Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.kasvitiede

Taivutusmuodot

MonikkovarastoelimetGenetiivivarastoelimen
Monikon genetiivivarastoelimienMonikon genetiivivarastoelinten
PartitiivivarastoelintäMonikon partitiivivarastoelimiä
InessiivivarastoelimessäMonikon inessiivivarastoelimissä
ElatiivivarastoelimestäMonikon elatiivivarastoelimistä
IllatiivivarastoelimeenMonikon illatiivivarastoelimiin
AdessiivivarastoelimelläMonikon adessiivivarastoelimillä
AblatiivivarastoelimeltäMonikon ablatiivivarastoelimiltä
AllatiivivarastoelimelleMonikon allatiivivarastoelimille
EssiivivarastoelimenäMonikon essiivivarastoeliminä
TranslatiivivarastoelimeksiMonikon translatiivivarastoelimiksi
Monikon instruktiivivarastoeliminAbessiivivarastoelimettä
Monikon abessiivivarastoelimittäMonikon akkusatiivivarastoelimet