Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: [ˈmɑsokisˌtinen]
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkomasokistisetMonikkomasokistiseni
MonikkomasokistisesiMonikkomasokistisemme
MonikkomasokistisenneMonikkomasokistisensa
GenetiivimasokistisenGenetiivimasokistiseni
GenetiivimasokistisesiGenetiivimasokistisemme
GenetiivimasokistisenneGenetiivimasokistisensa
Monikon genetiivimasokististenMonikon genetiivimasokistisien
Monikon genetiivimasokististeniMonikon genetiivimasokistisieni
Monikon genetiivimasokististesiMonikon genetiivimasokistisiesi
Monikon genetiivimasokististemmeMonikon genetiivimasokistisiemme
Monikon genetiivimasokististenneMonikon genetiivimasokistisienne
Monikon genetiivimasokististensaMonikon genetiivimasokistisiensa
PartitiivimasokististaPartitiivimasokististani
PartitiivimasokististasiPartitiivimasokististamme
PartitiivimasokististannePartitiivimasokististaan
PartitiivimasokististansaMonikon partitiivimasokistisia
Monikon partitiivimasokistisianiMonikon partitiivimasokistisiasi
Monikon partitiivimasokistisiammeMonikon partitiivimasokistisianne
Monikon partitiivimasokistisiaanMonikon partitiivimasokistisiansa
InessiivimasokistisessaInessiivimasokistisessani
InessiivimasokistisessasiInessiivimasokistisessamme
InessiivimasokistisessanneInessiivimasokistisessaan
InessiivimasokistisessansaMonikon inessiivimasokistisissa
Monikon inessiivimasokistisissaniMonikon inessiivimasokistisissasi
Monikon inessiivimasokistisissammeMonikon inessiivimasokistisissanne
Monikon inessiivimasokistisissaanMonikon inessiivimasokistisissansa
ElatiivimasokistisestaElatiivimasokistisestani
ElatiivimasokistisestasiElatiivimasokistisestamme
ElatiivimasokistisestanneElatiivimasokistisestaan
ElatiivimasokistisestansaMonikon elatiivimasokistisista
Monikon elatiivimasokistisistaniMonikon elatiivimasokistisistasi
Monikon elatiivimasokistisistammeMonikon elatiivimasokistisistanne
Monikon elatiivimasokistisistaanMonikon elatiivimasokistisistansa
IllatiivimasokistiseenIllatiivimasokistiseeni
IllatiivimasokistiseesiIllatiivimasokistiseemme
IllatiivimasokistiseenneIllatiivimasokistiseensa
Monikon illatiivimasokistisiinMonikon illatiivimasokistisiini
Monikon illatiivimasokistisiisiMonikon illatiivimasokistisiimme
Monikon illatiivimasokistisiinneMonikon illatiivimasokistisiinsa
AdessiivimasokistisellaAdessiivimasokistisellani
AdessiivimasokistisellasiAdessiivimasokistisellamme
AdessiivimasokistisellanneAdessiivimasokistisellaan
AdessiivimasokistisellansaMonikon adessiivimasokistisilla
Monikon adessiivimasokistisillaniMonikon adessiivimasokistisillasi
Monikon adessiivimasokistisillammeMonikon adessiivimasokistisillanne
Monikon adessiivimasokistisillaanMonikon adessiivimasokistisillansa
AblatiivimasokistiseltaAblatiivimasokistiseltani
AblatiivimasokistiseltasiAblatiivimasokistiseltamme
AblatiivimasokistiseltanneAblatiivimasokistiseltaan
AblatiivimasokistiseltansaMonikon ablatiivimasokistisilta
Monikon ablatiivimasokistisiltaniMonikon ablatiivimasokistisiltasi
Monikon ablatiivimasokistisiltammeMonikon ablatiivimasokistisiltanne
Monikon ablatiivimasokistisiltaanMonikon ablatiivimasokistisiltansa
AllatiivimasokistiselleAllatiivimasokistiselleni
AllatiivimasokistisellesiAllatiivimasokistisellemme
AllatiivimasokistisellenneAllatiivimasokistiselleen
AllatiivimasokistisellensaMonikon allatiivimasokistisille
Monikon allatiivimasokistisilleniMonikon allatiivimasokistisillesi
Monikon allatiivimasokistisillemmeMonikon allatiivimasokistisillenne
Monikon allatiivimasokistisilleenMonikon allatiivimasokistisillensa
EssiivimasokistisenaEssiivimasokistisenani
EssiivimasokistisenasiEssiivimasokistisenamme
EssiivimasokistisenanneEssiivimasokistisenaan
EssiivimasokistisenansaMonikon essiivimasokistisina
Monikon essiivimasokistisinaniMonikon essiivimasokistisinasi
Monikon essiivimasokistisinammeMonikon essiivimasokistisinanne
Monikon essiivimasokistisinaanMonikon essiivimasokistisinansa
TranslatiivimasokistiseksiTranslatiivimasokistisekseni
TranslatiivimasokistiseksesiTranslatiivimasokistiseksemme
TranslatiivimasokistiseksenneTranslatiivimasokistisekseen
TranslatiivimasokistiseksensaMonikon translatiivimasokistisiksi
Monikon translatiivimasokistisikseniMonikon translatiivimasokistisiksesi
Monikon translatiivimasokistisiksemmeMonikon translatiivimasokistisiksenne
Monikon translatiivimasokistisikseenMonikon translatiivimasokistisiksensa
Monikon instruktiivimasokistisinAbessiivimasokistisetta
AbessiivimasokistisettaniAbessiivimasokistisettasi
AbessiivimasokistisettammeAbessiivimasokistisettanne
AbessiivimasokistisettaanAbessiivimasokistisettansa
Monikon abessiivimasokistisittaMonikon abessiivimasokistisittani
Monikon abessiivimasokistisittasiMonikon abessiivimasokistisittamme
Monikon abessiivimasokistisittanneMonikon abessiivimasokistisittaan
Monikon abessiivimasokistisittansaMonikon komitatiivimasokistisine
Monikon komitatiivimasokistisineniMonikon komitatiivimasokistisinesi
Monikon komitatiivimasokistisinemmeMonikon komitatiivimasokistisinenne
Monikon komitatiivimasokistisineenMonikon komitatiivimasokistisinensa
Monikon akkusatiivimasokistisetMonikon akkusatiivimasokistiseni
Monikon akkusatiivimasokistisesiMonikon akkusatiivimasokistisemme
Monikon akkusatiivimasokistisenneMonikon akkusatiivimasokistisensa
AkkusatiivimasokistiseniAkkusatiivimasokistisesi
AkkusatiivimasokistisemmeAkkusatiivimasokistisenne
Akkusatiivimasokistisensa

Luokat