Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkointohimoisetMonikkointohimoiseni
MonikkointohimoisesiMonikkointohimoisemme
MonikkointohimoisenneMonikkointohimoisensa
GenetiiviintohimoisenGenetiiviintohimoiseni
GenetiiviintohimoisesiGenetiiviintohimoisemme
GenetiiviintohimoisenneGenetiiviintohimoisensa
Monikon genetiiviintohimoistenMonikon genetiiviintohimoisien
Monikon genetiiviintohimoisteniMonikon genetiiviintohimoisieni
Monikon genetiiviintohimoistesiMonikon genetiiviintohimoisiesi
Monikon genetiiviintohimoistemmeMonikon genetiiviintohimoisiemme
Monikon genetiiviintohimoistenneMonikon genetiiviintohimoisienne
Monikon genetiiviintohimoistensaMonikon genetiiviintohimoisiensa
PartitiiviintohimoistaPartitiiviintohimoistani
PartitiiviintohimoistasiPartitiiviintohimoistamme
PartitiiviintohimoistannePartitiiviintohimoistaan
PartitiiviintohimoistansaMonikon partitiiviintohimoisia
Monikon partitiiviintohimoisianiMonikon partitiiviintohimoisiasi
Monikon partitiiviintohimoisiammeMonikon partitiiviintohimoisianne
Monikon partitiiviintohimoisiaanMonikon partitiiviintohimoisiansa
InessiiviintohimoisessaInessiiviintohimoisessani
InessiiviintohimoisessasiInessiiviintohimoisessamme
InessiiviintohimoisessanneInessiiviintohimoisessaan
InessiiviintohimoisessansaMonikon inessiiviintohimoisissa
Monikon inessiiviintohimoisissaniMonikon inessiiviintohimoisissasi
Monikon inessiiviintohimoisissammeMonikon inessiiviintohimoisissanne
Monikon inessiiviintohimoisissaanMonikon inessiiviintohimoisissansa
ElatiiviintohimoisestaElatiiviintohimoisestani
ElatiiviintohimoisestasiElatiiviintohimoisestamme
ElatiiviintohimoisestanneElatiiviintohimoisestaan
ElatiiviintohimoisestansaMonikon elatiiviintohimoisista
Monikon elatiiviintohimoisistaniMonikon elatiiviintohimoisistasi
Monikon elatiiviintohimoisistammeMonikon elatiiviintohimoisistanne
Monikon elatiiviintohimoisistaanMonikon elatiiviintohimoisistansa
IllatiiviintohimoiseenIllatiiviintohimoiseeni
IllatiiviintohimoiseesiIllatiiviintohimoiseemme
IllatiiviintohimoiseenneIllatiiviintohimoiseensa
Monikon illatiiviintohimoisiinMonikon illatiiviintohimoisiini
Monikon illatiiviintohimoisiisiMonikon illatiiviintohimoisiimme
Monikon illatiiviintohimoisiinneMonikon illatiiviintohimoisiinsa
AdessiiviintohimoisellaAdessiiviintohimoisellani
AdessiiviintohimoisellasiAdessiiviintohimoisellamme
AdessiiviintohimoisellanneAdessiiviintohimoisellaan
AdessiiviintohimoisellansaMonikon adessiiviintohimoisilla
Monikon adessiiviintohimoisillaniMonikon adessiiviintohimoisillasi
Monikon adessiiviintohimoisillammeMonikon adessiiviintohimoisillanne
Monikon adessiiviintohimoisillaanMonikon adessiiviintohimoisillansa
AblatiiviintohimoiseltaAblatiiviintohimoiseltani
AblatiiviintohimoiseltasiAblatiiviintohimoiseltamme
AblatiiviintohimoiseltanneAblatiiviintohimoiseltaan
AblatiiviintohimoiseltansaMonikon ablatiiviintohimoisilta
Monikon ablatiiviintohimoisiltaniMonikon ablatiiviintohimoisiltasi
Monikon ablatiiviintohimoisiltammeMonikon ablatiiviintohimoisiltanne
Monikon ablatiiviintohimoisiltaanMonikon ablatiiviintohimoisiltansa
AllatiiviintohimoiselleAllatiiviintohimoiselleni
AllatiiviintohimoisellesiAllatiiviintohimoisellemme
AllatiiviintohimoisellenneAllatiiviintohimoiselleen
AllatiiviintohimoisellensaMonikon allatiiviintohimoisille
Monikon allatiiviintohimoisilleniMonikon allatiiviintohimoisillesi
Monikon allatiiviintohimoisillemmeMonikon allatiiviintohimoisillenne
Monikon allatiiviintohimoisilleenMonikon allatiiviintohimoisillensa
EssiiviintohimoisenaEssiiviintohimoisenani
EssiiviintohimoisenasiEssiiviintohimoisenamme
EssiiviintohimoisenanneEssiiviintohimoisenaan
EssiiviintohimoisenansaMonikon essiiviintohimoisina
Monikon essiiviintohimoisinaniMonikon essiiviintohimoisinasi
Monikon essiiviintohimoisinammeMonikon essiiviintohimoisinanne
Monikon essiiviintohimoisinaanMonikon essiiviintohimoisinansa
TranslatiiviintohimoiseksiTranslatiiviintohimoisekseni
TranslatiiviintohimoiseksesiTranslatiiviintohimoiseksemme
TranslatiiviintohimoiseksenneTranslatiiviintohimoisekseen
TranslatiiviintohimoiseksensaMonikon translatiiviintohimoisiksi
Monikon translatiiviintohimoisikseniMonikon translatiiviintohimoisiksesi
Monikon translatiiviintohimoisiksemmeMonikon translatiiviintohimoisiksenne
Monikon translatiiviintohimoisikseenMonikon translatiiviintohimoisiksensa
Monikon instruktiiviintohimoisinAbessiiviintohimoisetta
AbessiiviintohimoisettaniAbessiiviintohimoisettasi
AbessiiviintohimoisettammeAbessiiviintohimoisettanne
AbessiiviintohimoisettaanAbessiiviintohimoisettansa
Monikon abessiiviintohimoisittaMonikon abessiiviintohimoisittani
Monikon abessiiviintohimoisittasiMonikon abessiiviintohimoisittamme
Monikon abessiiviintohimoisittanneMonikon abessiiviintohimoisittaan
Monikon abessiiviintohimoisittansaMonikon komitatiiviintohimoisine
Monikon komitatiiviintohimoisineniMonikon komitatiiviintohimoisinesi
Monikon komitatiiviintohimoisinemmeMonikon komitatiiviintohimoisinenne
Monikon komitatiiviintohimoisineenMonikon komitatiiviintohimoisinensa
Monikon akkusatiiviintohimoisetMonikon akkusatiiviintohimoiseni
Monikon akkusatiiviintohimoisesiMonikon akkusatiiviintohimoisemme
Monikon akkusatiiviintohimoisenneMonikon akkusatiiviintohimoisensa
AkkusatiiviintohimoiseniAkkusatiiviintohimoisesi
AkkusatiiviintohimoisemmeAkkusatiiviintohimoisenne
Akkusatiiviintohimoisensa

Luokat