Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

KieliKäännökset
englantiheterodox
espanjaheterodoxo
italiaeretico, dissidente, dissenziente, eterodosso, scismatico
portugaliheterodoxo
ranskahétérodoxe
ruotsiheterodox, irrlärig
saksaheterodox
venäjäнеортодоксальный (neortodoksalnyi)

Taivutusmuodot

MonikkoeriuskoisetMonikkoeriuskoiseni
MonikkoeriuskoisesiMonikkoeriuskoisemme
MonikkoeriuskoisenneMonikkoeriuskoisensa
GenetiivieriuskoisenGenetiivieriuskoiseni
GenetiivieriuskoisesiGenetiivieriuskoisemme
GenetiivieriuskoisenneGenetiivieriuskoisensa
Monikon genetiivieriuskoistenMonikon genetiivieriuskoisien
Monikon genetiivieriuskoisteniMonikon genetiivieriuskoisieni
Monikon genetiivieriuskoistesiMonikon genetiivieriuskoisiesi
Monikon genetiivieriuskoistemmeMonikon genetiivieriuskoisiemme
Monikon genetiivieriuskoistenneMonikon genetiivieriuskoisienne
Monikon genetiivieriuskoistensaMonikon genetiivieriuskoisiensa
PartitiivieriuskoistaPartitiivieriuskoistani
PartitiivieriuskoistasiPartitiivieriuskoistamme
PartitiivieriuskoistannePartitiivieriuskoistaan
PartitiivieriuskoistansaMonikon partitiivieriuskoisia
Monikon partitiivieriuskoisianiMonikon partitiivieriuskoisiasi
Monikon partitiivieriuskoisiammeMonikon partitiivieriuskoisianne
Monikon partitiivieriuskoisiaanMonikon partitiivieriuskoisiansa
InessiivieriuskoisessaInessiivieriuskoisessani
InessiivieriuskoisessasiInessiivieriuskoisessamme
InessiivieriuskoisessanneInessiivieriuskoisessaan
InessiivieriuskoisessansaMonikon inessiivieriuskoisissa
Monikon inessiivieriuskoisissaniMonikon inessiivieriuskoisissasi
Monikon inessiivieriuskoisissammeMonikon inessiivieriuskoisissanne
Monikon inessiivieriuskoisissaanMonikon inessiivieriuskoisissansa
ElatiivieriuskoisestaElatiivieriuskoisestani
ElatiivieriuskoisestasiElatiivieriuskoisestamme
ElatiivieriuskoisestanneElatiivieriuskoisestaan
ElatiivieriuskoisestansaMonikon elatiivieriuskoisista
Monikon elatiivieriuskoisistaniMonikon elatiivieriuskoisistasi
Monikon elatiivieriuskoisistammeMonikon elatiivieriuskoisistanne
Monikon elatiivieriuskoisistaanMonikon elatiivieriuskoisistansa
IllatiivieriuskoiseenIllatiivieriuskoiseeni
IllatiivieriuskoiseesiIllatiivieriuskoiseemme
IllatiivieriuskoiseenneIllatiivieriuskoiseensa
Monikon illatiivieriuskoisiinMonikon illatiivieriuskoisiini
Monikon illatiivieriuskoisiisiMonikon illatiivieriuskoisiimme
Monikon illatiivieriuskoisiinneMonikon illatiivieriuskoisiinsa
AdessiivieriuskoisellaAdessiivieriuskoisellani
AdessiivieriuskoisellasiAdessiivieriuskoisellamme
AdessiivieriuskoisellanneAdessiivieriuskoisellaan
AdessiivieriuskoisellansaMonikon adessiivieriuskoisilla
Monikon adessiivieriuskoisillaniMonikon adessiivieriuskoisillasi
Monikon adessiivieriuskoisillammeMonikon adessiivieriuskoisillanne
Monikon adessiivieriuskoisillaanMonikon adessiivieriuskoisillansa
AblatiivieriuskoiseltaAblatiivieriuskoiseltani
AblatiivieriuskoiseltasiAblatiivieriuskoiseltamme
AblatiivieriuskoiseltanneAblatiivieriuskoiseltaan
AblatiivieriuskoiseltansaMonikon ablatiivieriuskoisilta
Monikon ablatiivieriuskoisiltaniMonikon ablatiivieriuskoisiltasi
Monikon ablatiivieriuskoisiltammeMonikon ablatiivieriuskoisiltanne
Monikon ablatiivieriuskoisiltaanMonikon ablatiivieriuskoisiltansa
AllatiivieriuskoiselleAllatiivieriuskoiselleni
AllatiivieriuskoisellesiAllatiivieriuskoisellemme
AllatiivieriuskoisellenneAllatiivieriuskoiselleen
AllatiivieriuskoisellensaMonikon allatiivieriuskoisille
Monikon allatiivieriuskoisilleniMonikon allatiivieriuskoisillesi
Monikon allatiivieriuskoisillemmeMonikon allatiivieriuskoisillenne
Monikon allatiivieriuskoisilleenMonikon allatiivieriuskoisillensa
EssiivieriuskoisenaEssiivieriuskoisenani
EssiivieriuskoisenasiEssiivieriuskoisenamme
EssiivieriuskoisenanneEssiivieriuskoisenaan
EssiivieriuskoisenansaMonikon essiivieriuskoisina
Monikon essiivieriuskoisinaniMonikon essiivieriuskoisinasi
Monikon essiivieriuskoisinammeMonikon essiivieriuskoisinanne
Monikon essiivieriuskoisinaanMonikon essiivieriuskoisinansa
TranslatiivieriuskoiseksiTranslatiivieriuskoisekseni
TranslatiivieriuskoiseksesiTranslatiivieriuskoiseksemme
TranslatiivieriuskoiseksenneTranslatiivieriuskoisekseen
TranslatiivieriuskoiseksensaMonikon translatiivieriuskoisiksi
Monikon translatiivieriuskoisikseniMonikon translatiivieriuskoisiksesi
Monikon translatiivieriuskoisiksemmeMonikon translatiivieriuskoisiksenne
Monikon translatiivieriuskoisikseenMonikon translatiivieriuskoisiksensa
Monikon instruktiivieriuskoisinAbessiivieriuskoisetta
AbessiivieriuskoisettaniAbessiivieriuskoisettasi
AbessiivieriuskoisettammeAbessiivieriuskoisettanne
AbessiivieriuskoisettaanAbessiivieriuskoisettansa
Monikon abessiivieriuskoisittaMonikon abessiivieriuskoisittani
Monikon abessiivieriuskoisittasiMonikon abessiivieriuskoisittamme
Monikon abessiivieriuskoisittanneMonikon abessiivieriuskoisittaan
Monikon abessiivieriuskoisittansaMonikon komitatiivieriuskoisine
Monikon komitatiivieriuskoisineniMonikon komitatiivieriuskoisinesi
Monikon komitatiivieriuskoisinemmeMonikon komitatiivieriuskoisinenne
Monikon komitatiivieriuskoisineenMonikon komitatiivieriuskoisinensa
Monikon akkusatiivieriuskoisetMonikon akkusatiivieriuskoiseni
Monikon akkusatiivieriuskoisesiMonikon akkusatiivieriuskoisemme
Monikon akkusatiivieriuskoisenneMonikon akkusatiivieriuskoisensa
AkkusatiivieriuskoiseniAkkusatiivieriuskoisesi
AkkusatiivieriuskoisemmeAkkusatiivieriuskoisenne
Akkusatiivieriuskoisensa