Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | mehujuomat | Genetiivi | mehujuoman |
| Monikon genetiivi | mehujuomien | Partitiivi | mehujuomaa |
| Monikon partitiivi | mehujuomia | Inessiivi | mehujuomassa |
| Monikon inessiivi | mehujuomissa | Elatiivi | mehujuomasta |
| Monikon elatiivi | mehujuomista | Illatiivi | mehujuomaan |
| Monikon illatiivi | mehujuomiin | Adessiivi | mehujuomalla |
| Monikon adessiivi | mehujuomilla | Ablatiivi | mehujuomalta |
| Monikon ablatiivi | mehujuomilta | Allatiivi | mehujuomalle |
| Monikon allatiivi | mehujuomille | Essiivi | mehujuomana |
| Monikon essiivi | mehujuomina | Translatiivi | mehujuomaksi |
| Monikon translatiivi | mehujuomiksi | Monikon instruktiivi | mehujuomin |
| Abessiivi | mehujuomatta | Monikon abessiivi | mehujuomitta |
| Monikon akkusatiivi | mehujuomat |