Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Ääntäminen
IPA:
[ˈmɑsokisˌtinen]
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
masochistic
Taivutusmuodot
Monikko
masokistiset
Monikko
masokistiseni
Monikko
masokistisesi
Monikko
masokistisemme
Monikko
masokistisenne
Monikko
masokistisensa
Genetiivi
masokistisen
Genetiivi
masokistiseni
Genetiivi
masokistisesi
Genetiivi
masokistisemme
Genetiivi
masokistisenne
Genetiivi
masokistisensa
Monikon genetiivi
masokististen
Monikon genetiivi
masokistisien
Monikon genetiivi
masokististeni
Monikon genetiivi
masokistisieni
Monikon genetiivi
masokististesi
Monikon genetiivi
masokistisiesi
Monikon genetiivi
masokististemme
Monikon genetiivi
masokistisiemme
Monikon genetiivi
masokististenne
Monikon genetiivi
masokistisienne
Monikon genetiivi
masokististensa
Monikon genetiivi
masokistisiensa
Partitiivi
masokistista
Partitiivi
masokististani
Partitiivi
masokististasi
Partitiivi
masokististamme
Partitiivi
masokististanne
Partitiivi
masokististaan
Partitiivi
masokististansa
Monikon partitiivi
masokistisia
Monikon partitiivi
masokistisiani
Monikon partitiivi
masokistisiasi
Monikon partitiivi
masokistisiamme
Monikon partitiivi
masokistisianne
Monikon partitiivi
masokistisiaan
Monikon partitiivi
masokistisiansa
Inessiivi
masokistisessa
Inessiivi
masokistisessani
Inessiivi
masokistisessasi
Inessiivi
masokistisessamme
Inessiivi
masokistisessanne
Inessiivi
masokistisessaan
Inessiivi
masokistisessansa
Monikon inessiivi
masokistisissa
Monikon inessiivi
masokistisissani
Monikon inessiivi
masokistisissasi
Monikon inessiivi
masokistisissamme
Monikon inessiivi
masokistisissanne
Monikon inessiivi
masokistisissaan
Monikon inessiivi
masokistisissansa
Elatiivi
masokistisesta
Elatiivi
masokistisestani
Elatiivi
masokistisestasi
Elatiivi
masokistisestamme
Elatiivi
masokistisestanne
Elatiivi
masokistisestaan
Elatiivi
masokistisestansa
Monikon elatiivi
masokistisista
Monikon elatiivi
masokistisistani
Monikon elatiivi
masokistisistasi
Monikon elatiivi
masokistisistamme
Monikon elatiivi
masokistisistanne
Monikon elatiivi
masokistisistaan
Monikon elatiivi
masokistisistansa
Illatiivi
masokistiseen
Illatiivi
masokistiseeni
Illatiivi
masokistiseesi
Illatiivi
masokistiseemme
Illatiivi
masokistiseenne
Illatiivi
masokistiseensa
Monikon illatiivi
masokistisiin
Monikon illatiivi
masokistisiini
Monikon illatiivi
masokistisiisi
Monikon illatiivi
masokistisiimme
Monikon illatiivi
masokistisiinne
Monikon illatiivi
masokistisiinsa
Adessiivi
masokistisella
Adessiivi
masokistisellani
Adessiivi
masokistisellasi
Adessiivi
masokistisellamme
Adessiivi
masokistisellanne
Adessiivi
masokistisellaan
Adessiivi
masokistisellansa
Monikon adessiivi
masokistisilla
Monikon adessiivi
masokistisillani
Monikon adessiivi
masokistisillasi
Monikon adessiivi
masokistisillamme
Monikon adessiivi
masokistisillanne
Monikon adessiivi
masokistisillaan
Monikon adessiivi
masokistisillansa
Ablatiivi
masokistiselta
Ablatiivi
masokistiseltani
Ablatiivi
masokistiseltasi
Ablatiivi
masokistiseltamme
Ablatiivi
masokistiseltanne
Ablatiivi
masokistiseltaan
Ablatiivi
masokistiseltansa
Monikon ablatiivi
masokistisilta
Monikon ablatiivi
masokistisiltani
Monikon ablatiivi
masokistisiltasi
Monikon ablatiivi
masokistisiltamme
Monikon ablatiivi
masokistisiltanne
Monikon ablatiivi
masokistisiltaan
Monikon ablatiivi
masokistisiltansa
Allatiivi
masokistiselle
Allatiivi
masokistiselleni
Allatiivi
masokistisellesi
Allatiivi
masokistisellemme
Allatiivi
masokistisellenne
Allatiivi
masokistiselleen
Allatiivi
masokistisellensa
Monikon allatiivi
masokistisille
Monikon allatiivi
masokistisilleni
Monikon allatiivi
masokistisillesi
Monikon allatiivi
masokistisillemme
Monikon allatiivi
masokistisillenne
Monikon allatiivi
masokistisilleen
Monikon allatiivi
masokistisillensa
Essiivi
masokistisena
Essiivi
masokistisenani
Essiivi
masokistisenasi
Essiivi
masokistisenamme
Essiivi
masokistisenanne
Essiivi
masokistisenaan
Essiivi
masokistisenansa
Monikon essiivi
masokistisina
Monikon essiivi
masokistisinani
Monikon essiivi
masokistisinasi
Monikon essiivi
masokistisinamme
Monikon essiivi
masokistisinanne
Monikon essiivi
masokistisinaan
Monikon essiivi
masokistisinansa
Translatiivi
masokistiseksi
Translatiivi
masokistisekseni
Translatiivi
masokistiseksesi
Translatiivi
masokistiseksemme
Translatiivi
masokistiseksenne
Translatiivi
masokistisekseen
Translatiivi
masokistiseksensa
Monikon translatiivi
masokistisiksi
Monikon translatiivi
masokistisikseni
Monikon translatiivi
masokistisiksesi
Monikon translatiivi
masokistisiksemme
Monikon translatiivi
masokistisiksenne
Monikon translatiivi
masokistisikseen
Monikon translatiivi
masokistisiksensa
Monikon instruktiivi
masokistisin
Abessiivi
masokistisetta
Abessiivi
masokistisettani
Abessiivi
masokistisettasi
Abessiivi
masokistisettamme
Abessiivi
masokistisettanne
Abessiivi
masokistisettaan
Abessiivi
masokistisettansa
Monikon abessiivi
masokistisitta
Monikon abessiivi
masokistisittani
Monikon abessiivi
masokistisittasi
Monikon abessiivi
masokistisittamme
Monikon abessiivi
masokistisittanne
Monikon abessiivi
masokistisittaan
Monikon abessiivi
masokistisittansa
Monikon komitatiivi
masokistisine
Monikon komitatiivi
masokistisineni
Monikon komitatiivi
masokistisinesi
Monikon komitatiivi
masokistisinemme
Monikon komitatiivi
masokistisinenne
Monikon komitatiivi
masokistisineen
Monikon komitatiivi
masokistisinensa
Monikon akkusatiivi
masokistiset
Monikon akkusatiivi
masokistiseni
Monikon akkusatiivi
masokistisesi
Monikon akkusatiivi
masokistisemme
Monikon akkusatiivi
masokistisenne
Monikon akkusatiivi
masokistisensa
Akkusatiivi
masokistiseni
Akkusatiivi
masokistisesi
Akkusatiivi
masokistisemme
Akkusatiivi
masokistisenne
Akkusatiivi
masokistisensa
Luokat
Adjektiivit