Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokahvinvastikkeetGenetiivikahvinvastikkeen
Monikon genetiivikahvinvastikkeidenMonikon genetiivikahvinvastikkeitten
PartitiivikahvinvastikettaMonikon partitiivikahvinvastikkeita
InessiivikahvinvastikkeessaMonikon inessiivikahvinvastikkeissa
ElatiivikahvinvastikkeestaMonikon elatiivikahvinvastikkeista
IllatiivikahvinvastikkeeseenMonikon illatiivikahvinvastikkeisiin
Monikon illatiivikahvinvastikkeihinAdessiivikahvinvastikkeella
Monikon adessiivikahvinvastikkeillaAblatiivikahvinvastikkeelta
Monikon ablatiivikahvinvastikkeiltaAllatiivikahvinvastikkeelle
Monikon allatiivikahvinvastikkeilleEssiivikahvinvastikkeena
Monikon essiivikahvinvastikkeinaTranslatiivikahvinvastikkeeksi
Monikon translatiivikahvinvastikkeiksiMonikon instruktiivikahvinvastikkein
AbessiivikahvinvastikkeettaMonikon abessiivikahvinvastikkeitta
Monikon akkusatiivikahvinvastikkeet