Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈpitkæˌmiekːɑ/
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkopitkämiekatGenetiivipitkämiekan
Monikon genetiivipitkämiekkojenPartitiivipitkämiekkaa
Monikon partitiivipitkämiekkojaInessiivipitkämiekassa
Monikon inessiivipitkämiekoissaElatiivipitkämiekasta
Monikon elatiivipitkämiekoistaIllatiivipitkämiekkaan
Monikon illatiivipitkämiekkoihinAdessiivipitkämiekalla
Monikon adessiivipitkämiekoillaAblatiivipitkämiekalta
Monikon ablatiivipitkämiekoiltaAllatiivipitkämiekalle
Monikon allatiivipitkämiekoilleEssiivipitkämiekkana
Monikon essiivipitkämiekkoinaTranslatiivipitkämiekaksi
Monikon translatiivipitkämiekoiksiMonikon instruktiivipitkämiekoin
AbessiivipitkämiekattaMonikon abessiivipitkämiekoitta
Monikon akkusatiivipitkämiekat

Luokat