Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkopuukonhaavatGenetiivipuukonhaavan
Monikon genetiivipuukonhaavojenPartitiivipuukonhaavaa
Monikon partitiivipuukonhaavojaInessiivipuukonhaavassa
Monikon inessiivipuukonhaavoissaElatiivipuukonhaavasta
Monikon elatiivipuukonhaavoistaIllatiivipuukonhaavaan
Monikon illatiivipuukonhaavoihinAdessiivipuukonhaavalla
Monikon adessiivipuukonhaavoillaAblatiivipuukonhaavalta
Monikon ablatiivipuukonhaavoiltaAllatiivipuukonhaavalle
Monikon allatiivipuukonhaavoilleEssiivipuukonhaavana
Monikon essiivipuukonhaavoinaTranslatiivipuukonhaavaksi
Monikon translatiivipuukonhaavoiksiMonikon instruktiivipuukonhaavoin
AbessiivipuukonhaavattaMonikon abessiivipuukonhaavoitta
Monikon akkusatiivipuukonhaavat