Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkolannistuneemmatMonikkolannistuneempani
MonikkolannistuneempasiMonikkolannistuneempamme
MonikkolannistuneempanneMonikkolannistuneempansa
GenetiivilannistuneemmanGenetiivilannistuneempani
GenetiivilannistuneempasiGenetiivilannistuneempamme
GenetiivilannistuneempanneGenetiivilannistuneempansa
Monikon genetiivilannistuneempienMonikon genetiivilannistuneempieni
Monikon genetiivilannistuneempiesiMonikon genetiivilannistuneempiemme
Monikon genetiivilannistuneempienneMonikon genetiivilannistuneempiensa
PartitiivilannistuneempaaPartitiivilannistuneempaani
PartitiivilannistuneempaasiPartitiivilannistuneempaamme
PartitiivilannistuneempaannePartitiivilannistuneempaansa
Monikon partitiivilannistuneempiaMonikon partitiivilannistuneempiani
Monikon partitiivilannistuneempiasiMonikon partitiivilannistuneempiamme
Monikon partitiivilannistuneempianneMonikon partitiivilannistuneempiaan
Monikon partitiivilannistuneempiansaInessiivilannistuneemmassa
InessiivilannistuneemmassaniInessiivilannistuneemmassasi
InessiivilannistuneemmassammeInessiivilannistuneemmassanne
InessiivilannistuneemmassaanInessiivilannistuneemmassansa
Monikon inessiivilannistuneemmissaMonikon inessiivilannistuneemmissani
Monikon inessiivilannistuneemmissasiMonikon inessiivilannistuneemmissamme
Monikon inessiivilannistuneemmissanneMonikon inessiivilannistuneemmissaan
Monikon inessiivilannistuneemmissansaElatiivilannistuneemmasta
ElatiivilannistuneemmastaniElatiivilannistuneemmastasi
ElatiivilannistuneemmastammeElatiivilannistuneemmastanne
ElatiivilannistuneemmastaanElatiivilannistuneemmastansa
Monikon elatiivilannistuneemmistaMonikon elatiivilannistuneemmistani
Monikon elatiivilannistuneemmistasiMonikon elatiivilannistuneemmistamme
Monikon elatiivilannistuneemmistanneMonikon elatiivilannistuneemmistaan
Monikon elatiivilannistuneemmistansaIllatiivilannistuneempaan
IllatiivilannistuneempaaniIllatiivilannistuneempaasi
IllatiivilannistuneempaammeIllatiivilannistuneempaanne
IllatiivilannistuneempaansaMonikon illatiivilannistuneempiin
Monikon illatiivilannistuneempiiniMonikon illatiivilannistuneempiisi
Monikon illatiivilannistuneempiimmeMonikon illatiivilannistuneempiinne
Monikon illatiivilannistuneempiinsaAdessiivilannistuneemmalla
AdessiivilannistuneemmallaniAdessiivilannistuneemmallasi
AdessiivilannistuneemmallammeAdessiivilannistuneemmallanne
AdessiivilannistuneemmallaanAdessiivilannistuneemmallansa
Monikon adessiivilannistuneemmillaMonikon adessiivilannistuneemmillani
Monikon adessiivilannistuneemmillasiMonikon adessiivilannistuneemmillamme
Monikon adessiivilannistuneemmillanneMonikon adessiivilannistuneemmillaan
Monikon adessiivilannistuneemmillansaAblatiivilannistuneemmalta
AblatiivilannistuneemmaltaniAblatiivilannistuneemmaltasi
AblatiivilannistuneemmaltammeAblatiivilannistuneemmaltanne
AblatiivilannistuneemmaltaanAblatiivilannistuneemmaltansa
Monikon ablatiivilannistuneemmiltaMonikon ablatiivilannistuneemmiltani
Monikon ablatiivilannistuneemmiltasiMonikon ablatiivilannistuneemmiltamme
Monikon ablatiivilannistuneemmiltanneMonikon ablatiivilannistuneemmiltaan
Monikon ablatiivilannistuneemmiltansaAllatiivilannistuneemmalle
AllatiivilannistuneemmalleniAllatiivilannistuneemmallesi
AllatiivilannistuneemmallemmeAllatiivilannistuneemmallenne
AllatiivilannistuneemmalleenAllatiivilannistuneemmallensa
Monikon allatiivilannistuneemmilleMonikon allatiivilannistuneemmilleni
Monikon allatiivilannistuneemmillesiMonikon allatiivilannistuneemmillemme
Monikon allatiivilannistuneemmillenneMonikon allatiivilannistuneemmilleen
Monikon allatiivilannistuneemmillensaEssiivilannistuneempana
EssiivilannistuneempananiEssiivilannistuneempanasi
EssiivilannistuneempanammeEssiivilannistuneempananne
EssiivilannistuneempanaanEssiivilannistuneempanansa
Monikon essiivilannistuneempinaMonikon essiivilannistuneempinani
Monikon essiivilannistuneempinasiMonikon essiivilannistuneempinamme
Monikon essiivilannistuneempinanneMonikon essiivilannistuneempinaan
Monikon essiivilannistuneempinansaTranslatiivilannistuneemmaksi
TranslatiivilannistuneemmakseniTranslatiivilannistuneemmaksesi
TranslatiivilannistuneemmaksemmeTranslatiivilannistuneemmaksenne
TranslatiivilannistuneemmakseenTranslatiivilannistuneemmaksensa
Monikon translatiivilannistuneemmiksiMonikon translatiivilannistuneemmikseni
Monikon translatiivilannistuneemmiksesiMonikon translatiivilannistuneemmiksemme
Monikon translatiivilannistuneemmiksenneMonikon translatiivilannistuneemmikseen
Monikon translatiivilannistuneemmiksensaMonikon instruktiivilannistuneemmin
AbessiivilannistuneemmattaAbessiivilannistuneemmattani
AbessiivilannistuneemmattasiAbessiivilannistuneemmattamme
AbessiivilannistuneemmattanneAbessiivilannistuneemmattaan
AbessiivilannistuneemmattansaMonikon abessiivilannistuneemmitta
Monikon abessiivilannistuneemmittaniMonikon abessiivilannistuneemmittasi
Monikon abessiivilannistuneemmittammeMonikon abessiivilannistuneemmittanne
Monikon abessiivilannistuneemmittaanMonikon abessiivilannistuneemmittansa
Monikon komitatiivilannistuneempineMonikon komitatiivilannistuneempineni
Monikon komitatiivilannistuneempinesiMonikon komitatiivilannistuneempinemme
Monikon komitatiivilannistuneempinenneMonikon komitatiivilannistuneempineen
Monikon komitatiivilannistuneempinensaMonikon akkusatiivilannistuneemmat
Monikon akkusatiivilannistuneempaniMonikon akkusatiivilannistuneempasi
Monikon akkusatiivilannistuneempammeMonikon akkusatiivilannistuneempanne
Monikon akkusatiivilannistuneempansaAkkusatiivilannistuneempani
AkkusatiivilannistuneempasiAkkusatiivilannistuneempamme
AkkusatiivilannistuneempanneAkkusatiivilannistuneempansa