Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
heterodoksinen
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
heterodox
espanja
heterodoxo
italia
eretico
,
dissidente
,
dissenziente
,
eterodosso
,
scismatico
portugali
heterodoxo
ranska
hétérodoxe
ruotsi
heterodox
,
irrlärig
saksa
heterodox
venäjä
неортодоксальный
(neortodoksalnyi)
Taivutusmuodot
Monikko
eriuskoiset
Monikko
eriuskoiseni
Monikko
eriuskoisesi
Monikko
eriuskoisemme
Monikko
eriuskoisenne
Monikko
eriuskoisensa
Genetiivi
eriuskoisen
Genetiivi
eriuskoiseni
Genetiivi
eriuskoisesi
Genetiivi
eriuskoisemme
Genetiivi
eriuskoisenne
Genetiivi
eriuskoisensa
Monikon genetiivi
eriuskoisten
Monikon genetiivi
eriuskoisien
Monikon genetiivi
eriuskoisteni
Monikon genetiivi
eriuskoisieni
Monikon genetiivi
eriuskoistesi
Monikon genetiivi
eriuskoisiesi
Monikon genetiivi
eriuskoistemme
Monikon genetiivi
eriuskoisiemme
Monikon genetiivi
eriuskoistenne
Monikon genetiivi
eriuskoisienne
Monikon genetiivi
eriuskoistensa
Monikon genetiivi
eriuskoisiensa
Partitiivi
eriuskoista
Partitiivi
eriuskoistani
Partitiivi
eriuskoistasi
Partitiivi
eriuskoistamme
Partitiivi
eriuskoistanne
Partitiivi
eriuskoistaan
Partitiivi
eriuskoistansa
Monikon partitiivi
eriuskoisia
Monikon partitiivi
eriuskoisiani
Monikon partitiivi
eriuskoisiasi
Monikon partitiivi
eriuskoisiamme
Monikon partitiivi
eriuskoisianne
Monikon partitiivi
eriuskoisiaan
Monikon partitiivi
eriuskoisiansa
Inessiivi
eriuskoisessa
Inessiivi
eriuskoisessani
Inessiivi
eriuskoisessasi
Inessiivi
eriuskoisessamme
Inessiivi
eriuskoisessanne
Inessiivi
eriuskoisessaan
Inessiivi
eriuskoisessansa
Monikon inessiivi
eriuskoisissa
Monikon inessiivi
eriuskoisissani
Monikon inessiivi
eriuskoisissasi
Monikon inessiivi
eriuskoisissamme
Monikon inessiivi
eriuskoisissanne
Monikon inessiivi
eriuskoisissaan
Monikon inessiivi
eriuskoisissansa
Elatiivi
eriuskoisesta
Elatiivi
eriuskoisestani
Elatiivi
eriuskoisestasi
Elatiivi
eriuskoisestamme
Elatiivi
eriuskoisestanne
Elatiivi
eriuskoisestaan
Elatiivi
eriuskoisestansa
Monikon elatiivi
eriuskoisista
Monikon elatiivi
eriuskoisistani
Monikon elatiivi
eriuskoisistasi
Monikon elatiivi
eriuskoisistamme
Monikon elatiivi
eriuskoisistanne
Monikon elatiivi
eriuskoisistaan
Monikon elatiivi
eriuskoisistansa
Illatiivi
eriuskoiseen
Illatiivi
eriuskoiseeni
Illatiivi
eriuskoiseesi
Illatiivi
eriuskoiseemme
Illatiivi
eriuskoiseenne
Illatiivi
eriuskoiseensa
Monikon illatiivi
eriuskoisiin
Monikon illatiivi
eriuskoisiini
Monikon illatiivi
eriuskoisiisi
Monikon illatiivi
eriuskoisiimme
Monikon illatiivi
eriuskoisiinne
Monikon illatiivi
eriuskoisiinsa
Adessiivi
eriuskoisella
Adessiivi
eriuskoisellani
Adessiivi
eriuskoisellasi
Adessiivi
eriuskoisellamme
Adessiivi
eriuskoisellanne
Adessiivi
eriuskoisellaan
Adessiivi
eriuskoisellansa
Monikon adessiivi
eriuskoisilla
Monikon adessiivi
eriuskoisillani
Monikon adessiivi
eriuskoisillasi
Monikon adessiivi
eriuskoisillamme
Monikon adessiivi
eriuskoisillanne
Monikon adessiivi
eriuskoisillaan
Monikon adessiivi
eriuskoisillansa
Ablatiivi
eriuskoiselta
Ablatiivi
eriuskoiseltani
Ablatiivi
eriuskoiseltasi
Ablatiivi
eriuskoiseltamme
Ablatiivi
eriuskoiseltanne
Ablatiivi
eriuskoiseltaan
Ablatiivi
eriuskoiseltansa
Monikon ablatiivi
eriuskoisilta
Monikon ablatiivi
eriuskoisiltani
Monikon ablatiivi
eriuskoisiltasi
Monikon ablatiivi
eriuskoisiltamme
Monikon ablatiivi
eriuskoisiltanne
Monikon ablatiivi
eriuskoisiltaan
Monikon ablatiivi
eriuskoisiltansa
Allatiivi
eriuskoiselle
Allatiivi
eriuskoiselleni
Allatiivi
eriuskoisellesi
Allatiivi
eriuskoisellemme
Allatiivi
eriuskoisellenne
Allatiivi
eriuskoiselleen
Allatiivi
eriuskoisellensa
Monikon allatiivi
eriuskoisille
Monikon allatiivi
eriuskoisilleni
Monikon allatiivi
eriuskoisillesi
Monikon allatiivi
eriuskoisillemme
Monikon allatiivi
eriuskoisillenne
Monikon allatiivi
eriuskoisilleen
Monikon allatiivi
eriuskoisillensa
Essiivi
eriuskoisena
Essiivi
eriuskoisenani
Essiivi
eriuskoisenasi
Essiivi
eriuskoisenamme
Essiivi
eriuskoisenanne
Essiivi
eriuskoisenaan
Essiivi
eriuskoisenansa
Monikon essiivi
eriuskoisina
Monikon essiivi
eriuskoisinani
Monikon essiivi
eriuskoisinasi
Monikon essiivi
eriuskoisinamme
Monikon essiivi
eriuskoisinanne
Monikon essiivi
eriuskoisinaan
Monikon essiivi
eriuskoisinansa
Translatiivi
eriuskoiseksi
Translatiivi
eriuskoisekseni
Translatiivi
eriuskoiseksesi
Translatiivi
eriuskoiseksemme
Translatiivi
eriuskoiseksenne
Translatiivi
eriuskoisekseen
Translatiivi
eriuskoiseksensa
Monikon translatiivi
eriuskoisiksi
Monikon translatiivi
eriuskoisikseni
Monikon translatiivi
eriuskoisiksesi
Monikon translatiivi
eriuskoisiksemme
Monikon translatiivi
eriuskoisiksenne
Monikon translatiivi
eriuskoisikseen
Monikon translatiivi
eriuskoisiksensa
Monikon instruktiivi
eriuskoisin
Abessiivi
eriuskoisetta
Abessiivi
eriuskoisettani
Abessiivi
eriuskoisettasi
Abessiivi
eriuskoisettamme
Abessiivi
eriuskoisettanne
Abessiivi
eriuskoisettaan
Abessiivi
eriuskoisettansa
Monikon abessiivi
eriuskoisitta
Monikon abessiivi
eriuskoisittani
Monikon abessiivi
eriuskoisittasi
Monikon abessiivi
eriuskoisittamme
Monikon abessiivi
eriuskoisittanne
Monikon abessiivi
eriuskoisittaan
Monikon abessiivi
eriuskoisittansa
Monikon komitatiivi
eriuskoisine
Monikon komitatiivi
eriuskoisineni
Monikon komitatiivi
eriuskoisinesi
Monikon komitatiivi
eriuskoisinemme
Monikon komitatiivi
eriuskoisinenne
Monikon komitatiivi
eriuskoisineen
Monikon komitatiivi
eriuskoisinensa
Monikon akkusatiivi
eriuskoiset
Monikon akkusatiivi
eriuskoiseni
Monikon akkusatiivi
eriuskoisesi
Monikon akkusatiivi
eriuskoisemme
Monikon akkusatiivi
eriuskoisenne
Monikon akkusatiivi
eriuskoisensa
Akkusatiivi
eriuskoiseni
Akkusatiivi
eriuskoisesi
Akkusatiivi
eriuskoisemme
Akkusatiivi
eriuskoisenne
Akkusatiivi
eriuskoisensa