| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| Monikko | maseroinnit | Genetiivi | maseroinnin |
| Monikon genetiivi | maserointien | Partitiivi | maserointia |
| Monikon partitiivi | maserointeja | Inessiivi | maseroinnissa |
| Monikon inessiivi | maseroinneissa | Elatiivi | maseroinnista |
| Monikon elatiivi | maseroinneista | Illatiivi | maserointiin |
| Monikon illatiivi | maserointeihin | Adessiivi | maseroinnilla |
| Monikon adessiivi | maseroinneilla | Ablatiivi | maseroinnilta |
| Monikon ablatiivi | maseroinneilta | Allatiivi | maseroinnille |
| Monikon allatiivi | maseroinneille | Essiivi | maserointina |
| Monikon essiivi | maserointeina | Translatiivi | maseroinniksi |
| Monikon translatiivi | maseroinneiksi | Monikon instruktiivi | maseroinnein |
| Abessiivi | maseroinnitta | Monikon abessiivi | maseroinneitta |
| Monikon akkusatiivi | maseroinnit |