Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoalkukuvatGenetiivialkukuvan
Monikon genetiivialkukuvienPartitiivialkukuvaa
Monikon partitiivialkukuviaInessiivialkukuvassa
Monikon inessiivialkukuvissaElatiivialkukuvasta
Monikon elatiivialkukuvistaIllatiivialkukuvaan
Monikon illatiivialkukuviinAdessiivialkukuvalla
Monikon adessiivialkukuvillaAblatiivialkukuvalta
Monikon ablatiivialkukuviltaAllatiivialkukuvalle
Monikon allatiivialkukuvilleEssiivialkukuvana
Monikon essiivialkukuvinaTranslatiivialkukuvaksi
Monikon translatiivialkukuviksiMonikon instruktiivialkukuvin
AbessiivialkukuvattaMonikon abessiivialkukuvitta
Monikon akkusatiivialkukuvat