikon translatiivipystypäisiksi
Monikon translatiivipystypäisikseniMonikon translatiivipystypäisiksesi
Monikon translatiivipystypäisiksemmeMonikon translatiivipystypäisiksenne
Monikon translatiivipystypäisikseenMonikon translatiivipystypäisiksensä
Monikon instruktiivipystypäisinAbessiivipystypäisettä
AbessiivipystypäisettäniAbessiivipystypäisettäsi
AbessiivipystypäisettämmeAbessiivipystypäisettänne
AbessiivipystypäisettäänAbessiivipystypäisettänsä
Monikon abessiivipystypäisittäMonikon abessiivipystypäisittäni
Monikon abessiivipystypäisittäsiMonikon abessiivipystypäisittämme
Monikon abessiivipystypäisittänneMonikon abessiivipystypäisittään
Monikon abessiivipystypäisittänsäMonikon komitatiivipystypäisine
Monikon komitatiivipystypäisineniMonikon komitatiivipystypäisinesi
Monikon komitatiivipystypäisinemmeMonikon komitatiivipystypäisinenne
Monikon komitatiivipystypäisineenMonikon komitatiivipystypäisinensä
Monikon akkusatiivipystypäisetMonikon akkusatiivipystypäiseni
Monikon akkusatiivipystypäisesiMonikon akkusatiivipystypäisemme
Monikon akkusatiivipystypäisenneMonikon akkusatiivipystypäisensä
AkkusatiivipystypäiseniAkkusatiivipystypäisesi
AkkusatiivipystypäisemmeAkkusatiivipystypäisenne
Akkusatiivipystypäisensä